Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 23, 2024, 13:41:55 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231954 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Kim był naprawdę Wojciech Jaruzelski? Dlaczego nie został skazany? VIDEO
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj
Autor Wątek: Kim był naprawdę Wojciech Jaruzelski? Dlaczego nie został skazany? VIDEO  (Przeczytany 8710 razy)
Taw
uczestnik
***
Wiadomości: 201


A dość już tych podziemnych ciuciubabek!

« dnia: Lipca 09, 2012, 22:43:22 pm »

Kim był naprawdę Wojciech Jaruzelski? Dlaczego nie został skazany?

https://www.youtube.com/watch?v=qcULQo11O0A


Wykład został wygłoszony  13 maja w Oslo. Dr Piotr Gontarczyk jest historykiem, współautorem książki SB a Lech Wałęsa. Więcej informacji o autorze na stronie IPN:

http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/328/4329/Dr_Piotr_Gontarczyk.html

Spotkanie zostało zorganizowane przez Młodzieżowy Klub Dyskusyjny w Oslo, Klub Polonia Christiana w Oslo i Klub Polski w Norwegii.
« Ostatnia zmiana: Lipca 10, 2012, 12:03:24 pm wysłana przez Taw » Zapisane
"Jeżeli trwacie przy mojej nauce, jesteście naprawdę moimi uczniami. I poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli."
"Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie."
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1 dnia: Maja 25, 2014, 18:26:12 pm »

Przed Bogiem już stanął.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.


Osądzi go już tylko historia

Zmarł generał Wojciech Jaruzelski. Był odpowiedzialny za wprowadzenie stanu wojennego w 1981 r.

(...)

http://www.rp.pl/artykul/16,1112508-Osadzi-go-juz-tylko-historia.html

Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #2 dnia: Maja 25, 2014, 18:35:50 pm »

Tak jest. Bóg oceni jego życie.
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #3 dnia: Maja 25, 2014, 18:55:42 pm »

Oby go tylko nie spalili. I nic więcej nie powiem
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #4 dnia: Maja 25, 2014, 19:04:18 pm »

Raczej Kościół w Polsce po 1989 roku traktował go neutralnie, a nawet dość życzliwie. Uniknał sprawiedliwości w Polsce, teraz stoi przed sądem Bożym.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #5 dnia: Maja 25, 2014, 19:56:22 pm »

Ciekawy artykuł prof. Antoniego Dudka:

Pogrzeb generała Jaruzelskiego

Czy wiecie Państwo jak demokratyczne władze obecnej Polski zareagują na śmierć gen. Wojciecha Jaruzelskiego? Czy będzie miał pogrzeb państwowy, jaki przysługuje byłemu prezydentowi Rzeczpospolitej i z wszystkimi honorami zostanie pochowany w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach? A może jednak będzie miał pogrzeb całkowicie prywatny, którego organizacją zajmą się jego liczni przecież zwolennicy? - pyta w prof. Antoni Dudek

(...)

http://historia.wp.pl/kat,1038455,title,Pogrzeb-generala-Jaruzelskiego,wid,16616157,wiadomosc.html?ticaid=112ca3&_ticrsn=3
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #6 dnia: Maja 25, 2014, 22:22:08 pm »

No cóż.. . . . chociaż za kołnierz nie wylewam i lubię sobie czasami spożyć trochę alkoholu (tak z umiarem, dla zdrowotności) to od pewnego czasu
wprowadziłem u siebie  pewien okres abstynencji.
Dziś jednak musiałem się napić.

(Do I make myself clear? - Czy ja się jasno wyrażam?)   
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2014, 22:28:29 pm wysłana przez Fideliss » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #7 dnia: Maja 26, 2014, 14:31:31 pm »

Różnie można to odczytać, dlaczego akurat dziś (wczoraj) musiał się Pan napić.

Jak dowiaduje się KAI - zmarły wczoraj generał Wojciech Jaruzelski, choć przez większość życia deklarował się jako człowiek niewierzący, zmarł  przyjąwszy święte sakramenty.

http://gosc.pl/doc/2019628.Jaruzelski-przyjal-przed-smiercia-sakramenty
Zapisane
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1491

« Odpowiedz #8 dnia: Maja 26, 2014, 14:32:58 pm »

Komunistyczny generał miał 91 lat. Jaruzelski zmarł w niedzielę o godz. 15.24 w szpitalu w Warszawie, gdzie przebywał z przerwami od kilku miesięcy. Joanna Trzaska-Wieczorek, szefowa prezydenckiego biura prasowego, w specjalnym komunikacie poinformowała, że decyzje w sprawie pogrzebu Jaruzelskiego będą uzgadniane po poznaniu woli rodziny zmarłego. Jaruzelski zmarł - jak dowiaduje się KAI - przyjąwszy święte sakramenty.

