Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 12:16:08 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Msza św. w Diecezji Kaliskiej - Smutne wieści
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 9 Drukuj
Autor Wątek: Msza św. w Diecezji Kaliskiej - Smutne wieści  (Przeczytany 22009 razy)
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #30 dnia: Maja 13, 2009, 10:56:54 am »

A czy nie wydaje się Państwu, że w świetle zaleceń zawartych w SP każdy biskup każdej diecezji powinien poczuć się w obowiązku (posłuszeństwo dla Sancta Sede) Mszę w tradycyjnym rycie pomóc zorganizować, poprzeć pomysł, księdza wyznaczyć, wiernych w ogłoszeniach parafialnych życzliwie zachęcić by zapoznali się ze starym rytem, samemu taką Mszę odprawić, nie oglądając się na "stabilną grupę wiernych"?
Miałbym wtedy poczucie, że Pasterz o mnie i o nas pamięta.

Naiwny jestem, prawda? :)
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #31 dnia: Maja 13, 2009, 11:02:39 am »

A czy nie wydaje się Państwu, że w świetle zaleceń zawartych w SP każdy biskup każdej diecezji powinien poczuć się w obowiązku (posłuszeństwo dla Sancta Sede) Mszę w tradycyjnym rycie pomóc zorganizować, poprzeć pomysł, księdza wyznaczyć, wiernych w ogłoszeniach parafialnych życzliwie zachęcić by zapoznali się ze starym rytem, samemu taką Mszę odprawić, nie oglądając się na "stabilną grupę wiernych"?
Miałbym wtedy poczucie, że Pasterz o mnie i o nas pamięta.

Naiwny jestem, prawda? :)

to młodość Panie Fidelisie :)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #32 dnia: Maja 13, 2009, 11:05:45 am »

A czy nie wydaje się Państwu, że w świetle zaleceń zawartych w SP każdy biskup każdej diecezji powinien poczuć się w obowiązku (posłuszeństwo dla Sancta Sede) Mszę w tradycyjnym rycie pomóc zorganizować, poprzeć pomysł, księdza wyznaczyć, wiernych w ogłoszeniach parafialnych życzliwie zachęcić by zapoznali się ze starym rytem, samemu taką Mszę odprawić, nie oglądając się na "stabilną grupę wiernych"?
Miałbym wtedy poczucie, że Pasterz o mnie i o nas pamięta.

Naiwny jestem, prawda? :)

to młodość Panie Fidelisie :)

 ;D Zgadza się. Czasami te 62 na 26 mi się przekręca.  :)
Zapisane
Eminens Eruditio
Gość
« Odpowiedz #33 dnia: Maja 13, 2009, 11:10:02 am »

Panie Fidelisie, piękny pomysł. Ach jak bym chciał, żeby to było prawdą.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #34 dnia: Maja 13, 2009, 11:13:12 am »

Kaliszanie, musicie się pokazać ...

pojechać na Mszę trydencką z biskupem chyba 14 czerwca, zrobić sobie z nim zdjęcie, pokazywać biskupowi marchewkę ale i  strugać kijek ...

no i rozmawiać bez pośredników - bo im specjalnie nie zależy ...
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #35 dnia: Maja 13, 2009, 11:20:19 am »

Może by tak pomyslec o jakiejś akcji ogólnopolskiej...zbierania podpisów pod prośbą o wprowadzenie Mszy Wszechczasów. Można to by spróbować organizować po wszelkich ośrodkach ( np. u nas we Wrocławiu ) gdzie już KRR jest a także przez internet, po czym uderzyć z tym do wszystkich biskupów diecezji oraz do KEP.
Jak byśmy się wszyscy razem ( w tym wierni pod opieką  FSSPX  ) podpisali to może przyniosłoby to efekt jakowyś ? Co P.T. Forumowicze na to ? Może naiwny pomysł... ale spróbować warto?
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Thomas
Gość
« Odpowiedz #36 dnia: Maja 13, 2009, 11:29:34 am »

Cytuj
ale jak się bliżej przyjrzeć, to jest tylko Pan Major.
krótko mówiąc, problemy wiecie rozumiecie obiektywne...
A może Pan Major znaczków skarbowych na podaniu zapomniał nakleić? Albo ktoś nie wymienił dowodu osobistego na nowy? a było dużo czasu....
Cytuj
   
Cytat: Eminens Eruditio  Dzisiaj o 09:23:18

2. Choć sprawa starej mszy leży mi na sercu, to jednak, gdy czytam posty pana Majora pałającego sentymentem do FSSPX, cieszę się, że do starej mszy w Kaliszu nie doszło.(......) . A może właśnie to bractwo, próbujące wejść z buciorami do polskich diecezji w latach 90-tych, (.....). Mam dość wychwalania FSSPX,

I wszystko jest jasne.

