Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 06:07:18 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231960 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Kim był naprawdę Wojciech Jaruzelski? Dlaczego nie został skazany? VIDEO
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 Drukuj
Autor Wątek: Kim był naprawdę Wojciech Jaruzelski? Dlaczego nie został skazany? VIDEO  (Przeczytany 8711 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #30 dnia: Maja 30, 2014, 20:42:03 pm »

Wypowiedź prof. Wojciecha Polaka dla audycji Aktualności Dnia w Radia Maryja

http://www.gloria.tv/?media=617181


I tu ciekawa wypowiedź:

http://wpolityce.pl/historia/198438-biograf-jaruzelskiego-jestem-zazenowany-panstwo-nie-powinno-w-tym-brac-absolutnie-zadnego-udzialu-dr-lech-kowalski-wstrzasniety-pogrzebem-generala-nasz-wywiad
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2014, 21:02:51 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
prosty_czlowiek
rezydent
****
Wiadomości: 267

« Odpowiedz #31 dnia: Maja 30, 2014, 21:48:27 pm »

Problemem jest to, czy ten pogrzeb powinien mieć charakter państwowy, uroczysty, wojskowy oraz czy miejscem spoczynku Jaruzelskiego powinny być Powązki - nasza narodowa nekropolia. Bo kim był gen. Jaruzelski, to zapewne każdy wie.

I tu dotykamy dość ciekawego problemu. Nie wiem czy jest tak na Powiązkach, ale na wielu cmentarzach jest tak, że każdy grób ma swojego dysponenta, czyli osobę która ma prawo zdecydować kto w tym grobie będzie pochowany i która opłaca ten grób. Więc jeżeli zmarły lub ktoś z jego bliskich był dysponentem grobu, to czy jakaś władza ma prawo zabronić mu pochówku w tym miejscu?

A tak przy okazji - alternatywnym miejscem dla Powiązek był cmentarz przy ul. Lipowej w Lublinie, gdzie pochowana jest matka generała, którą zresztą często generał odwiedzał.

Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #32 dnia: Maja 30, 2014, 21:55:48 pm »

No to jak problem grobu Pan już rozwiązał, to pierwsza część pytania; czy ten pogrzeb powinien mieć charakter państwowy, uroczysty, wojskowy, etc .... ?
Zapisane
prosty_czlowiek
rezydent
****
Wiadomości: 267

« Odpowiedz #33 dnia: Maja 30, 2014, 22:02:57 pm »

No to jak problem grobu Pan już rozwiązał, to pierwsza część pytania; czy ten pogrzeb powinien mieć charakter państwowy, uroczysty, wojskowy, etc .... ?

Oj, proszę Pani, ja się nie zastanawiam nad tym konkretnym przypadkiem, tylko przy okazji rozpatruję ciekawy "case prawny" i liczę na niezawodnych forumowiczów, że znają jakieś świeckie lub kościele przepisy, które takie rzeczy regulują.
Zapisane
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #34 dnia: Maja 30, 2014, 22:23:13 pm »

Powinien mieć charakter państwowy - w końcu śp. gen. Jaruzelski był prezydentem Polski.
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
BMK
rezydent
****
Wiadomości: 309


Ora pro nobis, sancta Dei génetrix

« Odpowiedz #35 dnia: Maja 30, 2014, 22:54:55 pm »

Powinien mieć charakter państwowy - w końcu śp. gen. Jaruzelski był prezydentem Polski.

Celna uwaga.
Zapisane
mestwin
uczestnik
***
Wiadomości: 180


« Odpowiedz #36 dnia: Maja 31, 2014, 09:23:56 am »

Cytuj
Celna uwaga

Proszę poszukać wypowiedzi syna śp.Szaniawskiego (jeśli jest).
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #37 dnia: Maja 31, 2014, 11:06:10 am »

