Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:43:46 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ksiądz Kiersztyn miał wypadek (Xiądz zmarł - RIP +++)
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Drukuj
Autor Wątek: Ksiądz Kiersztyn miał wypadek (Xiądz zmarł - RIP +++)  (Przeczytany 23770 razy)
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #30 dnia: Sierpnia 26, 2012, 10:08:12 am »

Na portalu "Nowy Ekran" działa wielu  popierajacych teologię ks Kiersztyna pseudoprawicowców  wykorzystujacych tą pokręconą teologię abyi zdobyć popularność. Obawiam sie ,że następny przygotowywany nam "Wałęsa" będzie pokazywał się ze szczyglicką figurką "Jezusa Króla Polski"
Jeśli ktoś propaguje  wypaczona naukę Kościoła jest to na rękę przede wszystkim masonerii, chyba to jasne.

ze strony stowarzyszenia Róża
Wypadek miał miejsce na zjeździe z obwodnicy krakowskiej przy lotnisku w Balicach. Był to nieszczęśliwy wypadek. Nie było to zderzenie czołowe. Bardzo prosimy o nie spekulowanie w tej sprawie. Prosimy też o modlitwę za uczestników tego wypadku, w tym za Panów kierowców.


Pogrzeb Księdza Tadusza Kiersztyna

Pogrzeb Ks. Tadeusza Kiersztyna odbędzie się w czwartek 30 sierpnia 2012 roku na Cmentarzu Rakowickim przy ul. Rakowickiej w Krakowie.

O godz. 13:00 odbędzie się Msza Święta pogrzebowa w Kaplicy pw. Zmartwychwstania Chrystusa Króla, a po niej nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce ziemskiego spoczynku.

Wypełniając duchowy testament śp. ojca Tadeusza i wolę Rodziny, prosimy o nieorganizowanie żadnych manifestacji (emblematów, transparentów itp.) podczas uroczystości pogrzebowych. Podczas uroczystości nie przewiduje się także żadnych przemówień.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2012, 14:42:50 pm wysłana przez Robert » Zapisane
daniel89
uczestnik
***
Wiadomości: 236

« Odpowiedz #31 dnia: Sierpnia 31, 2012, 20:11:31 pm »

 http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=6664
Zapisane
"Franciszku, idź i napraw mój Kościół, który, jak widzisz, cały jest w ruinie"
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #32 dnia: Września 24, 2012, 22:21:37 pm »

Kiedyś nie było tak koncelebry i było dobrze. A co nie moga mszy odprawić za duszę zmarłego? larum robia!
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #33 dnia: Sierpnia 22, 2013, 20:08:18 pm »

Dziś rocznica śmierci ks. Kiersztyna i  można zobaczyć nagrobek śp. ks. Kiersztyna:

Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #34 dnia: Sierpnia 22, 2013, 20:11:33 pm »

Nie ma krzyża na nagrobku.Rzadki przypadek nagrobka księdza katolickiego.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #35 dnia: Sierpnia 22, 2013, 20:22:40 pm »

Też się zastanawiałam, nawet na jednej stronie postawiłam takie pytanie: "Dlaczego na nagrobku nie ma żadnego Krzyża, tylko Chrystus Król Polski z wizji?."  - to otrzymałam odpowiedź pełną "miłości" zakręconego "intronizatora" - "ale Pani jest głupia... "  ::)

Przecież figurka jest z wizji:

http://lh5.googleusercontent.com/-I1s6nNZw5IE/TjUXfTEu26I/AAAAAAAABzo/f9IkttYJNPQ/piecz%2525C4%252599%2525C4%252587.png

... tak jak i to 7-dniowe nabożeństwo intronizacyjne.

A za duszę ks. Kiersztyna: Requiescat in pace.
Zapisane
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #36 dnia: Sierpnia 23, 2013, 10:36:26 am »

Na facebooku znalazłem taką oto witrynę tego całego towarzystwa:
Intronizacja Jezusa Króla Polski - TAK
- - Intronizacja Serca Jezusa - NIE
https://www.facebook.com/pages/Intronizacja-Jezusa-Kr%C3%B3la-Polski-TAK-Intronizacja-Serca-Jezusa-NIE/142711782439516
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #37 dnia: Sierpnia 23, 2013, 12:33:35 pm »

Na facebooku znalazłem taką oto witrynę tego całego towarzystwa:
Intronizacja Jezusa Króla Polski - TAK
- - Intronizacja Serca Jezusa - NIE



Tu już tyle było napisane w tym temacie, że palce po klawiaturze nie chcą już przebierać  :) Trochę fatygi i wszystko pan i inni tu odszukają. Może przypomnę kilka informacji.