Na wątku "obok" ktoś napisał, że nie ma co wspierać IBP Polska - bo IBP Polska (za sprawą KEP) w Polsce nie ma :-). i , że lepiej wspierać FSSPX.
Wydaje mi się, że gdyby FSSPX odprawiało regularne msze w Kaliszu, to już dawno Bp. by odprawiał tridentinę. A tak ... poczekamy, znudzi się i sprawa przyschnie.
Przeczytałam 30-40 stron Iota Unum i na tym tle wyznanie ks. że jak będzie podanie, to  "będzie miał o co zahaczyć biskupa" - brzmi komicznie. Niech Ksiądz "zahaczy" biskupa "w temacie : Jezus Chrystus". A może ....ja tylko pytam !... źle jest widziane w kurii mówienie o tym co się stało na Golgocie? Po lekturze 30 str Iota Unum stawianie takiego pytania jest całkowicie racjonalne i uzasadnione.
Tylko FSSPX swoją obecnością jest w stanie wymusić zmiany. Przykład - Józefów k.W-wy. - jest tridentina, bo nieopodal jest Garncarska (FSSPX).
Cytuj
Życzę każdej diecezji takiego biskupa
Nie życzę ;-)))
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #37 dnia: Maja 13, 2009, 11:39:50 am »

Panie Fidelisie, piękny pomysł. Ach jak bym chciał, żeby to było prawdą.

Sa takie diecezja na swiecie gdzie biskup nie tylko zezwala, ale i promuje liturgie tradycyjna Jakies kilkanascie na dwa tysiace z hakiem, czyli ulamek procenta.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Eminens Eruditio
Gość
« Odpowiedz #38 dnia: Maja 13, 2009, 11:42:55 am »

Pan Thomas jest chyba z diecezji kaliskiej, bo zna biskupa :o. Wspaniale mamy kolejnego wiernego.
Poza tym nie słyszałem, żeby diabła wyganiało się diabłem. Patrz Józefów. To jakieś nowe praktyki. No tak, tylko, że dla pana w FSSPX nie ma nic złego. Zapomniałem.
I właśnie dlatego mam dość, dość, dość takich ludzi (czytaj: ludzi darzących atencją FSSPX).
« Ostatnia zmiana: Maja 13, 2009, 11:47:39 am wysłana przez Eminens Eruditio » Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #39 dnia: Maja 13, 2009, 11:55:38 am »

Pan Thomas jest chyba z diecezji kaliskiej, bo zna biskupa :o. Wspaniale mamy kolejnego wiernego.
Poza tym nie słyszałem, żeby diabła wyganiało się diabłem. Patrz Józefów. To jakieś nowe praktyki. No tak, tylko, że dla pana w FSSPX nie ma nic złego. Zapomniałem.
I właśnie dlatego mam dość, dość, dość takich ludzi (czytaj: ludzi darzących atencją FSSPX).

Nic dziwnego , że Księdzu lipa z tego wszystkiego wychodzi. Ksiądz wybaczy, ale my którzy kochamy FSSPX kochamy Kościół, kiedy piszę, byśmy się zorganizowali i zrobili razem akcję ogólnopolską na przykłąd to mam na mysli troskę także o Księdza i wiernych z Kalisza. Zaś Ksiądz wybaczy, ale po takich tekstach to się w zasadzie odechciewa z sympatią odnosić do diecezjalnego duchowieństwa wogóle. Ksiądz powinien mieć na uwadze dobro dusz przede wszystkim ( także tych związanych  z FSSPX choćby tylko emocjonalnie ) a tymczasem prezentuje Ksiądz z całym szacunkiem stanowisko iście faryzejskie nazywając  "diałbem" uczciwych katolików. TRoska o dobro dusz przede wszystkim Księże Drogi..."sub gravi"...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Thomas
Gość
« Odpowiedz #40 dnia: Maja 13, 2009, 12:21:48 pm »

cytat. Emines Erudito:
Cytuj
Poza tym nie słyszałem, żeby diabła wyganiało się diabłem.

