Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:31:09 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: CZy Bp Williamson zostanie wyrzucony z FSSPX?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 21 Drukuj
Autor Wątek: CZy Bp Williamson zostanie wyrzucony z FSSPX?  (Przeczytany 55314 razy)
Aeste
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 139

« Odpowiedz #75 dnia: Października 24, 2012, 13:41:33 pm »

jeśli się to potwierdzi to jest to kolejny "sukces" moderny po sławetnych rozmowach doktrynalnych. Żal.

Prosze mi powiedziec jak mialby wygladac "sukces rozmow doktrynalnych"?

Jesli spotykamy sie w tramwaju i powiem panu "dzien dobry", a pan mi odpowie "dzien dobry", to kto odniosl sukces?

Niestety, nie savoir vivre był przedmiotem dyskusji doktrynalnych jak wolno lemingom domniemywać  ;D A Pana "odpalanki" stają się coraz bardziej żałosne i coraż częściej hoc nihil ad rem
Zapisane
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #76 dnia: Października 24, 2012, 13:43:06 pm »

dla dobra Bractwa? a co jest tym dobrem, status kanoniczny za wszelką cenę? Mi to nie pasuje i śmierdzi jakimś takim fatalizmem. A gdyby Biskup Ryszard siedział cicho to Bp Bernard czekałby na inną sposobność, żeby go wyrzucić?
Zapisane
Aeste
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 139

« Odpowiedz #77 dnia: Października 24, 2012, 13:47:20 pm »

Wielka szkoda, że do tego doszło.

Ależ z Pani hipokrytka! Proszę tylko wszystkich łez nie wylać!
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #78 dnia: Października 24, 2012, 13:51:28 pm »

@ Jean Raspail
Cytuj
Stawiam nawet tezę, że bp. Williamson poszedł "na ostro" z bp. F. aby dać honorowy, uzasadniony powód do wyrzucenia go.
Gdyby bp. W. siedział jak mysz pod miotłą, to pod jakim pretekstem by go wyrzucono? Sprawa była by niezręczna. Bo co powiedzieć? Watykan poprosił ? "Starsi" poprosili ?
Bp. W. sam wyskoczył z łodzi i ułatwił fsspx dalsze działanie; czy skuteczne i mądre - czas pokaże
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Aeste
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 139

« Odpowiedz #79 dnia: Października 24, 2012, 13:51:51 pm »

dla dobra Bractwa? a co jest tym dobrem, status kanoniczny za wszelką cenę? Mi to nie pasuje i śmierdzi jakimś takim fatalizmem. A gdyby Biskup Ryszard siedział cicho to Bp Bernard czekałby na inną sposobność, żeby go wyrzucić?

Zgadzam się z Panem. Zawsze myślałam, że FSSPX kieruje się przede wszystkim nie własnym dobrem, ale stoi na straży Prawdy. Jeszcze niedawno mieliśmy wrażenie , że wskoczyliśmy do szalupy, bo okręt zwany KK tonie. Teraz okazuje się, że szalupa też przecieka....  :o

Tutaj pozwolę sobie zacytować fragment....

[...]"Decyzja została podjęta, ponieważ Williamson "wezwał do buntu" i był konsekwentnie nieposłuszny. "To była bolesna decyzja na rzecz dobra wspólnego Bractwa"[...]
większej całości:
http://religion.orf.at/stories/2555877/

Dalej mamy bez owijania w bawełnę:
[...]Wykluczenie  Williamsona z FSSPX może oznaczać zwrot w negocjacjach. "Decyzja z pewnością ułatwi rozmowy," powiedział rzecznik Bractwa w Niemczech, ojciec Andreas Steiner[...]

« Ostatnia zmiana: Października 24, 2012, 14:03:45 pm wysłana przez Aeste » Zapisane
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #80 dnia: Października 24, 2012, 14:09:05 pm »

Wielka szkoda, że do tego doszło.

Ależ z Pani hipokrytka! Proszę tylko wszystkich łez nie wylać!
Przyzwoitość nakazuje uzasadnić ten bezzasadny zarzut albo najlepiej nie wyjeżdżać z takimi tekstami, które mi uwłaczają.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #81 dnia: Października 24, 2012, 14:18:25 pm »



Niestety, nie savoir vivre był przedmiotem dyskusji doktrynalnych

Prosze mi powiedziec zatem co bylo i na czym mialby polegac ich "sukces" albo "porazka".
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #82 dnia: Października 24, 2012, 14:18:54 pm »

jest już komunikat na polskiej stronie FSSPX
http://news.fsspx.pl/?p=2002
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #83 dnia: Października 24, 2012, 14:20:40 pm »

Jeszcze niedawno mieliśmy wrażenie , że wskoczyliśmy do szalupy, bo okręt zwany KK tonie.

Prosze mowic za siebie. Ogromna wiekszosc wiernych Bractwa nie watpi w niezniszczalnosc Kosciola.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Aeste
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 139

« Odpowiedz #84 dnia: Października 24, 2012, 14:28:53 pm »

Tonie to nie utonął.
Zapisane
Aeste
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 139

« Odpowiedz #85 dnia: Października 24, 2012, 14:33:15 pm »



Niestety, nie savoir vivre był przedmiotem dyskusji doktrynalnych

Prosze mi powiedziec zatem co bylo i na czym mialby polegac ich "sukces" albo "porazka".

O sukcesie trudno tu spekulować. Na pewno jakiś zbożny cel rozmowom doktrynalnym przyświecał, bo nie chodziło chyba li tylko o zaistnienie na watykańskich pokojach. Natomiast porażką jest to, czego nikt nie chce dziś nazwać po imieniu.
Zapisane
Aeste
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 139

« Odpowiedz #86 dnia: Października 24, 2012, 14:35:42 pm »

Wielka szkoda, że do tego doszło.

Ależ z Pani hipokrytka! Proszę tylko wszystkich łez nie wylać!
Przyzwoitość nakazuje uzasadnić ten bezzasadny zarzut albo najlepiej nie wyjeżdżać z takimi tekstami, które mi uwłaczają.
Jeśli obraziłam, serdecznie przepraszam. Epitet nie był z rodzaju tych najgorszych. Zdarzało mi się przełknąć gorsze na tym forum  :-*
Zapisane
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #87 dnia: Października 24, 2012, 14:37:03 pm »

Wielka szkoda, że do tego doszło.

Ależ z Pani hipokrytka! Proszę tylko wszystkich łez nie wylać!
Przyzwoitość nakazuje uzasadnić ten bezzasadny zarzut albo najlepiej nie wyjeżdżać z takimi tekstami, które mi uwłaczają.
Jeśli obraziłam, serdecznie przepraszam. Epitet nie był z rodzaju tych najgorszych. Zdarzało mi się przełknąć gorsze na tym forum  :-*
Epitet jak epitet - grunt, że bezzasadnie zastosowany.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #88 dnia: Października 24, 2012, 14:37:10 pm »

Wielka szkoda, że do tego doszło.

Ależ z Pani hipokrytka! Proszę tylko wszystkich łez nie wylać!
Ma Pan jakiekolwiek podstawy dla takiego twierdzenia?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Aeste
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 139

« Odpowiedz #89 dnia: Października 24, 2012, 14:38:40 pm »

To nie należy do meritum sprawy. Biskupa nam wyrzucili, a Pan broni kilku łez kobiety...
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 21 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: CZy Bp Williamson zostanie wyrzucony z FSSPX? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!