Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:24:50 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Msza św. w Diecezji Kaliskiej - Smutne wieści
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 9 Drukuj
Autor Wątek: Msza św. w Diecezji Kaliskiej - Smutne wieści  (Przeczytany 22006 razy)
magyar
Gość
« dnia: Maja 12, 2009, 10:30:55 am »

 Jak informuje blog  nowy ruch liturgiczny :

Smutne wieści z Diecezji Kaliskiej
Informowaliśmy niedawno o Mszy św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, która miała zostać odprawiona w Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu, w niedzielę 3 maja br. Mimo, iż zapowiedziano ją podczas ogłoszeń parafialnych niedzielę wcześniej, została jednak odwołana na kilka dni przed planowanym dniem celebracji. Na tym jednak nie koniec smutnych wieści z Diecezji Kaliskiej, na czele której stoi bp Stanisław Napierała. Począwszy od 10 maja nie może być już odprawiana Msza św. w kościele Św. Marka Ewangelisty w Rososzycy k. Ostrowa Wielkopolskiego. Od 19 kwietnia br. była ona obecna w tej świątyni w każdą niedzielę.

Nie jestem z Kalisza ale zamierzam podjąć kroki u siebie w parafii .
Może ktoś wie jakie były powody i co sie działo ?

Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #1 dnia: Maja 12, 2009, 10:41:22 am »

W Rosoczycy też odwołali ??? No to pieknie... Biedny x.Powąska a tak się cieszył we Wrocławiu jak nam ją zapowiadał ( Tą w Kaliszu )...:(
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #2 dnia: Maja 12, 2009, 11:12:45 am »

Jednoczesnie ? W obu miejscach ? Musial jakis biskup przechodzic obok przypadkowo z tragarzami.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3 dnia: Maja 12, 2009, 11:24:12 am »

Przypadkowo???
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #4 dnia: Maja 12, 2009, 11:32:43 am »

pewnie się wkurzył, że Buddy nie znalazł w żadnym kościele, bo by mu do gabinetu pasował
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
michal_k
Gość
« Odpowiedz #5 dnia: Maja 12, 2009, 11:35:41 am »

Albo jakiegoś Kossaka ;)
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #6 dnia: Maja 12, 2009, 11:38:20 am »

Ja przeciw Kossakom nic nie mam.
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #7 dnia: Maja 12, 2009, 11:50:49 am »

Rozumiem, że niektóre osoby z Państwa może bawić taka sytuacja. Mnie jednak polityka naszych duchownych już od dawna napawa smutkiem, a czasem i przerażeniem.
Potem, jakby nigdy nic, dziwią się, że kandydaci do kapłaństwa nie wybierają diecezjalnych seminariów, tylko utrudniają wszystkim życie (tj. rodzinie, diecezji, itd.) poprzez studia w zagranicznym. Do narzekania na deficyt alumnów to pierwsi, ale żeby dołożyć starań, by wiernym żyło się lepiej, to... aż szkoda słów.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #8 dnia: Maja 12, 2009, 14:33:29 pm »

Mnie ta sytuacja nie bawi. Aczkolwiek jak patrzę co w Kaliszu można a czego nie można to sytuacja jest tragikomiczna.
Co do WSD w Kaliszu to w zeszłym roku na I rok zgłosiło się chyba tylko 8 osób.
Zapisane
Soter
adept
*
Wiadomości: 32

« Odpowiedz #9 dnia: Maja 12, 2009, 14:40:09 pm »

Wystarczy zacząć działać i będzie z powrotem, jak mawia forumowy klasyk  :-X
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2009, 14:42:11 pm wysłana przez Soter » Zapisane
magyar
Gość
« Odpowiedz #10 dnia: Maja 12, 2009, 16:20:34 pm »

Wystarczy zacząć działać i będzie z powrotem, jak mawia forumowy klasyk  :-X

Czyli kto? Jaśniej proszę a nie takie niedomówienia
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #11 dnia: Maja 12, 2009, 16:36:33 pm »

Ja zrozumiałem do kogo p. Soter zrobił aluzję.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #12 dnia: Maja 12, 2009, 19:01:39 pm »

Ja całe lata 90-te działałem i rozmawiałem z księżmi i biskupami. Gdyby nie księża FSSPX i raz ks. Olewiński to nie byłoby tej Mszy w ogóle.
Zapisane
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #13 dnia: Maja 12, 2009, 19:27:29 pm »

pewnie się wkurzył, że Buddy nie znalazł w żadnym kościele, bo by mu do gabinetu pasował
A co ma piernik do wiatraka? Rozumiem, że Państwa ta sytuacja denerwuje i się nie dziwię temu zdenerwowaniu, ale gadanie o Buddzie jest po prostu bez sensu.

Ja całe lata 90-te działałem i rozmawiałem z księżmi i biskupami. Gdyby nie księża FSSPX i raz ks. Olewiński to nie byłoby tej Mszy w ogóle.
Proszę uwierzyć, że Msza trydencka w wielu miejscach w Polsce jest odprawiana niezależnie od FSSPX i doszukiwanie się wszędzie "niewidzialnej ręki FSSPX" jest nie na miejscu. Tak samo nie na miejscu jest mówienie w stylu "co by było gdyby było". Głównie dlatego, że takie coś jest niemożliwe do zweryfikowania. Poza tym kto wie, czy dawne związki z FSSPX nie były przyczyną takiego a nie innego działania biskupa. Nie mam zamiaru usprawiedliwiać Jego Ekscelencji, ale każde działanie ma jakąś przyczynę, warto by było się zastanowić co było powodem. Zamiast narzekać i wyzłośliwiać się (a takim wyzłośliwianiem się jest na pewno pisanie o Buddzie itp) lepiej od razu napisać pismo do ED i tyle.
Zapisane
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #14 dnia: Maja 12, 2009, 19:31:52 pm »

Na tym forum obowiązują pewne zasady...
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 9 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Msza św. w Diecezji Kaliskiej - Smutne wieści « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!