Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:42:26 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Egzorcyści w FSSPX
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Egzorcyści w FSSPX  (Przeczytany 5260 razy)
Simeonus vel Claviger
uczestnik
***
Wiadomości: 152


« dnia: Września 01, 2012, 22:18:41 pm »

W kontekście nowego pisma pt. Egzorcysta zaciekawiło mnie pytanie, które kieruję do bardziej zorientowanych w tradiświatku.
Czy znany jest Państwu przypadek sprawowania posługi egzorcysty przez któregoś z księży FSSPX?
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1 dnia: Września 01, 2012, 22:57:19 pm »

nie spotkałem się z żadną informacją na ten temat, choć już ponad dziesięć lat w miarę regularnie uczęszczam do Przeoratu FSSPX w Radości.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #2 dnia: Września 02, 2012, 11:41:32 am »

W kontekście nowego pisma pt. Egzorcysta zaciekawiło mnie pytanie, które kieruję do bardziej zorientowanych w tradiświatku.
Czy znany jest Państwu przypadek sprawowania posługi egzorcysty przez któregoś z księży FSSPX?

Było na forum, nie pomne na szybko w którym wątku (jakiś bokotemat). Podobno takie przypadki bywają  ;)
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #3 dnia: Września 02, 2012, 11:53:05 am »

FSSPX jako całość to duża wspólnota na świecie, więc na pewno mogą miec egzorcystów.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #4 dnia: Września 02, 2012, 12:33:21 pm »

FSSPX jako całość to duża wspólnota na świecie, więc na pewno mogą miec egzorcystów.

Nie moga jeśli nie mają pozwolenia biskupa miejsca na sprawowania egzorcyzmów. Myśli Pan, że szatan - przebiegłe stworzenie - nie wykorzystałby takiego faktu?
Zapisane
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #5 dnia: Września 02, 2012, 12:37:27 pm »

FSSPX jako całość to duża wspólnota na świecie, więc na pewno mogą miec egzorcystów.

Nie moga jeśli nie mają pozwolenia biskupa miejsca na sprawowania egzorcyzmów. Myśli Pan, że szatan - przebiegłe stworzenie - nie wykorzystałby takiego faktu?
A ich 4 biskupi? Czy nieposiadanie zwyczajnej jurysdykcji ma jakieś znaczenie dla posługi egzorcysty przez biskupa? (Czytałam gdzieś, że każdy biskup jest egzorcystą - czy jakoś tak ;D)
Ciekawy wątek.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #6 dnia: Września 02, 2012, 12:44:26 pm »

Nie wiem czy mają czy nie mają egzorcystę, ale wiem jedno, że jakby czekali na pozwolenie biskupa miejsca  to żadnego Przeoratu i kościoła w Radości by się nie doczekali. To samo dotyczy innych kaplic FSSPX w Polsce. Po prostu by ich nie było.
Zapisane
emek
rezydent
****
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #7 dnia: Września 02, 2012, 14:23:31 pm »

Nie wiem czy mają czy nie mają egzorcystę, ale wiem jedno, że jakby czekali na pozwolenie biskupa miejsca  to żadnego Przeoratu i kościoła w Radości by się nie doczekali. To samo dotyczy innych kaplic FSSPX w Polsce. Po prostu by ich nie było.
Sprawa jest dość ciekawa, jeśli chodzi o skuteczność tych egzorcyzmów. Szatan jest mistrzem kłamstwa, jednakże wiele nt. jego taktyki, działań itd. egzorcyści dowiadują się właśnie z egzorcyzmów. Właśnie ze swojej praktyki ks. Amorth SSP wyniósł przekonanie o wyższości klasycznego rytu egzorcyzmów (i ogólnie łaciny) nad nowym. Ciekawe jaki jest "stosunek" złego do jurysdykcji nadzwyczajnej  ;)
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #8 dnia: Września 02, 2012, 17:15:45 pm »

Bylem swiadkiem uzdrowienia po blogoslawienstwie nad chorym dzieckiem z RR. Liczy sie?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #9 dnia: Września 02, 2012, 18:02:09 pm »

x. Karol Stehlin jest egzorcystą, mówił o tym na jakiejś konferencji zamieszczonej na youtube, wyjawił odpowiadając na pytania różnych osób(nie bezpośrednio że jest egzorcystą ale że używa starego rytu)
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #10 dnia: Września 02, 2012, 19:27:28 pm »

Kazdy ksiadz jest egzorcysta i w razie potrzeby moze egzorcyzmowac. Instytucja egzorcysty diecezjalnego jest czysto porzadkowa. A kan. 1172 zabrania odprawiania egzorcyzmow bez zezwolenia jedynie nad opetanymi.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #11 dnia: Września 02, 2012, 19:37:44 pm »

Racja, z tym że x. Karol egzorcyzmuje bez zezwolenia tłumacząc to kryzysem
« Ostatnia zmiana: Września 02, 2012, 19:39:32 pm wysłana przez corunius » Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #12 dnia: Września 02, 2012, 21:24:51 pm »

Racja, z tym że x. Karol egzorcyzmuje bez zezwolenia tłumacząc to kryzysem
No i co ? Źle robi ?
Zapisane
Simeonus vel Claviger
uczestnik
***
Wiadomości: 152


« Odpowiedz #13 dnia: Września 02, 2012, 21:27:17 pm »

FSSPX jako całość to duża wspólnota na świecie, więc na pewno mogą miec egzorcystów.
Sądzę podobnie, szczególnie zapewne w takich krajach jak Francja czy USA, choć jak widać sprawa z racji delikatności pozostaje raczej przemilczana.
Zapisane
ms
rezydent
****
Wiadomości: 453

« Odpowiedz #14 dnia: Września 02, 2012, 21:27:46 pm »

Racja, z tym że x. Karol egzorcyzmuje bez zezwolenia tłumacząc to kryzysem
Bractwo sprawuje wszystkie sakramenty (w tym spowiedź i małżeństwo) tłumacząc to kryzysem. Dlaczego mieliby nie egzorcyzmować, jeśli jest taka potrzeba?
Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Egzorcyści w FSSPX « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!