Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:45:37 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia krakowska  |  Wątek: Kielce
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Kielce  (Przeczytany 3017 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« dnia: Lipca 22, 2012, 12:00:39 pm »

Słyszał ktoś z Państwa o staraniach o KRR w Kielcach i diecezji kieleckie? Cisza jest na ten temat
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #1 dnia: Lipca 27, 2012, 21:59:13 pm »

Poznałem kilka osób z Kielc zainteresowanych NFRR (np. w tym roku na Paris - Chartres były 2 rodziny z tego miasta) - ale niestety jak same powidzieły nie miały one na tyle siły przebicia, aby walczyć o Mszę.
PS. Kiedyś ks. Kula z Radomia odprawił jednorazowo Mszę w Ostrowcu Świętokrzystkim.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #2 dnia: Września 15, 2013, 22:05:54 pm »

Nie może być, aby w jednym z najkonserwatywniej katolickich województw nie było w ogóle mszy! Ani indult, ani Ecclesia Dei(nomen omen), ani Piusbrothers, ani independyści, ani sedeprywacjonisty, ani sedewakantyści? K`mon!
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #3 dnia: Sierpnia 06, 2018, 12:54:37 pm »

A propos Kielc, jako że nikt chyba jeszcze nie tego odnotował: wpadłem na taką stronę:
https://www.facebook.com/MszaTrydenckaKielce/

Msze są sprawowane już od listopada 2016, co niezwykle mnie raduje, jako że czuje się z miastem tym związany.

Wygląda na to, że rzymska msza wróciła do Kielc, choćby nawet i sporadycznie. Ale za to z niezłym przytupem, bo sprawowana jest zarówno w kaplicy seminarium, jak i w samym kościele seminaryjnym św. Trójcy, kilkadziesiąt metrów od kurii i katedry.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2018, 13:01:08 pm wysłana przez max » Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #4 dnia: Sierpnia 06, 2018, 13:37:21 pm »

No czyli wszystko pod kontrolą :)
Ale tak szczerze to przytupem bym tego nie nazwał - bo ja bym wolał, aby Msze były odprawiane co najmniej w każdą niedzielę i nie koniecznie w kościele seminaryjnym.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #5 dnia: Sierpnia 06, 2018, 20:16:47 pm »

No czyli wszystko pod kontrolą :)
Ale tak szczerze to przytupem bym tego nie nazwał - bo ja bym wolał, aby Msze były odprawiane co najmniej w każdą niedzielę i nie koniecznie w kościele seminaryjnym.
A ja bym nazwał, i pozwolę sobie mieć inne zdanie. Kryzys Kościoła został spowodowany przez kler, i dzieki klerowi może zostać pokonany. Fakt, że dla nowego pokolenia księży rzymska liturgia może być czymś normalnym, sprawowanym w domowej kaplicy seminaryjnej czy seminaryjnym kościele, w miejscu gdzie regularnie pojawia się biskup i profesorowie seminarium, to sprawa doniosła. Jeśli nie będzie zmarnowana, może przynieść wiele dobrych owoców.
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia krakowska  |  Wątek: Kielce « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!