Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 11:50:55 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Świat seriali.
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 9 Drukuj
Autor Wątek: Świat seriali.  (Przeczytany 22339 razy)
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« dnia: Sierpnia 17, 2012, 12:29:27 pm »

W chwili wolnej lubię włączyć telewizor i nieraz trafiam na serial "Rodzina zastępcza". Niby nic złego. Humor i rozrywka, ale...
Dziś główni bohaterowie znaleźli u swojej dorastającej córki nieoznakowane pigułki. Wpadli w popłoch podejrzewając to co najgorsze, a więc narkotyki. Po wielu perypetiach okazało się, że są to tabletki antykoncepcyjne. Ulga, kamień z serca spadł troskliwym rodzicom. Wszystko skończyło się szczęśliwie.
Kilka tygodni temu okazało się, ze jedna z wychowywanych dziewcząt w tej rodzinie jest buddystką. Jedyną osobą, która się tym przejęła, była kuzynka ze wsi. Prosta, niewykształcona kobieta. Ciemnogród. Reszta, to światli Europejczycy. Nie przeszkadza im, że dziewczynka zamiast iść do kościoła kiwa się przed posągiem Buddy.
Tego typu scen jest więcej. Są one starannie zamaskowane i dlatego spełniają swoją rolę wychowawczą.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 17, 2012, 12:39:13 pm wysłana przez animus60 » Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #1 dnia: Sierpnia 17, 2012, 12:41:06 pm »

Hmm... szczerze powiedziawszy wiele seriali na pierwszy rzut oka wydaje się ok, ale jak się dopatrzeć to już klapa:

1. Ranczo: niby fajne, śmieszne, jest ksiądz, który poucza. Widzimy "pracę" w urzędzie wójta, która po części tak właśnie wygląda, więc na co narzekać? Serial epatuje seksem, dzieci przed ślubem - ok, z Polaków robi się ciemnogród, tępych i leniwych cymbałów co przeciw UE wyskakują...

2. U Pana Boga... muszę się przyznać, że bardzo ten serial/ film lubiłem: był ksiądz (i to dość dobry jak na nasze czasy), fajne spokojne życie na wsi, ciekawa policja, a nawet chorał gregoriański był tam śpiewany, ale jak wszędzie trzeba pokazać cyce i d**e, baby w stringach, zdradę, a nawet dobro ekumenizmu (choć to akurat nie powinno być czymś dziwnym , bo w końcu nie każdy jest "tradsem").


Szczerze powiedziawszy to większości filmów czy seriali na pierwszy rzut oka wydaje się ok, ale zazwyczaj pokazują (niby normalne) zachowania ludzkie, które nie są "złe", czyli bark wstydu, życie bez religii, wspaniałość pieniądza itp.
Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #2 dnia: Sierpnia 17, 2012, 13:17:57 pm »

Problem w tym, że dzisiejsze seriale z udziałem duchownych w rolach głównych zamiast ewangelizować i dawać dobry przykład życia chrześcijańskiego, pokazują katolicyzm od strony satyrycznej albo i tragikomicznej...

Dlatego nie oglądam telewizji :)
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #3 dnia: Sierpnia 17, 2012, 13:26:09 pm »

Szczerze powiedziawszy to ksiądz z U Pana Boga... nie był taki zły: napiętnował picie alkoholu, nieskromny ubiór itp.
Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #4 dnia: Sierpnia 17, 2012, 13:39:55 pm »

napiętnował picie alkoholu, nieskromny ubiór itp.
Brawaryzm w czystej postaci ;)
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #5 dnia: Sierpnia 17, 2012, 13:46:08 pm »

Ale nie aż tak  ;D Sam nawet zachęcał do picia piwa, w zamian za odstawienie wódki, a... i sam robił naleweczki, więc chyba nie podpada ten ksiądz pod brawaryzm
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #6 dnia: Sierpnia 17, 2012, 13:49:54 pm »

napiętnował picie alkoholu, nieskromny ubiór itp.
Brawaryzm w czystej postaci ;)
No nie! Do tak kategorycznych stwierdzeń wobec pani Struzikowej nie posuwał się, natomiast nie przestrzegał zupełnie rozdziału kościoła od państwa wywierając moralny nacisk na przedstawicieli władzy lokalnej, za co ma u mnie dużego plusa dodatniego.

