Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 21:04:03 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Świat seriali.
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9 Drukuj
Autor Wątek: Świat seriali.  (Przeczytany 22369 razy)
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #45 dnia: Sierpnia 27, 2012, 11:34:28 am »

A dlaczego Panie Arturze? Wielu jest abstynentów i raczej nie ma co się o nich bać.  Wiadome jest, że po alkoholu niektórym szatan w umyśle gra i często się tego wystrzegają, choć to nie ich wina. Nie mówię, że picie jest złe, ale często to człowiek wódce służy, a nie na odwrót.
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #46 dnia: Sierpnia 27, 2012, 11:37:09 am »

Panie Luk. W kościele mini nie pasuje tak jak krótkie spodenki u facetów. I to nie jest żadna podwójna moralność. Moja narzeczona też nosi mini od czasu do czasu i nikomu to nie przeszkadza. O przepraszam. Jednemu gościowi owszem. Koleś lekko po 30stce. Chodzi po mieście i zaczepia panienki niby je nawracając, wciska im obrazki. Zawsze z różańcem na wierzchu. Raczej szkodzi Kościołowi niż pomaga.

Christus Rex

Proszę przeczytać mój poprzedni post a wątek znajdę i wkleję tu link proszę :
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,4517.msg95221.html#msg95221
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2012, 11:46:48 am wysłana przez LUK » Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #47 dnia: Sierpnia 27, 2012, 11:37:59 am »

Panie LUK, jeżeli dobrze zrozumiałem to w razie takiej sceny mogę ją sobie olać i nie przejmować się tym, bo ja na dzień dzisiejszy przy takich scenach chodzę do kuchnie się napić, ale coś w telefonie robię.
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #48 dnia: Sierpnia 27, 2012, 11:45:12 am »

Panie LUK, jeżeli dobrze zrozumiałem to w razie takiej sceny mogę ją sobie olać i nie przejmować się tym, bo ja na dzień dzisiejszy przy takich scenach chodzę do kuchnie się napić, ale coś w telefonie robię.

Ma pan nie mieć w nich upodobnia czyli :
a) nie szukać ich
b) nie zgłębiać ich - nie zajmować nimi myśli
c) nie pragnąć ich, i nie pożądać ich
d) na ile się da unikać ich , jeśli się nie da to zachować obojętność i rozmyślać o czym innym
Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #49 dnia: Sierpnia 27, 2012, 11:47:27 am »

To chyba spokojnie mogę oglądać tv. A czy uważa Pan to za marnotrawstwo czasu, bo zdarza mi się często oglądać coś  po raz enty, bo jest ciekawe itp.
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #50 dnia: Sierpnia 27, 2012, 11:56:35 am »

To chyba spokojnie mogę oglądać tv. A czy uważa Pan to za marnotrawstwo czasu, bo zdarza mi się często oglądać coś  po raz enty, bo jest ciekawe itp.

Co do telewizji jeśli wie pan że w ów filmie będą sceny nieskromne to powinien pan ich unikać

Uważam to za stratę czasu tak jak św. Alfons Liguori.
Co innego jak w telewizji były by programy które naprawdę kształcą lub są katolickie w 100% i pomagają w problemach sumienia życia wewnętrznego lub jakieś rekolekcje
to nie było by to stratą czasu bub programy historyczne nieprzekłamane.
 Podobnie włączam internet i czytam książkę jak się przygotować do spowiedzi i to jest dobre ale jak włączam internet po to aby sobie 3 filmy obejrzeć i jeszcze mogę przy tym narazić się na okazję do grzechu to już jest kiepsko to strata czasu.
Podobnie wyjaśnia św. Alfons z czytaniem książek poleca czytać tylko książki które są budujące i korzystne dla życia wewnętrznego i pracy nad sobą a takie które nawet są nawet obojętnie moralne i nic nie wnoszą są wg. niego stratą czasu np. jakieś romansidła. Opisuję to tak jak by szukać perły w błocie skoro można mieć książki w których jest samo złoto.

