Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:53:05 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: A we Wrocku u św. Klemensa lasandry sie plenią, zatem Komunia na stojąco.
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: A we Wrocku u św. Klemensa lasandry sie plenią, zatem Komunia na stojąco.  (Przeczytany 8497 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« dnia: Września 17, 2012, 11:47:40 am »

Dostałem dziś info od jednego z naszych forumowiczów. Ogłoszenia parafialne z ostatniej niedzieli. Brzmią one tak:
Cytuj
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
24. NIEDZIELA ZWYKŁA
16 września 2012 r.

Oświadczenie o. Proboszcza: „Z przykrością zauważyłem, że znowu zostają podrzucane w naszym kościele pisemka o treściach niezgodnych z nauką Kościoła. Za pomocą kłamstw szkalują Kościół. Najczęściej nie są podpisane, ale ich treść wskazuje na autorstwo grup schizmatyckich. Ponieważ sieją zamęt w głowach wiernych, uważam za stosowne napiętnowanie kłamstw w nich zawartych, a także podjęcie kroków dyscyplinujących. Dlatego zarządzam, by do końca września nie udzielano w naszym kościele Komunii Świętej na klęcząco. Jeżeli w tym czasie przestaną być podrzucane kłamliwe ulotki do naszej świątyni, to przywrócę możliwość komunikowania na klęcząco”.

stąd: http://dworzak.jezuici.pl/aktualnosci-2/ogloszenia-i-intencje/

x. proboszczowi chyba pogoda nie służy, te ciągłe wahania temperatury...
« Ostatnia zmiana: Września 17, 2012, 12:07:49 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #1 dnia: Września 17, 2012, 11:53:32 am »

http://www.kkbids.episkopat.pl/uploaded/a33/Anamnesis33-2bListy.pdf

Wysłać to proboszczowi...

Nawet jeśli Kongregacja zaaprobowała prawo określające postawę stojącą przy
przyjmowaniu Komunii św. zgodnie z adaptacjami dopuszczonymi przez Konferencje
Biskupów w Ogólnym wprowadzeniu do Mszału rzymskiego nr 160, akapit 2, udzieliła
takiego zezwolenia z zastrzeżeniem, że przyjmującym Komunię św. w postawie
klęczącej nie można z tego powodu jej odmówić.



Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #2 dnia: Września 17, 2012, 12:08:25 pm »

http://www.kkbids.episkopat.pl/uploaded/a33/Anamnesis33-2bListy.pdf

To pismo, jeśli wierzyć temu źródłu, było skierowane właśnie do ordynariusza archidiecezji wrocławskiej.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #3 dnia: Września 17, 2012, 12:28:33 pm »

A tu jezuicka dyskusja w temacie "niekatolickich" ulotek wzywających do klękania ciągnie się niczym gumka od majtek http://www.rozmawiamy.jezuici.pl/rozmawiamy/forum/109/n/7337
« Ostatnia zmiana: Września 17, 2012, 12:31:57 pm wysłana przez Warmiaczka » Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #4 dnia: Września 17, 2012, 12:38:11 pm »

A tu jezuicka dyskusja w temacie "niekatolickich" ulotek wzywających do klękania ciągnie się niczym gumka od majtek http://www.rozmawiamy.jezuici.pl/rozmawiamy/forum/109/n/7337
A Ojciec Żmudziński na to:
Cytuj
Fanaberią jest zachowywanie się inaczej niż wierni w danej wspólnocie. A dywagacje na temat wyższości jednej postawy nad druga są dowodem niedojrzałości jeśli nie pogaństwa.
- Wojciech Żmudziński SJ -
Poganina mamy za  papieża...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #5 dnia: Września 17, 2012, 12:41:36 pm »

Według mnie w takich dyskusjach należy tylko wklejać teksty Stolicy Apostolskiej i darować sobie jakiekolwiek inne argumenty. Inne argumenty o sacrum są przez nich doskonale znane od dziecka.
Zapisane
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #6 dnia: Września 17, 2012, 13:28:18 pm »

Według mnie w takich dyskusjach należy tylko wklejać teksty Stolicy Apostolskiej i darować sobie jakiekolwiek inne argumenty. Inne argumenty o sacrum są przez nich doskonale znane od dziecka.
Czytał pan całość? Z tego co widzę, argumenty ad papieżum też nie działają.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #7 dnia: Września 17, 2012, 13:30:57 pm »

Według mnie w takich dyskusjach należy tylko wklejać teksty Stolicy Apostolskiej i darować sobie jakiekolwiek inne argumenty. Inne argumenty o sacrum są przez nich doskonale znane od dziecka.
Czytał pan całość? Z tego co widzę, argumenty ad papieżum też nie działają.
Nie działają na modernistycznych jezuitów. Ale na ludzi czytających tę dyskusję już tak. Przecież w dyskusji nie chodzi o nawrócenie modernistycznych jezuitów, ale o ograniczenie prania mózgu katolikom.
Zapisane
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #8 dnia: Września 17, 2012, 14:00:57 pm »

Grubo... Aż mnie korci, żeby pójść tam i przyjąć komunię na klęcząco, ale nie wiem czy pójście tam z zamiarem wszczynania rozróby nie jest grzechem...
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #9 dnia: Września 17, 2012, 14:05:35 pm »

Nie wydaje mi się, aby to było grzechem. Raczej stanowczym braterskim napomnieniem.
Na KNO już jest info, na rebelce też. Teraz tylko trzeba wysłać do o. Siepsiaka kilka, kilkadziesiąt maili i wtedy pójść.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #10 dnia: Września 17, 2012, 14:10:19 pm »

Ale będzie chyba trudno. Neony są tam zagnieżdżone.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Antiqus_ordo
bywalec
**
Wiadomości: 93

« Odpowiedz #11 dnia: Września 17, 2012, 14:43:27 pm »

Wcale nei trudno. Kiedys podobna afera była u kapucynów, zmiękli. Podobnie kiedyś tafiłem jeszcze w liceum do franciszkanów na Kruczą, jeden mi nie udzielił komunii więc spytałem po mszy w zakrystii czy jestem podobny do Jerzego Urbana:) po czym on stwierdził, że takie jest żarzadzenie proboszcza i nie ma zamiaru dyskutowac - udałem sie do szefa i zmusił go przeprosin..argumentem było pismo do kongregacji które własnie cytowane wyżej porekopiowane dostali ich sasiedzi...kapucyni :)
Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #12 dnia: Września 17, 2012, 14:57:41 pm »

Ks. J. Bałemba SDB daje taką radę:
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com/2012/09/06/propozycja-wiazaca-do-pilnej-realizacji-zamawiajmy-msze-swiete/
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #13 dnia: Września 17, 2012, 17:10:24 pm »

Jakieś pisma czy maile już poszły do Kurii?
Może z Kalisza posłać mail?
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #14 dnia: Września 17, 2012, 17:20:35 pm »

Tymczasem tydzień temu:

Cytuj
Podczas I-piątkowej Mszy św. o. Proboszcz powiedział parę ciepłych słów pod adresem nadzwyczajnych (świeckich) szafarzy Komunii św., którzy co tydzień (w innych parafiach !) niosą do chorych Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Czyżby była na to szansa i w naszej parafii?

http://www.facebook.com/jezuici.dworzak?ref=ts
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: A we Wrocku u św. Klemensa lasandry sie plenią, zatem Komunia na stojąco. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!