Jeden diabeł, o którym Ks. pisze to FSSPX. ok.
A ten drugi diabeł ? To kto ?!  ???
Zapisane
Eminens Eruditio
Gość
« Odpowiedz #41 dnia: Maja 13, 2009, 12:26:15 pm »

Diabłem nie nazwałem ludzi darzących atencją FSSPX. Proszę czytać dokładnie panie Tato.
A co do FSSPX to ich status w Kościele nie jest jeszcze uregulowany.
Cóż skoro pan Tato uważa, że w moim kapłaństwie nie chodzi mi o dobro dusz, jaki mam argument na obronę? Pewnie żaden, zwłaszcza, że należe do duchowieństwa diecezjalnego, któremu nie chodzi o dobro dusz. Niech i tak będzie.
A co do FSSPX pod żadnym pozorem nie sympatyzuję z nimi.
A drugi diabeł... proszę sobie dośpiewać.
« Ostatnia zmiana: Maja 13, 2009, 12:27:56 pm wysłana przez Eminens Eruditio » Zapisane
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #42 dnia: Maja 13, 2009, 12:28:02 pm »


I właśnie dlatego mam dość, dość, dość takich ludzi (czytaj: ludzi darzących atencją FSSPX).

Ma ksiądz dość ludzi, którzy darzą szacunkiem bądź co bądź katolickich księży?
Chyba, że ksiądz nie rozumie znaczenia słowa "atencja", ale o to Szanownego księdza nie podejrzewam. Niechże się ksiądz zastanowi nad tym co napisał, bo to nie przystoi.
Pozdrawiam
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #43 dnia: Maja 13, 2009, 12:35:53 pm »

Skoro Ks. brak odwagi by mówić tak tak, nie nie...
Cytuj
A drugi diabeł... proszę sobie dośpiewać.

to spróbujemy dośpiewać, a Ks. jak na ucznia Jezusa przystało, będzie mówił: ciepło, zimno... cieplej...cieplej...

Zatem: Czy ten drugi diabeł to Biskup Miejsca ?
Zapisane
Krzysztof Cz.
uczestnik
***
Wiadomości: 174

« Odpowiedz #44 dnia: Maja 13, 2009, 12:36:09 pm »

2. Choć sprawa starej mszy leży mi na sercu, to jednak, gdy czytam posty pana Majora pałającego sentymentem do FSSPX, cieszę się, że do starej mszy w Kaliszu nie doszło. Musiałbym co chwila odpowiadać na zarzuty, że grupa wiernych ma sekciarskie zapędy prowadzące w stronę FSSPX. A może właśnie to bractwo, próbujące wejść z buciorami do polskich diecezji w latach 90-tych, jest powodem takiej rezerwy hierarchii do starej liturgii (na pewno nie jedynym powodem). Mam dość wychwalania FSSPX, zwłaszcza na gruncie polskim, a oczerniania biskupów, zwłaszcza mojego. Owszem może jest zdystansowany do starej liturgii i lubi rydzyko-liturgię,??? ale państwo nie znacie go od innej strony.
...
 Wybaczcie mi forumowicze, ale czasami mam nieodpartą ochotę wysłać całe tradycyjne towarzystwo do dia... Za ducha malkontenctwa, narzekania, doszukiwania się najdrobniejszych rubryczek i błędów, a brak konkretnej inicjatywy i ruszenia du...

Poza tym nie słyszałem, żeby diabła wyganiało się diabłem. Patrz Józefów. To jakieś nowe praktyki. No tak, tylko, że dla pana w FSSPX nie ma nic złego. Zapomniałem.
I właśnie dlatego mam dość, dość, dość takich ludzi (czytaj: ludzi darzących atencją FSSPX).

Napisał to katolicki ksiądz, prawdopodobnie wg większości osób na FK przychylny tradycji...

Tak na marginesie, ksiądz uważa, że jest wielkim obrońcą Swojego biskupa po czym pisze, że "lubi rydzyko-liturgię". Poziom Gazety Wyborczej.

Mam nieodparte wrażenie, że od dekretu papieża Benedykta XVI ze stycznia 2009, bardzo wielu osobom ze środowiska postindultowego puściły nerwy i nie potrafią opanować swojej wściekłości.

Uniżenie proszę Szanownych Państwa, Panią Szmulkę, Pana Fidelisa i Pana jp7 by odnieśli się do zaznaczonych przeze mnie uwag księdza - proszę Ich o to, gdyż uważam, że mają na tym forum wielki autorytet.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 9 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Msza św. w Diecezji Kaliskiej - Smutne wieści « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!