 

Read more: http://www.pch24.pl/nie-zyje-wojciech-jaruzelski--zmarl-opatrzony-sakramentami,23137,i.html#ixzz32pAvf6fc
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #9 dnia: Maja 26, 2014, 18:35:21 pm »

Cytuj
Jak dowiaduje się KAI - zmarły wczoraj generał Wojciech Jaruzelski, choć przez większość życia deklarował się jako człowiek niewierzący, zmarł  przyjąwszy święte sakramenty.

"I tak właśnie kończy się świat. Nie hukiem a skomleniem." - Thomas Stearns Eliot
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #10 dnia: Maja 26, 2014, 18:36:32 pm »

"Zmarł przyjąwszy święte sakramenty".

Zaraz, zaraz..... a pogrzeb to będzie świecki czy katolicki?

Bo jakoś jedno z drugim mi tu kłopot sprawia. Niech mądrzejsi w przepisach mi to objaśnią.
Jak to jest z tymi sakramentami świętymi u ateistów? Ja rozumiem, że tuż przed śmiercią można się nawrócić, (i dobrze), ale
to powinno skutkować chrześcijański pogrzebem..... i jakimś publicznym (jeszcze gdy chory był przytomny) wyrażeniem żalu za ów ateizm....

Czy u Jaruzelskiego nie był to taki, wyrachowany znany Pascalowski zakład - w razie czego warto się "na tamtą stronę" zabezpieczyć? 
Zapisane
BMK
rezydent
****
Wiadomości: 309


Ora pro nobis, sancta Dei génetrix

« Odpowiedz #11 dnia: Maja 26, 2014, 18:51:46 pm »

"Zmarł przyjąwszy święte sakramenty".

Zaraz, zaraz..... a pogrzeb to będzie świecki czy katolicki?

Bo jakoś jedno z drugim mi tu kłopot sprawia. Niech mądrzejsi w przepisach mi to objaśnią.
Jak to jest z tymi sakramentami świętymi u ateistów? Ja rozumiem, że tuż przed śmiercią można się nawrócić, (i dobrze), ale
to powinno skutkować chrześcijański pogrzebem..... i jakimś publicznym (jeszcze gdy chory był przytomny) wyrażeniem żalu za ów ateizm....

Czy u Jaruzelskiego nie był to taki, wyrachowany znany Pascalowski zakład - w razie czego warto się "na tamtą stronę" zabezpieczyć?

To już drogi Panie Fidelisie zostawmy Bogu, a za zmarłego pomódlmy się.
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #12 dnia: Maja 26, 2014, 19:22:43 pm »


To już drogi Panie Fidelisie zostawmy Bogu, a za zmarłego pomódlmy się.

Słusznie. ale taka postawa kojarzy mi się z postawą takiego biduli, katolika poczciwego. Tak, módlmy się za wszystkich, za Josifa Wisarjonowicza się módlmy,
za Mao się módlmy, za Adolfa też .....
Rzeczywiście, może lepiej to Panu Bogu zostawić. Jakoś nie mógłbym zebrać do modlitwy za wymienionych. Więcej, uważałbym to za profanację modlitwy.
Ale ja mogę się mylić.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #13 dnia: Maja 26, 2014, 19:43:12 pm »

Ale ja mogę się mylić.

Oczywiście, że się Pan myli:

Ego autem dico vobis: diligite inimicos vestros, benefacite his qui oderunt vos, et orate pro persequentibus et calumniantibus vos. (Mt 5, 44).

Trudne, nie przeczę, ale jednak nakazane.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #14 dnia: Maja 26, 2014, 20:51:40 pm »

Cytat: Regiomontanus link=topic=7053.msg186443#msg186443 date=1401126192

Oczywiście, że się Pan myli:

[i
Ego autem dico vobis: diligite inimicos vestros, benefacite his qui oderunt vos, et orate pro persequentibus et calumniantibus vos.[/i] (Mt 5, 44).

Trudne, nie przeczę, ale jednak nakazane.

No dobrze już dobrze. Wiem, że nakazane. Wiem. Znam Mt5,44.
Trudno, trza bedzie się pomodlić. Ale trochę będę się musiał "przymusić".
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Kim był naprawdę Wojciech Jaruzelski? Dlaczego nie został skazany? VIDEO « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!