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2012, 11:59:32 am wysłana przez LUK » Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #51 dnia: Sierpnia 27, 2012, 12:05:10 pm »

Sami szukacie sobie Panowie problemów. Teraz latem idąc po ulicy pewnie patrzeliście pod nogi? Bo po bokach było mnóstwo dzięwcząr wg Panów niekompletnie ubranych.
Jest wiele wartościowych filmów gdzie seks(tudzież nagość kobiet) jest i tego się nie zmieni.
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #52 dnia: Sierpnia 27, 2012, 12:17:05 pm »

Sami szukacie sobie Panowie problemów. Teraz latem idąc po ulicy pewnie patrzeliście pod nogi? Bo po bokach było mnóstwo dzięwcząr wg Panów niekompletnie ubranych.
Jest wiele wartościowych filmów gdzie seks(tudzież nagość kobiet) jest i tego się nie zmieni.

Christus Rex

Jest wiele wartościowych filmów gdzie seks(tudzież nagość kobiet) jest i tego się nie zmieni.

Niech pan się zapyta tradi xsiedza czy takie filmy są wartościowe i nic złego w nim nie ma szczególnie dla dzieci.
Pomieszanie czegoś na obojętnie moralnego z czymś bezwstydnym.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2012, 12:32:57 pm wysłana przez LUK » Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #53 dnia: Sierpnia 27, 2012, 12:18:25 pm »

I potem się dziwimy, że w Polsce wygrywają partie niechrześcijańskie. Więcej takich postulatów Panowie. A to zakaz mini, a to cenzura filmów, internetu, pozamykać galerie handlowe, sprzedaży alkoholu i papierosów też trzeba zakazać, bo to używki. Za chwilę PO i Ruch Palikota będą miały 100 % poparcia.
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #54 dnia: Sierpnia 27, 2012, 12:26:27 pm »

I potem się dziwimy, że w Polsce wygrywają partie niechrześcijańskie. Więcej takich postulatów Panowie. A to zakaz mini, a to cenzura filmów, internetu, pozamykać galerie handlowe, sprzedaży alkoholu i papierosów też trzeba zakazać, bo to używki. Za chwilę PO i Ruch Palikota będą miały 100 % poparcia.

Christus Rex

Proszę pana gdzie napisałem że ma być zakaz : internetu, galerii, papierosów, alkoholu  proszę mi nie sugerować czegoś czego nie napisałem itp. proszę poczytać co napisałem, w poprzednich postach.

Co to za argument to nich pan powie co zrobić jakoś Pius XI i Pius XII mówili o cenzurze filmów i radia co ma być w nich zakazane a co nie to najlepiej olać ich i nic nie robić.

PIUS XI
VIGILANTI CURA :

19. Dlatego te widowiska są jakoby szkołami, które, skuteczniej niż rozumowe argumenty, większość ludzi do cnoty albo też do nieprawości pobudzić mogą. Niech służą więc chrześcijańskiej myśli i obyczajom i niech wystrzegają się wszystkiego, co by wywrzeć mogło wpływ demoralizujący.

20. Powszechnie wiadomo, jak destrukcyjnie działają złe filmy, przez gloryfikację namiętności stają się okazją do grzechu, młodzież sprowadzają na drogę złą, w fałszywym świetle przedstawiają życie i pomniejszają ideały, niszczą czystą miłość, świętość małżeństwa i zamiłowanie do życia rodzinnego. Mogą też narzucić fałszywe i potępione już poglądy nie tylko poszczególnym jednostkom, ale całym warstwom społeczeństwa i całym narodom.
21. Jeżeli jednak te widowiska są pod każdym względem nienaganne, wywierają na widzach wpływ niezwykle zbawienny. Nie tylko bawią, ale budzą też szlachetne myśli i uczucia, udzielają pożytecznych pouczeń; mogą też przedstawiać i przypominać wielką i piękną przeszłość narodu własnego albo obcych narodów; mogą w pociągającym świetle przedstawiać cnotę i prawdę; mogą przyczyniać się wielce do wzajemnego poznania się poszczególnych warstw społeczeństwa, różnych narodów i ras; mogą w końcu skutecznie dopomóc do moralnego i społecznego ulepszenia świata.

http://www.kns.gower.pl/pius_xi/pius_xi.htm

Dziwne, że kiedyś biskupi inaczej mówili i co to ma wspólnego z wyborami co mamy się dostosować do świata mamy zaakceptować zasady bezwstydu, niemoralności nie zakazywać tego co niszczy rodziny niszczy wyobraźnie dzieci BO wygramy wybory ??? Bo świat nas nazwie dziwakami ??? Dziwne że stare książki z imprimatur były właśnie cenzurowane.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2012, 12:41:29 pm wysłana przez LUK » Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #55 dnia: Sierpnia 27, 2012, 12:40:41 pm »

