Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 05:37:52 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Egzorcyści w FSSPX
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Egzorcyści w FSSPX  (Przeczytany 5276 razy)
Simeonus vel Claviger
uczestnik
***
Wiadomości: 152


« Odpowiedz #15 dnia: Września 02, 2012, 21:48:31 pm »

Nie wiem czy mają czy nie mają egzorcystę, ale wiem jedno, że jakby czekali na pozwolenie biskupa miejsca  to żadnego Przeoratu i kościoła w Radości by się nie doczekali. To samo dotyczy innych kaplic FSSPX w Polsce. Po prostu by ich nie było.
Sprawa jest dość ciekawa, jeśli chodzi o skuteczność tych egzorcyzmów. Szatan jest mistrzem kłamstwa, jednakże wiele nt. jego taktyki, działań itd. egzorcyści dowiadują się właśnie z egzorcyzmów. Właśnie ze swojej praktyki ks. Amorth SSP wyniósł przekonanie o wyższości klasycznego rytu egzorcyzmów (i ogólnie łaciny) nad nowym. Ciekawe jaki jest "stosunek" złego do jurysdykcji nadzwyczajnej  ;)
Z księdzem Amorthem sprawa nie jest taka prosta. Niby człowiek wtajemniczony i doświadczony w sprawach duchowych, świadomy zła które drąży Kościół a jednak w wydanym ostatnio filmie Tarczyńskiego "Egzorcysta" pada pytanie nt. stosunku w/w do posoborowych praktyk np. komunii na rękę.
Ks. Amorth nie wypowiedział się jednoznacznie źle o tych praktykach, odpowiadając w moim odczuciu zdecydowanie wymijająco...
Czyżby źle rozumiane posłuszeństwo?
Zapisane
dagny
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 1

« Odpowiedz #16 dnia: Września 04, 2012, 16:19:13 pm »

Egzorcyści- tego filmu nie udało misie zobaczyć,Szkoda.Ale słyszałam nagrany materiał podczas egzorcyzmu...i nigdy go do końca życia nie zapomn wzmagaę.Sprawa przyjmowania Komuniśw. narękę czy w inny sposób jest kwestią umowną i związaną z daną tradycją  kulturową np. wKościele we Francji.Sam fakt zniewolenia, które staje się masowe, jest przerażające
Zapisane
ms
rezydent
****
Wiadomości: 453

« Odpowiedz #17 dnia: Września 04, 2012, 17:11:17 pm »

Sprawa przyjmowania Komuniśw. narękę czy w inny sposób jest kwestią umowną i związaną z daną tradycją  kulturową np. wKościele we Francji.
W Kościele we Francji (ani nigdzie indziej) tradycji przyjmowania Komunii na rękę NIE BYŁO.
Zapisane
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #18 dnia: Września 04, 2012, 17:21:35 pm »

A można powiedzieć że komunia na rękę jest grzechem?
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #19 dnia: Września 04, 2012, 17:32:25 pm »

Mozna powiedziec. Tylko trzeba miec w zanadrzu odpowiedz na niewatpliwie pojawiajace sie pytanie "dalczego jest?"
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #20 dnia: Września 04, 2012, 20:02:19 pm »

Mozna powiedziec. Tylko trzeba miec w zanadrzu odpowiedz na niewatpliwie pojawiajace sie pytanie "dalczego jest?"
Pan powinien zmienić nicka na "cięta riposta".
 ;D ;D ;D


Wystarczy wziąć do ręki modlitewnik z tedeum i w nim odnaleźć rachunek sumienia :]
Oczywiście odradzam tego jak argument w rozmowie z duchownym (sam tak kiedyś zrobiłem). Najczęściej bowiem zabiorą do ręki, rzucą okiem i oddadzą z niesmakiem cedząc przez zęby - "a to od tych lefebrystów - tak naprawdę to to nie jest grzech".
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #21 dnia: Września 04, 2012, 20:24:25 pm »

Najczęściej bowiem zabiorą do ręki, rzucą okiem i oddadzą z niesmakiem cedząc przez zęby - "a to od tych lefebrystów - tak naprawdę to to nie jest grzech".
Tak w formię bokotematu - topodzielę się informacją - że 2 starszych kapłanów odprawiających Tridentinę z mojej archidiecezji po kilkuminutowym skrutinium tego modlitewnika - niczego złego w nim nie zobaczyło - a jeden z nich jeszcze zamówił 2 egzrmplarze  ;)
Zapisane
zdewirtualizować awatary
emek
rezydent
****
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #22 dnia: Września 05, 2012, 10:08:38 am »

Tak w formię bokotematu - topodzielę się informacją - że 2 starszych kapłanów odprawiających Tridentinę z mojej archidiecezji po kilkuminutowym skrutinium tego modlitewnika - niczego złego w nim nie zobaczyło - a jeden z nich jeszcze zamówił 2 egzrmplarze  ;)
Nawet jeden polski abp. (już ś.p.) po przejrzeniu modlitewnika "Te Deum" nie zauważył w nim nic zdrożnego, niejako nieoficjalny "nihil obstat" ;)
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #23 dnia: Września 05, 2012, 19:21:16 pm »

Ja pokazywałem konkretnie rachunek sumienia i to był powód krytyki z jaką ja się spotkałem.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
G.M.
adept
*
Wiadomości: 23

« Odpowiedz #24 dnia: Września 13, 2012, 19:20:00 pm »

Wracając do ostatniego wywiadu Tarczynskiego z x. Amorthem - wydaje mi się, że miały miejsce nieporozumienia związane z tłumaczeniem- ksiądz kilkakrotnie sprawiał wrażenie, ze nie do końca zrozumiał pytanie, więc opowiadał to co zwykle podczas rozmów z dziennikarzami.
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2012, 09:01:38 am wysłana przez G.M. » Zapisane
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Egzorcyści w FSSPX « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!