Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:54:44 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Oświadczenie
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj
Autor Wątek: Oświadczenie  (Przeczytany 8680 razy)
nullatenus
Gość
« dnia: Maja 14, 2009, 14:34:02 pm »

Postanawiam nie korzystać i nie pisac więcej na tym forum, ponieważ większość z uczestników nie reprezentuje katolickich poglądów, szydzi z tradycji katolickiej, nie ma wiedzy na ten temat, odrzuca autorytet św. Tomasza z Akwinu, uznaje ważność Mszału Pawła VI a jednocześnie uważa się za miłośników liturgii "przedsoborowej". Wobec powyższego stwierdziłem, że to nie jest forum odpowiednie dla mnie.
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #1 dnia: Maja 14, 2009, 14:47:25 pm »

Ten Pan podważał ważność moich sakramentów: chrztu i bierzmowania. Brr...

Do widzenia!
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #2 dnia: Maja 14, 2009, 15:03:39 pm »

no i szereg się oczyścił...
Zapisane
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #3 dnia: Maja 14, 2009, 16:02:12 pm »

Płaczu z tego powodu to raczej nie będzie...
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #4 dnia: Maja 14, 2009, 16:05:55 pm »

Ach... szkoda, bo  nie zrozumiał Pan tego o co w na tym forum chodzi, nie chodzi o potępanie z naszej strony Kościoła posoborwego, bo nikt z nas nie ma prawa tego robić, chodzi o promowanie KRR i zdrową dyskusje o stanie ŚWIĘTEGO Kościoła Rzymskiego, tego samego po 70 roku jak i wcześniej. Do widzenia.
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
Thomas
Gość
« Odpowiedz #5 dnia: Maja 14, 2009, 16:12:14 pm »

Cytuj
Płaczu z tego powodu to raczej nie będzie...
Płaczu to może nie, ale... warto postawić sobie (także sobie samemu, nie na forum) pytanie, co takiego sabotujący KRR i MP Sum.Pont. biskup miejsca powinien uczynić, by nas piszących na tym forum zmusić do stwierdzenia : dość!
Zadałem to pytanie w innym wątku, ale Państwo odebrali je jako, lepszy lub gorszy ale dowcip. Padły nawet propozycje, owszem śmieszne...
chyba dryfuję do fsspx :)
Zapisane
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #6 dnia: Maja 14, 2009, 20:03:02 pm »

Ten Pan podważał ważność moich sakramentów: chrztu i bierzmowania. Brr...

Do widzenia!
Ale chrzest i małżeństwo to chyba nawet sedewakantyści uznają? Czy się mylę?
Zapisane
Hyacinthus Stanislaus
rezydent
****
Wiadomości: 315


« Odpowiedz #7 dnia: Maja 14, 2009, 20:08:18 pm »

Ksiądz Trytek po przejściu na pozycje sedewakanckie został „ochrzczony” sub conditione, zatem jak widać Chrztu świętego w Kościele Katolickim po SVII raczej sedecy nie uznają.
Zapisane
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #8 dnia: Maja 14, 2009, 20:11:27 pm »

Ksiądz Trytek po przejściu na pozycje sedewakanckie został „ochrzczony” sub conditione, zatem jak widać Chrztu świętego w Kościele Katolickim po SVII raczej sedecy nie uznają.
A "lefebryści" jak u Nich???
Bardzo mnie to intersujje. I czy "pozwalają" chodzić na NOM?
Zapisane
Tomek Torquemada
Gość
« Odpowiedz #9 dnia: Maja 14, 2009, 20:12:57 pm »

Wobec powyższego stwierdziłem, że to nie jest forum odpowiednie dla mnie.
Proszę sobie własne forum założyć, hłe hłe :-)
Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #10 dnia: Maja 14, 2009, 21:18:09 pm »

A "lefebryści" jak u Nich???
Bardzo mnie to intersujje. I czy "pozwalają" chodzić na NOM?
Skoro to tak bardzo Pana interesuje to nie będzie dla Pana problemem wsiąść w niedzielę w samochód i pojechać do najbliższej kaplicy FSSPX. Sądzę, że po Mszy świętej ksiądz należący do Bractwa, zaspokoi pańską ciekawość.
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #11 dnia: Maja 14, 2009, 21:52:27 pm »

Myślę że panu Markowi chodziło o stosunek sedewakantystów do Bractwa, i do sakramentów udzielanych przez kapłanów FSSPX w przedsoborowym rycie.
Zapisane
patryk
bywalec
**
Wiadomości: 53


« Odpowiedz #12 dnia: Maja 15, 2009, 10:59:57 am »

Postanawiam nie korzystać i nie pisac więcej na tym forum, ponieważ większość z uczestników nie reprezentuje katolickich poglądów, szydzi z tradycji katolickiej, nie ma wiedzy na ten temat, odrzuca autorytet św. Tomasza z Akwinu, uznaje ważność Mszału Pawła VI a jednocześnie uważa się za miłośników liturgii "przedsoborowej". Wobec powyższego stwierdziłem, że to nie jest forum odpowiednie dla mnie.

Ja nie odrzucam autorytetu św. Tomasz, twierdze natomiast z całą stanowczością, że stawianie św. Tomasz jako nieomylnej wykładni doktryny katolickiej jest herezją.  Proszę nie utożsamiać dzieła któregokolwiek teologa czy filozofa z Magisterium, które zawsze ma ostateczny głos i jest ostatecznym punktem odniesienia.
Zapisane
"Nowoczesny świat twierdzi, że nie należy karać herezji. A ja wątpię, czy mamy prawo karać kogokolwiek prócz heretyków!"    G. K. Chesterton
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #13 dnia: Maja 15, 2009, 11:02:42 am »

A "lefebryści" jak u Nich???
Bardzo mnie to intersujje. I czy "pozwalają" chodzić na NOM?
Skoro to tak bardzo Pana interesuje to nie będzie dla Pana problemem wsiąść w niedzielę w samochód i pojechać do najbliższej kaplicy FSSPX. Sądzę, że po Mszy świętej ksiądz należący do Bractwa, zaspokoi pańską ciekawość.
W jednym z numerów Zawsze Wiernych ks. Wesołek w pewnym artykule Listy z Bajerza pisal o wiernych,ktorzy przemierzaja iles tam kilometrow by uczestniczyc w ich kaplicach itd i z tego artykulu wynikalo,ze lepiej nie isc w  ogole niz na NOM. totalne klapki na oczach,przykre to.Nie jest to jednak mysle opinia calego Bractwa na ten temat.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #14 dnia: Maja 15, 2009, 11:10:14 am »

Panie kurak, ale tylko właśnie tym wiernym kaplice przetrwały, zresztą nie tylko w Polsce.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Oświadczenie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!