To może jeszcze powróćmy  do czasów Państwa Kościelnego we Włoszech? Odrzućmy Traktaty Laterańskie? Przypominam, że Polska jest państwem świeckim, neutralnie świątopoglądowym i że sami katolicy tu nie mieszkają. Nie mamy prawa narzucać innym obywatelom nawet słusznych spraw zawartych w encyklikach papieskich.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2012, 12:46:38 pm wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #56 dnia: Sierpnia 27, 2012, 12:43:05 pm »

W 100% popieram Pana LUK'a. Ja osobiście staram się oglądać rzeczy związane z historią (najczęściej dokumentalne, choć i zdarzają się zwykłe filmy/seriale, gdzie jest wątek historyczny jak 1920 - wojna i miłość) i Kościołem. Tak samo z książkami, no chyba, że trylogia Sienkiewicza to strata czasu (nie liczę lektur, bo one nie są przeze mnie wybierane).

Panie LUK pozwolę sobie zadać takie pytanie: Czy według Pana oglądanie takich seriali jak już wymieniłem ( 1920, czas honoru czy U Pana Boga...) to strata czasu, czy człowiek może sobie pozwolić na nie? Bo jeżeli na zachowania niemoralne patrzę dość wrogo, bądź je unikam, a czerpię jakieś korzyści z oglądania dobrych scen, to to jest złe?

Panie Ryszardzie, pozwolę sobie zacytowac kardynała Hozjusza:
„Każdą rzecz zowię, jaką jest: figę figą, motykę motyką, a heretyka heretykiem”.
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #57 dnia: Sierpnia 27, 2012, 12:44:57 pm »

To może jeszcze powróćmy  do czasów Państwa Kościelnego we Włoszech? Odrzućmy Traktaty Laterańskie?

Christus Rex

Co to za argument powróćmy do państwa Kościelnego ??? Proszę się zastanowić nad listami papieży :

http://www.kns.gower.pl/pius_xi/pius_xi.htm
http://www.kns.gower.pl/pius_xii/pius_xii.htm

Co to ma do obu tekstów papieży jak ma wyglądać telewizja proszę sobie poczytać to samo tyczy się internetu.
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #58 dnia: Sierpnia 27, 2012, 12:49:54 pm »

W 100% popieram Pana LUK'a. Ja osobiście staram się oglądać rzeczy związane z historią (najczęściej dokumentalne, choć i zdarzają się zwykłe filmy/seriale, gdzie jest wątek historyczny jak 1920 - wojna i miłość) i Kościołem. Tak samo z książkami, no chyba, że trylogia Sienkiewicza to strata czasu (nie liczę lektur, bo one nie są przeze mnie wybierane).

Panie LUK pozwolę sobie zadać takie pytanie: Czy według Pana oglądanie takich seriali jak już wymieniłem ( 1920, czas honoru czy U Pana Boga...) to strata czasu, czy człowiek może sobie pozwolić na nie? Bo jeżeli na zachowania niemoralne patrzę dość wrogo, bądź je unikam, a czerpię jakieś korzyści z oglądania dobrych scen, to to jest złe?

Panie Ryszardzie, pozwolę sobie zacytowac kardynała Hozjusza:
„Każdą rzecz zowię, jaką jest: figę figą, motykę motyką, a heretyka heretykiem”.

Christus Rex

Cytuj
Panie LUK pozwolę sobie zadać takie pytanie: Czy według Pana oglądanie takich seriali jak już wymieniłem ( 1920, czas honoru czy U Pana Boga...) to strata czasu, czy człowiek może sobie pozwolić na nie? Bo jeżeli na zachowania niemoralne patrzę dość wrogo, bądź je unikam, a czerpię jakieś korzyści z oglądania dobrych scen, to to jest złe?