Proszę zobaczyć i posłuchać co głosił ks. Kiersztyn przed 2000 rokiem będąc Jezuitą:

http://www.youtube.com/watch?v=1RLqL0iGCPI

... Mszy św.  na filmie przewodniczy o. prof Władysław Kubik SJ , który teraz zajmuje się procesem Rozalii.


... a w 2010 roku głosił już tak:

http://www.youtube.com/watch?v=PUqaQ1Kg1pM&feature=relatedwe

... słyszymy tu takie słowa ks. Kiersztyna:

"Wiadomym jest, że żaden papież nie użył terminu Intronizacja Serca Jezusa i nigdy nie złączył w jedno tych dwóch oddzielnych kultów."

I dalej  zaczął po prostu zwalczać kult Serca Pana Jezusa. W jednym z wywiadów dla  dla polonijnego Radia Pomost mówił:

Pytanie - W takim razie czy popierasz Intronizację Serca Jezusa?
 
Ks. Kiersztyn - Nie, zwalczam. A jeśli ktoś ma mi to za złe, to dlatego, że nie rozumie różnicy, jaka zachodzi pomiędzy poświęceniem się Sercu Jezusa a Intronizacją Serca Jezusa.

(...)Czas miłosierdzia to czas nadzwyczajnej łaski, w którym obecnie żyjemy – jak powtarza to za każdym razem Matka Najświętsza w Medjugorje.

(...)Intronizacja Serca Jezusa jest terminem powstałym na wskutek pomieszania pojęć i kultów. Pomieszanie kultów – z dwóch oddzielnych kultów (kult Jezusa Króla i kult Serca Jezusa) czyni się jeden nowy kult o bardzo mętnej treści i w konsekwencji nie wiadomo o co w nim chodzi. Bo o co chodzi w Intronizacji Serca Jezusa?
 
(...) Ja głęboko wierzę w posłannictwo Rozalii i uważam, że sprawa jest ogromnie pilna i najwyższej wagi. Dlatego chcę ci pomóc zrozumieć różnicę pomiędzy kultem Serca Jezusa a wezwaniem do Intronizacji Jezusa Króla jako Osoby, by cię nie zwiedli ludzie głoszący Intronizację Serca Jezusa.(...)


Cała treść tej wypowiedzi, jest też na stronie "Stowarzyszenia Róża"- Intronizacja Serca czy Osoby?


Papieże piszą jednogłośnie, że nabożeństwo i poświęcenie się Najśw. Sercu jest najdoskonalszym przygotowaniem i sposobem na potwierdzenie królowania Chrystusa Króla w rodzinie, państwie i świecie.

Używanie słowa intronizacja jako uniwersalnego wytrychu, mającego dowodzić (przez swój brak w papieskich dokumentach), że kult Najświętszego Serca Pana Jezusa jest czymś jakościowo innym niż kult Jego Osoby jako Króla, to tylko szukanie pretekstu dla głoszenia swoich teorii. (...)

proszę czytać wiecej tu:
http://forum.piusx.org.pl/index.php?topic=2466.0


"(...) Wszelki objaw czci, hołdu i miłości względem Bożego Serca odnosi się w rzeczywistości do osoby samego Chrystusa.(...)" Papież Leon XIII - Endyklika Annum Sacrum

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7716.msg168892.html
Zapisane
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #38 dnia: Sierpnia 23, 2013, 12:45:25 pm »

To jakieś chore zboczenie. Nie wiedziałem, że ten cały ruch to taka patologia. Dzięki za linki!

Najświętsze Serce Jezusa, w którym mieszka cała pełnia Bóstwa, zmiłuj się nad nami.
Zapisane
Pedro
uczestnik
***
Wiadomości: 218


« Odpowiedz #39 dnia: Sierpnia 23, 2013, 14:54:59 pm »

To jakieś chore zboczenie. Nie wiedziałem, że ten cały ruch to taka patologia. Dzięki za linki!

