Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 11:05:34 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Świat seriali.
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 9 Drukuj
Autor Wątek: Świat seriali.  (Przeczytany 22306 razy)
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #30 dnia: Sierpnia 27, 2012, 10:48:13 am »

A tak w ogóle to takie oglądanie nie można nazwać marnotrawstwem czasu? Bo jeden raz coś obejrzeć to ja rozumiem, ale czy nie mają Państwo tak, że często wraca się do ulubionego filmu bądź serialu??

P.S A czy ktoś z Państwa ogląda bądź oglądał serial 1920 - wojna i miłość i czas honoru???
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #31 dnia: Sierpnia 27, 2012, 10:49:47 am »

Ja wiem, że są i dobre strony, jednak obecnie w sporej mierze tv i internet służy złu. Proszę obejrzeć sobie trailer filmu "Cristiada" (http://www.youtube.com/watch?v=GS6zxHusgz0) i porównać z "normalnymi" filmami/serialami współczesnymi. Jeżeli tv produkowałaby rzeczy takie typu, to samo dobro, by z tego było, a jak co 10 min pokazuje się sceny, gdzie (w miarę) religijny komendant chodzi na panienki to już nie trzeba tłumaczyć. Ale fakt, faktem to i tak lubię ten serial. Z wielu już zrezygnowałem, a z tego jakoś mi ciężko...

Panie Ryszardzie i tu jest problem - jak nie ulec? Zakazać na dzień dzisiejszy się nie da, ale to nie zwalnia nas z obowiązku unikania rzeczy niemoralnych.

Christus Rex

Jak nie ulec ? Ja panu polecam kazania lub rozważania o okazji do różnych grzechów co jak należy robić i jak postępować w takich przypadkach czy sytuacjach święci , papieże podają prawidła jakimi powinien się kierować każdy katolik czy katoliczka. Jest tego trochę pisałem o tym ogólnie w poprzednim poście. To że bezwstyd panuję prawie wszędzie spowodowany jest kryzysem rodziny i kryzysem wychowania ,a raczej braku wychowania.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2012, 10:52:27 am wysłana przez LUK » Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #32 dnia: Sierpnia 27, 2012, 10:55:30 am »

Fakt, w dzisiejszych rodzinach panuje rodzinka.pl czy inny szajs. Panie LUK, czy takie kazania i inne są w internecie???
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #33 dnia: Sierpnia 27, 2012, 10:59:09 am »

A tak w ogóle to takie oglądanie nie można nazwać marnotrawstwem czasu? Bo jeden raz coś obejrzeć to ja rozumiem, ale czy nie mają Państwo tak, że często wraca się do ulubionego filmu bądź serialu??

P.S A czy ktoś z Państwa ogląda bądź oglądał serial 1920 - wojna i miłość i czas honoru???

Christus Rex

Czas Honoru - są tam stroje z epoki, choć też pokazane jest cudzołóstwo. Jeśli telewizja i radio były by oparte na zasadach opisanych przez Piusa XI i Piusa XII to całe media musiały by być katolickie i w rękach katolików.
Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #34 dnia: Sierpnia 27, 2012, 11:04:34 am »

To źle by było, gdyby całe media były katolickie??

Co do czasu honoru to fakt, są tam takie sceny, ale w 1920 to nie pamiętam by były, no chyba, że gwałt bolszewików zaliczyć, ale to już jest inna bajka i chyba takimi scenami, gdzie są ukazane realia (czyli liczne gwałty) to nie grzech.
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #35 dnia: Sierpnia 27, 2012, 11:08:57 am »

Fakt, w dzisiejszych rodzinach panuje rodzinka.pl czy inny szajs. Panie LUK, czy takie kazania i inne są w internecie???

Christus Rex

Mogę wrzucić to skan jednego dobrego kazania czasem są u sedeków lub na innych tradi stronach ja mam wersję książkowe.

Ogólne zasady to np . zasady św. Alfonsa Liguori :

1. jeśli nie narażamy się na okazje do grzechu a pomimo to spotkamy się z nią to:

a) wezwijmy pomocy Pana Jezusa przez akt strzelisty ucieknijmy się do Najs, Maryi Panny przez Zdrowaś Maryja.
b) zachowajmy świętą obojętność na jakieś sceny lub myli lub jeśli są natrętne to walczmy z nimi modląc się lub myśląc o Męce Pańskiej
c) czasem wystarczy krótkie westchnienie i to pomaga
d) czasem nie zwracajmy na ów myśli czy sceny swojej uwagi same przelecą i już nie zajmujmy się nimi.

są też inne zasady a i najlepiej jest przy porannym pacierzu uczynić intencję że chcemy unikać wszystkich dobrowolnych i zależnych od nas okazji do grzechy oraz jeśli spotkają nas one
mimo naszych wysiłków i tej intencji to zróbmy intencję w której nie będziemy mieli upodobani nawet do tych niezależnych od nas okazji do grzechu.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2012, 11:11:55 am wysłana przez LUK » Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #36 dnia: Sierpnia 27, 2012, 11:10:28 am »

To źle by było, gdyby całe media były katolickie??