P.S. Perfidna modernistyczna propaganda była natomiast w "Plebanii".
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #7 dnia: Sierpnia 17, 2012, 13:53:27 pm »

Właśnie przez tego księdza mam sporo kłopotów, bo jak słyszę, że w TV leci to od razu pokusa. Plusem dla mnie jest też to, że do postępu nieskory i ze wędził kindziuka  ;D


Co jak co, ale mówił i sznurku w **** i że potrzeba jej chłopa.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 17, 2012, 13:57:46 pm wysłana przez Bobek1995 » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #8 dnia: Sierpnia 17, 2012, 14:10:25 pm »

Co jak co, ale mówił i sznurku w **** i że potrzeba jej chłopa.
Wyjątkowo obrazowa definicja 'stringów' ;), a co do reszty zdania, czyż nie uporządkował tym stwierdzeniem ludziom życia?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #9 dnia: Sierpnia 17, 2012, 14:19:40 pm »

Hmmm.... tak szczerze mówiąc, to gdyby nie ten ekumenizm to takiego księdza z chęcią by się słuchała i racja uporządkował tym stwierdzeniem ludziom życia. Jednak ogólnie mam mieszane uczucia do tego serialu.
Zapisane
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #10 dnia: Sierpnia 17, 2012, 14:32:07 pm »

Dorzucę jeszcze "Ojca Mateusza" i pewien epizod z kartami tarota. Według granego tam przez Artura Żmijewskiego księdza stawianie kart było tylko zwykła zabawą, taka nieszkodliwa igraszka.
Po za tym nie dopatrzyłem się większych uchybień. Zaznaczam, że wszystkich odcinków nie oglądałem i nie wiem w jakim stopniu odeszli od włoskiego pierwowzoru.
Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #11 dnia: Sierpnia 17, 2012, 14:39:08 pm »

[...]Plusem dla mnie jest też to, że do postępu nieskory i ze wędził kindziuka  ;D
Taa, wędził kindziuka, dziwnym trafem ten domowy specjał już wisząc w wędzarni miał opaskę z logo sponsora :P
Podobało mi się jak tamtejsza policja z troską nachylała się nad problemem nielegalnego bimbrownictwa, konfiskując produkt i zostawiając aparaturę (na wypadek, gdyby skonfiskowanego okazało się za mało).
Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #12 dnia: Sierpnia 17, 2012, 14:44:44 pm »

Oj tak, albo jak wypuścili kierowcę bo był żonaty.

Hmm... Powiedzcie mi czy ten serial jest dla Państwa dobry, czy raczej tak jak większość dzisiejszych seriali?
Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #13 dnia: Sierpnia 17, 2012, 15:44:06 pm »

Tego typu scen jest więcej. Są one starannie zamaskowane i dlatego spełniają swoją rolę wychowawczą.

Mnie na przykład ciekawi, dlaczego w różnych serialach, przedstawiających rzekomo współczesne polskie rodziny, tak rzadko można zobaczyć krzyż albo obraz święty na ścianie? Przypadek? Albo unika się "elementów ideologicznych", albo dyskretnie się sączy poprawne politycznie poglądy.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #14 dnia: Sierpnia 26, 2012, 16:11:18 pm »

Pozwolę sobie odświeżyc temat, bo mam takie pytanie. Czy według Państwa są jakieś seriale (ew. filmy) godne obejrzenia? Czy np. U Pana Boga... się nadaje.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 9 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Świat seriali. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!