Do patologii jeszcze daleko, ale radykalizm i przekonanie o słuszności sprawy są imponujące wśród tych grup. Patrząc całkowicie obiektywnie - dla kogo solą w oku byłoby intronizowanie Pana Jezusa na Króla Rzeczpospolitej Polski? Skandal na cały świat! Nie od dzisiaj wiemy, że dla wielu naszych biskupów liczy się poprawność polityczno-medialna i wizerunek Kościoła idącego na kompromisy. Dzisiaj mówić o Panu Jezusie jest "niekoszernie". Dlatego radykalni w nauce i poglądach kapłani są uciszani, przenoszeni, albo kierowani na "leczenie". Dzisiaj św. Maksymiliana zamknięto by w zakładzie psychiatrycznym. Gdy odkrywam piękno Tradycji, to głównie widzę siłę w radykalnej, czystej i konkretnej nauce, w przeciwieństwie do dzisiejszego "kisielu". Dlatego nie potępiałbym tak ostro ludzi poświęcających swoje życie dla idei Intronizacji.
Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #40 dnia: Sierpnia 23, 2013, 15:01:44 pm »

Przyczyną tego zamieszania i tworzenia się takich grup jest brak nauczania w seminariach o kulcie NSJ oraz zaniku Kościoła walczącego. A przecież w lipcu 1920 roku biskupi na Jasnej Górze przysięgali szerzyć kult NSJ w seminariach.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #41 dnia: Sierpnia 23, 2013, 16:26:05 pm »

Nie ma krzyża na nagrobku.Rzadki przypadek nagrobka księdza katolickiego.

Jak to "nie ma"...przecież jest w koronie...
za X.Kiersztyna - +R.I.P+
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #42 dnia: Sierpnia 23, 2013, 16:30:00 pm »

Jeszcze jednej rzeczy na tym nagrobku brakuje. Daty swięceń kapłańskich. Znamienne
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #43 dnia: Sierpnia 23, 2013, 17:11:17 pm »

Do patologii jeszcze daleko, ale radykalizm i przekonanie o słuszności sprawy są imponujące wśród tych grup. Patrząc całkowicie obiektywnie - dla kogo solą w oku byłoby intronizowanie Pana Jezusa na Króla Rzeczpospolitej Polski?

Do tego co pogrubiłam, to może jeszcze dać pod głosowanie w parlamencie?

Proszę pana to nie żaden radykalizm, tylko wypaczanie nauki Kościoła, sporo musi pan poznać w tym temacie jak zawsze Kościół nauczał, jakie było i jest przesłanie sł. B. Rozalii Celakówny i wtedy będzie łatwiej dyskutować i na pewne tematy się wypowiadać. To jest taki radykalizm, jak w neokatechumenacie, nic nie dadzą sobie powiedzieć, bo jedynie oni mają racje, etc ... zresztą pan to najlepiej wie, czy i co tam dociera do poszczególnych osób. Nie uogólniam, bo do wielu dociera. Powtarzają jak papugi; "Intronizacja Jezusa Króla Polski - TAK
- - Intronizacja Serca Jezusa - NIE"

... i stronę na fb założyli i jak coś się odezwać, że to nie tak, to "pani jest głupia".

Wcześniej po parafiach na rekolekcje przyjeżdżali różni Ojcowie i były przeprowadzane poświęcenia, intronizacje NSPJ, było to głoszone i dokonywane, doskonale to pamiętam. Z tego co mi wiadomo, to O. Dobrzycki - spowiednik Rozalii - pod koniec swojego życia tj. od lat 70 tych ub. wieku miał całkiem pod górkę niestety, tak, że problem już dawno istniał. Kult NSPJ jest nieekumeniczny i dlatego zapomniany i nierozumiany przez część również kapłanów, to że jest straszna degrengolada w Kościele po SVII, to nie znaczy też, żeby zmieniać naukę w tym temacie i wypaczać też przesłanie samej Rozalii.  Kult NSPJ zamieniono na ruchy charyzmatyczne i tak jest jak jest. Proszę poczytać to co podałam i zalinkowałam.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #44 dnia: Sierpnia 23, 2013, 17:15:19 pm »

Nie ma krzyża na nagrobku.Rzadki przypadek nagrobka księdza katolickiego.

Jak to "nie ma"...przecież jest w koronie...
za X.Kiersztyna - +R.I.P+


Pan uważa, że to tak powinno być? Tam są też orły, bo to Król Polski. Proszę zwrócić uwagę jak Pan Jezus lewą ręką wskazuje na napis, ks......

Cytat: Artur Rumpel
Jeszcze jednej rzeczy na tym nagrobku brakuje. Daty swięceń kapłańskich. Znamienne

Też, patrzyłam na nagrobki księży jakie są w mojej miejscowości.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 23, 2013, 17:54:42 pm wysłana przez Mama » Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ksiądz Kiersztyn miał wypadek (Xiądz zmarł - RIP +++) « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!