Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:28:44 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia katowicka  |  Wątek: DĄBRÓWKA DOLNA
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: DĄBRÓWKA DOLNA  (Przeczytany 3535 razy)
tak
adept
*
Wiadomości: 40

« dnia: Października 06, 2012, 16:36:00 pm »

Byłem dzisiaj na mszy świętej w rycie klasycznym w Dąbrówce Dolnej. To wyjątkowy, piękny przykład, jak w małej parafii można wrócić do starej mszy (bo Dąbrówka jest naprawdę na końcu świata, wokół ogromne lasy). Młody ksiądz wielce nabożnie i starannie celebruje. Ministranci dobrze przygotowani i przejęci (msza była z kadzeniem). Młodziutka schola śpiewa po łacinie. Parafianie skupieni i widać, że czują się u siebie. 
Postanowiłem napisać choć kilka słów, bo ta msza była naprawdę dla mnie ważnym doświadczeniem. Mieszkam na drugim końcu Polski. A to moje kilkugodzinne zboczenie z trasy podróży okazało się wielce szczęśliwe.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #1 dnia: Października 06, 2012, 20:03:22 pm »

Byłem dzisiaj na mszy świętej w rycie klasycznym w Dąbrówce Dolnej. To wyjątkowy, piękny przykład, jak w małej parafii można wrócić do starej mszy (bo Dąbrówka jest naprawdę na końcu świata, wokół ogromne lasy). Młody ksiądz wielce nabożnie i starannie celebruje. Ministranci dobrze przygotowani i przejęci (msza była z kadzeniem). Młodziutka schola śpiewa po łacinie. Parafianie skupieni i widać, że czują się u siebie. 
Postanowiłem napisać choć kilka słów, bo ta msza była naprawdę dla mnie ważnym doświadczeniem. Mieszkam na drugim końcu Polski. A to moje kilkugodzinne zboczenie z trasy podróży okazało się wielce szczęśliwe.
Czy jest tam odprawiana regularnie Msza?
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #2 dnia: Października 06, 2012, 22:28:58 pm »

Czy jest tam odprawiana regularnie Msza?
Tak - lokalizacja zaznaczona zarówno na SP w Polsce google Mapie, jak i na Wiikkimissie.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Jacek S.
rezydent
****
Wiadomości: 319

« Odpowiedz #3 dnia: Października 08, 2012, 08:34:16 am »

Msze w Dąbrówce są w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Ksiądz proboszcz to bardzo zaangażowany w dzieło odnowy liturgii kapłan, odprawia też czasami w Opolu.
Zapisane
Msza tradycyjna TAK, tradycjonaliści NIE.

Miłośnik dobrej liturgii (starej i nowej), wierzący w hermeneutykę ciągłości i reformę reformy.
Jacek S.
rezydent
****
Wiadomości: 319

« Odpowiedz #4 dnia: Stycznia 29, 2013, 09:54:17 am »

Tym razem szczególnie zapraszamy do Dąbrówki Dolnej. Zbliżająca się pierwsza sobota miesiąca to zarazem święto Oczyszczenia NMP, przed tradycyjną Mszą świętą o godz. 8.00 odbędzie się obrzęd poświęcenia świec i procesja. Przy ołtarzu, poza miejscową służbą liturgiczną, posługiwać będą ministranci z Opola. Link do wydarzenia na Facebooku, z mapką pokazującą, jak dojechać do Dąbrówki: http://www.facebook.com/events/521690231198505/. Zachęcamy do udziału!   
Zapisane
Msza tradycyjna TAK, tradycjonaliści NIE.

Miłośnik dobrej liturgii (starej i nowej), wierzący w hermeneutykę ciągłości i reformę reformy.
STS
rezydent
****
Wiadomości: 334

« Odpowiedz #5 dnia: Listopada 28, 2015, 23:28:51 pm »

Informuję, że ostatnimi czasy w Dąbrówce trochę zawirowań, ale Msza się szczęśliwie (przynajmniej póki co) ostała. Zmieniła się tylko godzina i celebrans. Od niedawna Msze w pierwsze soboty o godz. 7:30, odprawia ks. Kutynia z Opola.
Jakby komuś przyszło do głowy jakimś cudem zawitać kiedyś na ten koniec świata (co - jak widać po pierwszym w tym wątku poście - nie jest wcale tak nieprawdopodobne :D ), to lepiej jednak najpierw sprawdzić ogłoszenia parafialne (dostępne zawsze pod tym adresem), czy Msza faktycznie widnieje w grafiku.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #6 dnia: Listopada 29, 2015, 12:41:02 pm »

Dzięki za aktualizacje. Takich informacji (z małych ośrodków) - b. potrzeba. Również w kontekście mapki Summorum Pontificum w Polsce, oraz wikimissy.

Zapisane
zdewirtualizować awatary
STS
rezydent
****
Wiadomości: 334

« Odpowiedz #7 dnia: Lipca 16, 2017, 19:35:14 pm »

Msza w Dąbrówce na czas wakacyjny zawieszona, a po wakacjach - w związku z nadchodzącą zmianą duszpasterza grupy opolskiej - jej los jest wielce niepewny. Dlatego też chyba najlepiej póki co usunąć ją z mapki SP.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #8 dnia: Lipca 16, 2017, 21:06:15 pm »

 :'( dzięki za info
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia katowicka  |  Wątek: DĄBRÓWKA DOLNA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!