Co do czasu honoru to fakt, są tam takie sceny, ale w 1920 to nie pamiętam by były, no chyba, że gwałt bolszewików zaliczyć, ale to już jest inna bajka i chyba takimi scenami, gdzie są ukazane realia (czyli liczne gwałty) to nie grzech.

Cytuj
To źle by było, gdyby całe media były katolickie??

Było by świetnie ale nasi nieprzyjaciele na to nie pozwolą
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #37 dnia: Sierpnia 27, 2012, 11:11:19 am »

A jak Panowie w Polsce rozwiąża problem dziewczyn chodzących w mini? Jest to zjawisko masowe latem w naszym kraju. Proszę o rozwiązania praktyczne, a nie o teorię.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #38 dnia: Sierpnia 27, 2012, 11:14:24 am »

Trochę Panowie przesadzacie. Nie róbmy z Polski jakiegoś kalifatu. Dziewczyny od bodajże lat 60-tych noszą mini i mi to nie przeszkadza. Nie przeszkadzają mi nawet sceny we filmach które tak Panom przeszkadzają.
Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #39 dnia: Sierpnia 27, 2012, 11:15:20 am »

Toć ja nie piszę, że to w obecnej chwili jest możliwe (no chyba, że wykupi się wszystkie mini  ;D). Piszę tylko, by się tego wystrzegać.

Panie LUK, jeżeli dobrze zrozumiałem to w razie takiej sceny mogę ją sobie olać i nie przejmować się tym, bo ja na dzień dzisiejszy przy takich scenach chodzę do kuchnie się napić, ale coś w telefonie robię.
Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #40 dnia: Sierpnia 27, 2012, 11:17:02 am »

Panie Majorze, może to zależy od podejścia do grzechu, jednemu upić się na umór raz na jakiś czas nie przeszkadza w byciu osobą religijną, a drugiemu nawet kieliszek wódki zawadza.
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #41 dnia: Sierpnia 27, 2012, 11:22:46 am »

A jak Panowie w Polsce rozwiąża problem dziewczyn chodzących w mini? Jest to zjawisko masowe latem w naszym kraju. Proszę o rozwiązania praktyczne, a nie o teorię.

Christus Rex

Już ten temat wałkowałem i nie tylko ja kiedyś zasady były :

http://www.ultramontes.pl/instrukcja_o_zwalczaniu.htm

Wychowanie i wychowanie moda dzisiejsza jest urządzona na zasadach masońskich. Trzeba zaczynać od małego i to się tyczy i chłopców i dziewczynek itd
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2012, 11:32:03 am wysłana przez LUK » Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #42 dnia: Sierpnia 27, 2012, 11:25:42 am »

Trochę Panowie przesadzacie. Nie róbmy z Polski jakiegoś kalifatu. Dziewczyny od bodajże lat 60-tych noszą mini i mi to nie przeszkadza. Nie przeszkadzają mi nawet sceny we filmach które tak Panom przeszkadzają.

Christus Rex

Dziwne że do lat 60 a wcześniej jak było ???

Już pan o tym wspominał w innym wątku wiec nie ma zamiaru panu tego tłumaczyć 10 razy jak pany nie przeszkadzają to proszę się udać do tradi xsiędza i zapytać się czy chodzenie w mini
na ulicy jest ok i nie ma nic w tym gorszącego lub złego lub okazji do grzechu.

Bo jak kiedyś pan wspominał chodzenia na ulicy u mini jest ok w Kościele już nie , więc jak >? Podwójna moralność ? czemu w kościele nie ok a na ulicy to już ok ?
Co złego jest w tym że w kościele panu by przeszkadzała mini a na ulicy już tego czegoś niema co Pan Bóg nie widzi okoliczności się zmieniają przecież oba miejsca to miejsca publiczne
w kościele może dojść do większego zgorszenia i grzechów.
Cały wątek był temu poświęcony proszę sobie znaleźć i poczytać.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2012, 11:35:46 am wysłana przez LUK » Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #43 dnia: Sierpnia 27, 2012, 11:28:58 am »

Panie Majorze, może to zależy od podejścia do grzechu, jednemu upić się na umór raz na jakiś czas nie przeszkadza w byciu osobą religijną, a drugiemu nawet kieliszek wódki zawadza.
I dla mnie na przykład ten drugi jest bardziej podejrzany. Bardziej o wiarę tego drugiego obawiam się.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #44 dnia: Sierpnia 27, 2012, 11:34:23 am »

Panie Luk. W kościele mini nie pasuje tak jak krótkie spodenki u facetów. I to nie jest żadna podwójna moralność. Moja narzeczona też nosi mini od czasu do czasu i nikomu to nie przeszkadza. O przepraszam. Jednemu gościowi owszem. Koleś lekko po 30stce. Chodzi po mieście i zaczepia panienki niby je nawracając, wciska im obrazki. Zawsze z różańcem na wierzchu. Raczej szkodzi Kościołowi niż pomaga.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 9 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Świat seriali. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!