Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:48:51 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: CZy Bp Williamson zostanie wyrzucony z FSSPX?
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 21 Drukuj
Autor Wątek: CZy Bp Williamson zostanie wyrzucony z FSSPX?  (Przeczytany 55315 razy)
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #45 dnia: Października 17, 2012, 13:15:45 pm »

Ponoć Stephen Heiner z nim rozmawiał. Pisze, że biskupowi przekazano ultimatum z ostateczną datą jego realizacji 23 października.
http://truerestoration.blogspot.com/2012/10/the-latest-from-london.html
Zatroskani przyszłym bytem księdza biskupa internauci już organizują zrzutkę...
Zapisane
Aeste
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 139

« Odpowiedz #46 dnia: Października 23, 2012, 18:50:27 pm »

JE Bp Williamson został oficjalnie wydalony z Bractwa, jak podaje strona w j.francuskim:

http://www.les-intransigeants.com/2012/10/its-made/

Potwierdza:
http://rorate-caeli.blogspot.com/2012/10/sspx-williamson-removed.html

Kiedyś... gdzieś..wyczytałam, że czterej biskupi FSSPX są jak cztery kolumny, na których wspierał się gmach Tradycji wzniesiony przez Arcybiskupa. Usunięcie jednego z nich spowoduje, że FSSPX jak każda struktura zawali się...
« Ostatnia zmiana: Października 23, 2012, 18:59:30 pm wysłana przez Aeste » Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #47 dnia: Października 23, 2012, 20:46:04 pm »



Kiedyś... gdzieś..wyczytałam, że czterej biskupi FSSPX są jak cztery kolumny, na których wspierał się gmach Tradycji wzniesiony przez Arcybiskupa. Usunięcie jednego z nich spowoduje, że FSSPX jak każda struktura zawali się...
Przecież mogą zaraz  konsekrować kilku kolejnych biskupów...
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #48 dnia: Października 23, 2012, 22:02:32 pm »

Ale trójnogi są bardziej stabilne od konstrukcyj mających 4 nogi ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Aeste
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 139

« Odpowiedz #49 dnia: Października 23, 2012, 22:15:09 pm »

Ale trójnogi są bardziej stabilne od konstrukcyj mających 4 nogi ;)

Owszem, jeśli już rozpatrujemy architektoniczne detale konstrukcyjne, jeśli budowla jest zaplanowana i wzniesiona od podstaw jako gmach oparty na trzech kolumnach, bo tak to mi się widzi, że przynajmniej z jednej flanki będzie zapaść. Chyba, że jakimś kołeczkiem podeprą  ;D
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #50 dnia: Października 23, 2012, 22:51:28 pm »


Kiedyś... gdzieś..wyczytałam, że czterej biskupi FSSPX są jak cztery kolumny, na których wspierał się gmach Tradycji wzniesiony przez Arcybiskupa. Usunięcie jednego z nich spowoduje, że FSSPX jak każda struktura zawali się...

Co to bylo? "Poczytaj mi mamo"?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #51 dnia: Października 23, 2012, 23:59:18 pm »

Jeżeli się ta przykra informacja potwierdzi, a niestety wszystko na to wskazuje, oznacza to niestety głęboki dramat FSSPX.
Potwierdza też całkowicie moje obawy co do nieobliczalności i braku odpowiedzialności otraz całkowitej nieprzewidywalności działań  Biskupa Superiora. Obawiam się że człowiek ten albo całkowicie "odleciał" w krainę ambicjonalnych mrzonek , albo niestety działa całkowicie racjonalnie i świadomie. To jednak sprowadzić może zagładę na całe FSSPX.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Sivis Amariama
rezydent
****
Wiadomości: 348


« Odpowiedz #52 dnia: Października 24, 2012, 00:44:58 am »

Ja bym jednak polecał więcej zaufania.
Zapisane
Aeste
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 139

« Odpowiedz #53 dnia: Października 24, 2012, 05:03:41 am »

Cóż, lepiej zrozumieć mało niż zrozumieć źle...  ::)
Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #54 dnia: Października 24, 2012, 07:27:33 am »

Może poczekajmy na reakcję pozostałych biskupów??
Zapisane
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #55 dnia: Października 24, 2012, 07:33:49 am »

[...]Potwierdza też całkowicie moje obawy co do nieobliczalności i braku odpowiedzialności otraz całkowitej nieprzewidywalności działań  Biskupa Superiora. Obawiam się że człowiek ten albo całkowicie "odleciał" w krainę ambicjonalnych mrzonek , albo niestety działa całkowicie racjonalnie i świadomie. To jednak sprowadzić może zagładę na całe FSSPX.
Potwierdza też całkowicie moje obawy co do nieobliczalności i braku odpowiedzialności otraz całkowitej nieprzewidywalności działań  Biskupa Superiora Williamsona. Obawiam się że człowiek ten albo całkowicie "odleciał" w krainę ambicjonalnych mrzonek , albo niestety działa całkowicie racjonalnie i świadomie. To jednak sprowadzić może zagładę na całe FSSPX.
Też nieźle brzmi...
Nie ma jeszcze oficjalnego komunikatu ale już to, że bp Williamson w ciągu ostatniego roku nie został wyrzucony to niemal cud. Trzymałby pan podwładnego, który od dłuższego czasu pana podgryzał i otwarcie przekonywałby, że koniecznością jest pozbycie się pana i pana bandy oraz uparcie odmawiał zastostosowania się do pana poleceń? Inni biskupi też mieli zastrzeżenia do pojednawczej strategii Szefa, ale potrafili je wyartykułować bez osobistych wycieczek i bez pozowania na męczenników najprawdziwszej prawdy. Bp Williamson woli prowadzić prywatną wojenkę - uważam, że to wielka szkoda, bo jak chce, potrafi pięknie pisać i mówić o wierze czy o codziennych sprawach bliskich wiernym (np. w listach rektora). Mógłby wiele osób przekonać do Tradycji.
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2012, 07:39:33 am wysłana przez Warmiaczka » Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #56 dnia: Października 24, 2012, 07:34:10 am »

Poczekajmy z komentarzami na oficjalne potwierdzenie tej informacji przez FSSPX. Wiele razy poprzednio podawano nieprawdziwe informacje.
Zapisane
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #57 dnia: Października 24, 2012, 08:22:32 am »

jeśli się to potwierdzi to jest to kolejny "sukces" moderny po sławetnych rozmowach doktrynalnych. Żal.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #58 dnia: Października 24, 2012, 08:34:21 am »

no cóż jeśli tak się stanie to będzie problem. Mam nadzieję, że powtrzyma się od tworzenia struktury konkurencyjnej wobec FSSPX.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #59 dnia: Października 24, 2012, 08:52:28 am »

jeśli się to potwierdzi to jest to kolejny "sukces" moderny po sławetnych rozmowach doktrynalnych. Żal.

Prosze mi powiedziec jak mialby wygladac "sukces rozmow doktrynalnych"?

Jesli spotykamy sie w tramwaju i powiem panu "dzien dobry", a pan mi odpowie "dzien dobry", to kto odniosl sukces?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 21 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: CZy Bp Williamson zostanie wyrzucony z FSSPX? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!