Jeśli filmy były by oparte na tych zasadach to nie były by stratą czasu i na pewno nie były by okazją do grzechu(tu mowie o filmach w których jest pokazywany  bezwstyd):
Uważam jak Ojciec św. Pius XI filmy powinny być taki :

21. Jeżeli jednak te widowiska są pod każdym względem nienaganne, wywierają na widzach wpływ niezwykle zbawienny. Nie tylko bawią, ale budzą też szlachetne myśli i uczucia, udzielają pożytecznych pouczeń; mogą też przedstawiać i przypominać wielką i piękną przeszłość narodu własnego albo obcych narodów; mogą w pociągającym świetle przedstawiać cnotę i prawdę; mogą przyczyniać się wielce do wzajemnego poznania się poszczególnych warstw społeczeństwa, różnych narodów i ras; mogą w końcu skutecznie dopomóc do moralnego i społecznego ulepszenia świata.

28. Jeżeliście Czcigodni Bracia, z wielkim pożytkiem tak czujną otoczyli opieką filmy Narodu swego, który tak potężnie się rozrósł i niemały wpływ wywiera na inne narody, to niemniej na wszystkich Biskupach katolickiego świata ciąży obowiązek łączenia się i czuwania nad tym szeroko rozpowszechnionym i potężnym czynnikiem kształcenia i wychowania.
Szkody, wynikające z wyświetlania złych filmów dla czystości życia, dla religii i świętości przykazań Bożych powinny Was nakłonić, abyście do ich wyświetlania nie dopuścili, czyniąc wszystko, aby nie obrażały wrodzonego poczucia wstydu i przyzwoitości i nie tłumiły go.

29. Obowiązek ten ciąży nie tylko na Biskupach, ale także na wszystkich katolikach, a nawet na wszystkich ludziach dobrej woli, którym nie jest obojętne dobro rodziny i ojczyzny oraz honor i moralność całej społeczności ludzkiej.

38. Teraz zaś, omówiwszy znaczenie tej sprawy, zamierzamy podać kilka praktycznych wskazówek, które uważamy za potrzebne. Niech poszczególni Duszpasterze postarają się, aby wierni, za przykładem katolików w Stanach Zjednoczonych Ameryki, raz w roku przyrzekali, że nigdy nie pójdą na filmy obrażające wiarę i moralność chrześcijańską. Przyrzeczenie to i zobowiązanie należy urządzić w świątyniach albo też w szkołach, przy tym trzeba korzystać z pomocy ojców i matek, dźwigających szczególną odpowiedzialność, a także z pomocy katolickich pisarzy, którym trzeba wpierw wyjaśnić znaczenie tej świętej walki.

Aby jednak uroczyste to zobowiązanie wydało dodatnie rezultaty, lud musi dokładnie wiedzieć, które filmy są dozwolone dla wszystkich, które dozwolone z pewnymi zastrzeżeniami, a które są niebezpieczne albo całkiem złe. W tym celu konieczne jest wydawanie drukowanych spisów filmów, sklasyfikowanych według podanych przez Nas wskazówek tak, aby ta ocena łatwo dotarła do wiadomości wszystkich wiernych.
Życzeniem Naszym jest, aby dla całego świata sporządzono jeden wspólny spis ocenzurowanych filmów, ponieważ te same zasady moralne wszystkich obowiązują.

http://www.kns.gower.pl/pius_xi/pius_xi.htm
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
To że w filmach są dobre sceny przeplatane z bezwstydnymi to źle jest to mieszanie dobra ze złem lub dobra i okazji do grzechu.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2012, 13:01:23 pm wysłana przez LUK » Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #59 dnia: Sierpnia 27, 2012, 13:01:10 pm »

Tylko ile jest tych filmów "pod każdym względem nienagannych"?

Wiele filmów i seriali oglądałem, z wieloma się rozstałem, a te co oglądam też nie są idealne:
1. Czas honoru - sam Pan wie jakie są tam sceny
2.1920 wojna i miłość - hmm.. dobrze nie pamiętam tego serialu bo dawno go nie oglądałem, a ostatnio tylko ostatnie odcinki, ale z tego co pamiętam to był w miarę dobry film. Ja przynajmniej osobiście tak myślę. Tylko, że jeden z głównych bohaterów robił lewe interesy i miał ogromną słabość do kobiet (co to znaczy nie muszę chyba pisać).
3. U Pana Boga... Ksiądz świetny, nazywa wiele rzeczy po imieniu, policjanci też są fajni, ale niektóre sceny jak romans burmistrza...
4. Filmy typu Hubal uważam za dobre pomimo, iż często są w nich przekłamania, ale cóż poradzić.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Świat seriali. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!