Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 13:47:15 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Bajki
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Bajki  (Przeczytany 2571 razy)
Ambrozy
adept
*
Wiadomości: 11

« dnia: Sierpnia 04, 2012, 23:45:41 pm »

Czy znacie jakieś godne polecenia... bajki? Takie dla zupełnie najmłodszych.
Telewizor wyrzuciłem już dawno, ale jakieś bajki chcę dziecku puszczać (komputer).
No i wygląda to tak - w jednej facet z damską torebką (heh ;)  ), w drugiej tata jest ofermą życiową  i nieudacznikiem, a supe(wo)man to mama, ideał cnót wszelakich i przeciwieństwo taty (Pepa), w kolejnej chłopaki naprawiają coś na Hanukę, pobrzmiewają hasła typu "różne są święta, ale we wszystkich chodzi o to, żeby być z rodziną" (Maniek), jeszcze inne są zwyczajnie odmóżdżające (OSO) itpitd.
Macie jakieś kontrpropozycje? Nie chcę dzieciaka uwsteczniać, ale średnio mi się też podoba programowanie (niewłaściwego) światopoglądu bajkami.
Zapisane
sayalius
Gość
« Odpowiedz #1 dnia: Sierpnia 05, 2012, 00:05:27 am »

Traktor Tom?
Stacyjkowo zdaje się chyba też.
Mój siostrzeniec te dwie uwielbia. Poza tym Boba budowniczego też. Z tego, co wiem, to nie ma tam nic propagującego złe rzeczy. :)

A np. Marcelino, chleb i wino? Gumisie?
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #2 dnia: Sierpnia 05, 2012, 01:21:29 am »

Bolek i Lolek, Reksio, Żwirek i Muchomorek, Krecik, Baltazar Gąbka, Proszę słonia, Zaczarowany ołówek, ...
Stare bajki się nie starzeją!
 ;)
Zapisane
sayalius
Gość
« Odpowiedz #3 dnia: Sierpnia 05, 2012, 08:17:40 am »

Smerfy też są dobre, choć jak teraz czasem je oglądam, to nie za bardzo podoba mi się słownictwo Gargamela... ale ogólny wydźwięk: całkiem dobry. :)
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #4 dnia: Sierpnia 05, 2012, 12:15:59 pm »

No ja nie wiem. Jedna smerfetka na całą wioskę  ;D ;D ;D
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #5 dnia: Sierpnia 05, 2012, 12:40:24 pm »

Były kiedyś pogłoski, że smerfy to masońska propaganda, a Gargamel ma symbolizować kler ;)
Odnośnie tematu- to może radziecki Krokodyl Giena i Czeburaszka...
Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #6 dnia: Sierpnia 05, 2012, 13:18:34 pm »

A czy Bolek i Lolek to przypadkiem nie... ?
Zapisane
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #7 dnia: Sierpnia 05, 2012, 15:13:10 pm »

Nie.
Pederaści, podobnie jak ten zboczeniec z pewnego dowcipu, wszędzie widzą jakieś aluzje do ich dewiacji.
Nieważne czy pokażesz im trójkąt, kwadrat, dwóch wspólnie bawiących się chłopców, dwóch kolegów idących na piwo, itd.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 05, 2012, 15:18:50 pm wysłana przez Andriusza » Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #8 dnia: Sierpnia 05, 2012, 15:22:28 pm »

Byc może. Ja to gdzieś przy pewnej dyskusji wyczytałem i bez przemyślenia przyjąłem.
Zapisane
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #9 dnia: Sierpnia 05, 2012, 15:30:04 pm »

W merdiach było głośno o tym zdarzeniu. Jakaś grupa niemieckich dewiantów miała omamy wzrokowe i postanowiła się głośno pochwalić związanymi z nimi swoimi przemyśleniami. Przyznam, że to jest szczególnie niepokojące, gdy grupa zboczeńców zaczyna umieszczać w swoich fantazjach motywy z bajek dla dzieci...
Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #10 dnia: Sierpnia 05, 2012, 16:45:36 pm »

Brat Ogień - o św. Franciszku, jedyne czego tam brakuje to włoskiej wersji dialogowej. :D
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #11 dnia: Sierpnia 05, 2012, 17:31:39 pm »

Była też kiedyś bajka o pierwszych chrześcijanach, ale nie pamiętam tytułu  :(
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #12 dnia: Sierpnia 05, 2012, 21:08:12 pm »

My puszczamy małemu tylko "starocie".
Wspominane już tutaj Bolek i Lolek, Reksio itd.

Reksio to Ignacego ulubieniec, wystarczy, że wygwiżdżę wątek muzyczny od którego rozpoczyna się Reksio a mały już biegnie do laptopa  ;D

Kiedy dziecko jest starsze (Mój syn ma 14 miesięcy) to pewnie trudniej dobrać coś co go jednocześnie zainteresuje i jest "bezpieczne" - ale dla młodszych maluszków to niemal "na ślepo" można brać bajki sprzed ~>20 lat i będzie OK.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #13 dnia: Sierpnia 05, 2012, 22:28:01 pm »

To moze jednak pojsc na calosc i czytac dziecku jakies bajki?
Wsrod znajomych na pewno znajdzie pan kogos, kto ma jeszcze ksiazki.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #14 dnia: Sierpnia 06, 2012, 09:07:37 am »

To moze jednak pojsc na calosc i czytac dziecku jakies bajki?
Wsrod znajomych na pewno znajdzie pan kogos, kto ma jeszcze ksiazki.
Z mojego (być może jeszcze małego) doświadczenia wynika, że do pewnego wieku, dziecko nie jest w stanie nawet 30s. wysiedzieć podczas czytania bajek.
Natychmiast się znudzi; zabierze książkę; pójdzie sobie gdzieś indziej; zacznie płakać ....

Mój syn dopiero teraz zaczyna przynosić bajki i prosić o czytanie.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Bajki « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!