To że pochowany został na Powązkach jest w pewnym sensie niestety skutkiem tego "misz maszu" czyli mixa, jakim jest III RP ( niepodległe niby państwo a zarazem kontynuacja prawna PRLu ). Natomiast został pochowany w kwaterach I Armii LWP, zatem myślę że prawidłowo, bo żołnierzem tej armii kiedyś był. Bardzo natomiast złą sprawą jest zarówno honorowa asysta WP, jak Msza Święta w katedrze polowej WP sprawowana przez Biskupa Ordynariatu Polowego WP, czyli tzw. honory państwowe. Jaruzelski bowiem nie był prezydentem RP tylko PRLu, Prezydentem RP był wówczas ś.p, Ryszard Kaczorowski. Generał W.J. był owszem sprawnym generałem, ale generałem sowieckim.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #38 dnia: Maja 31, 2014, 11:27:13 am »

a ilu zwykłych, ochrzczonych ludzi miało problem z katolickim pogrzebem, bo nie dopełniło jakiejś formalności, nie widziano ich w jakims okresie w kościele czy inne tego typu powody.
Jak jest możny, to choćby domagał się prawa do wolnej aborcji, prześladował Kościół, zabijał ludzi i nigdy się z tego publicznie nie rozliczył to i tak celebra z pełną posoborową pompą...
Ot takie standardy post-SVII.
A jak umarł Berele, to jak było?
Kto wie, może będzie i kanonizacja?
« Ostatnia zmiana: Maja 31, 2014, 11:30:53 am wysłana przez marekkoc » Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #39 dnia: Maja 31, 2014, 12:41:36 pm »

Tu bardzo ciekawy wywiad z biografem generała, którego książkę czytam:
http://wpolityce.pl/historia/198438-biograf-jaruzelskiego-jestem-zazenowany-panstwo-nie-powinno-w-tym-brac-absolutnie-zadnego-udzialu-dr-lech-kowalski-wstrzasniety-pogrzebem-generala-nasz-wywiad
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #40 dnia: Maja 31, 2014, 16:11:33 pm »

Bardzo mi się podoba to:

http://wirtualnapolonia.com/2014/05/31/komentarz-zalobny/

Przydałyby się nasze komentarze odnośnie wypowiedzi Olbrychskiego.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #41 dnia: Maja 31, 2014, 16:25:03 pm »

Problemem jest to, czy ten pogrzeb powinien mieć charakter państwowy, uroczysty, wojskowy oraz czy miejscem spoczynku Jaruzelskiego powinny być Powązki - nasza narodowa nekropolia.

Problem był, ale się zmył (metodą faktow dokonanych).

Ale będę cyniczny: czyż Najjaśniejsza III Rzeczpospolita mogła odmówić pogrzebu z honorami jednemu ze swoich Ojców Założycieli?

Tak czy siak: bardzo nieładnie, że zakłócono pogrzeb. Demonstrowanie przed kościołem czy też na cmentarzu - jak dla mnie ohyda. Zawsze takie zachowanie przypomina mi rewolucję francuską, która "wrogów ludu" wyciągała z grobów.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #42 dnia: Maja 31, 2014, 16:35:26 pm »



Jakoś mi się ta moneta kojarzy z generałem...
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #43 dnia: Maja 31, 2014, 16:43:59 pm »

Tak czy siak: bardzo nieładnie, że zakłócono pogrzeb. Demonstrowanie przed kościołem czy też na cmentarzu - jak dla mnie ohyda. Zawsze takie zachowanie przypomina mi rewolucję francuską, która "wrogów ludu" wyciągała z grobów.

"Gdy Formozus zmarł, wrogi mu Stefan VI, zostawszy wkrótce potem papieżem, wytoczył mu w styczniu 897 proces, który przeszedł do historii pod nazwą „trupiego synodu”[1]. Zmarły papież został oskarżony o apostazję i skazany na śmierć – w procesie uczestniczyły zwłoki Formozusa, ubrane w papieskie szaty pontyfikalne, które po zakończeniu sądu zbezczeszczono, odcięto mu trzy palce prawej ręki – którymi przysięgał, błogosławił i namaszczał[5], a następnie wrzucono go do Tybru"

http://pl.wikipedia.org/wiki/Formozus
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #44 dnia: Maja 31, 2014, 18:33:26 pm »

Jakoś mi się ta moneta kojarzy z generałem...

Były też banknoty  :)
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Strony: 1 2 [3] 4 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Kim był naprawdę Wojciech Jaruzelski? Dlaczego nie został skazany? VIDEO « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!