Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 07:57:46 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: [Historia] Powstanie Warszawskie
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] Drukuj
Autor Wątek: [Historia] Powstanie Warszawskie  (Przeczytany 9187 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #60 dnia: Sierpnia 08, 2014, 11:36:26 am »

Teksty Józefa Mackiewicza z 1944r. i 1947r. nie zawierają argumentów nie do obalenia

ot choćby:
"Co się tyczy strat w ludziach, wyglądają one inaczej, niż to przedstawia powszechnie przyjęta wersja. Himmler, ażeby odstraszyć Polaków od prób nowej akcji zbrojnej, oświadczył, że liczba ofiar wynosi ćwierć miliona. Dla tych samych celów bolszewicy podtrzymali tę cyfrę. Z naszej strony próbowano ją nawet wyśrubować do – trzystu tysięcy! Jeden z najznakomitszych polskich statystów wojennych, który był w powstaniu (nie mogę wymienić nazwiska ze względu na jego obecny pobyt w kraju), utrzymywał, że straty Armii Krajowej łącznie z ludnością cywilną w żadnym wypadku nie przekraczają pięćdziesięciu tysięcy."

wiemy jak bardzo mylił się nasz pisarz.

Zaś co do ogólnej oceny Powstania, AD 1944, to uważał on, że taki akt heroizmu i taka danina krwi zwróci uwagę "wolnego świata" i skłoni go do pomocy.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #61 dnia: Sierpnia 08, 2014, 14:18:46 pm »

wiemy jak bardzo mylił się nasz pisarz.
No a jak by uwzględnić straty ludności na skutek działania KL Warschau? Może uwzględniając je dane wg Józefa Mackiewicza byłyby spójne z ogólnoprzyjmowanymi? Może warto i pod tym kątem to wszystko przeanalizować.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #62 dnia: Sierpnia 08, 2014, 20:14:06 pm »

Dlaczego wrócili?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Seb. Kozłowski
rezydent
****
Wiadomości: 291

« Odpowiedz #63 dnia: Sierpnia 27, 2014, 15:34:17 pm »

Przejrzawszy dyskusję od chwili, w której zamilkłem (bo nie ma sensu dyskutować z emocjami), zauważam, że większa część argumentacji Pani Anny to prof. Kieżuń i emocje. Szkoda. Liczyłem na coś więcej.

Chciałbym wypowiedzieć się odnośnie negatywnych recenzji "Obłędu '44". Z przykrością zauważam w tych recenzjach... emocje. Wciąż tylko słyszę "tak się historii nie pisze", "krzykliwy tytuł i mierny pisarz", "brak szacunku dla Powstańców" itd... Mdli mnie od takich treści. Wciąż szukam negatywnej recenzji tej książki, ale takiej recenzji, w której wykazano by, że P. Zychowicz ... bo ja wiem? ... tendencyjnie dobrał źródła, albo w ogóle nie umie pracować z tekstem źródłowym... Może jakieś inne błędy popełnił? (Kilka gramatycznych usterek dostrzegłem). Jeśli ktoś z Państwa potrafi mi takową recenzję wskazać, to uprzejmie proszę. Państwa Annę M., jwk, i innych zwolenników tez prof. Kieżunia upraszam uprzejmie o powstrzymanie się przed zadośćuczynieniem mojej prośbie.

Skąd to oburzenie na to, że ktoś inaczej patrzy na historię Polski i ten swój punkt widzenia przedstawia w książkach? Czy ktoś ogłosił jakiś dogmat np. o Niepokalanym Poczęciu Powstania Warszawskiego?
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: [Historia] Powstanie Warszawskie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!