Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 11:49:59 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Msza św. w Diecezji Kaliskiej - Smutne wieści
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9 Drukuj
Autor Wątek: Msza św. w Diecezji Kaliskiej - Smutne wieści  (Przeczytany 22034 razy)
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #60 dnia: Maja 13, 2009, 13:57:24 pm »

Takie to chyba na palcach jednej ręki można zliczyć (np. diecezja rzymska :) ). Klikanaście to jest takich gdzie biskup mówi róbcie se co tam chcecie - ja wam nie będę przeszkadzał - a i czasem wam Mszę pontyfikalną odprawię i bierzmowania w starym rycie udzielę i może pozawolę w seminarium jakiś kurs starej Mszy dla kleryków zorganizować.

Czy w Polsce są tacy biskupi (diecezje, w których mają miejsce prezentowane przez Pana sytuacje)?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #61 dnia: Maja 13, 2009, 13:58:40 pm »

Takie to chyba na palcach jednej ręki można zliczyć (np. diecezja rzymska :) ). Klikanaście to jest takich gdzie biskup mówi róbcie se co tam chcecie - ja wam nie będę przeszkadzał - a i czasem wam Mszę pontyfikalną odprawię i bierzmowania w starym rycie udzielę i może pozawolę w seminarium jakiś kurs starej Mszy dla kleryków zorganizować.

Czy w Polsce są tacy biskupi (diecezje, w których mają miejsce prezentowane przez Pana sytuacje)?

chyba najblizej ma do tego lubelska pod światłem przywództwem JE abpa Józefa Życińskiego
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jedam
Gość
« Odpowiedz #62 dnia: Maja 13, 2009, 14:00:48 pm »

Cytat: radek buczyński
Kard. Hoyos w wywiadach mówi ostatnio ciekawe rzeczy. Na przykład, że stabilna grupa wiernych to 3 osoby.

Czyli ksiądz, ministrant i kobieta z różańcem w ręku, która nic nie rozumie...  :P
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #63 dnia: Maja 13, 2009, 14:01:10 pm »

chyba najblizej ma do tego lubelska pod światłem przywództwem JE abpa Józefa Życińskiego

Ergo: należy polecać seminarium lebelskie zwolennikom Tradycji, którzy nie poczuwają się na siłach by wybrać obcojęzyczne seminaria, a którzy jako tako akceptują nową Mszę. ;)
Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #64 dnia: Maja 13, 2009, 14:08:37 pm »

To oświadczenie, które Pan cytuje to już jakiś odlot.  Mowa o schiźmie, której przecież nawet oficjalnie nie ma. Ekskomunika "z racji powiązania" to co za  kategoria "powiązanie"
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #65 dnia: Maja 13, 2009, 14:13:50 pm »

Cytuj
Tylko FSSPX swoją obecnością jest w stanie wymusić zmiany. Przykład - Józefów k.W-wy. - jest tridentina, bo nieopodal jest Garncarska (FSSPX).

Cytuj
Poza tym nie słyszałem, żeby diabła wyganiało się diabłem. Patrz Józefów.

Cytuj
Jeden diabeł, o którym Ks. pisze to FSSPX. ok.
A ten drugi diabeł ? To kto ?!

...teraz już wiem!!! drugim diabłem, którym wygania się pierwszego (FSSPX) jest KRR - Stara Msza !!!!!

I sprawa jest jasna. Gdzie trzeba - damy tridentinę by odciągnąć owieczki. Gdzie FSSPX nie ma... KRR nie będzie. Bo po co ?


zmiana - pogrubienie
« Ostatnia zmiana: Maja 13, 2009, 14:23:15 pm wysłana przez Thomas » Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #66 dnia: Maja 13, 2009, 14:20:19 pm »

To proszę wymienić, gdzie tak było. Bo napisał Pan "często".
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #67 dnia: Maja 13, 2009, 14:30:49 pm »

To oświadczenie, które Pan cytuje to już jakiś odlot.

Prosze sie nie przejmowac. Ktos panu Radkowi zle przetlumaczyl. Od 1991 roku kolejne listy (bo to sa najczesciej odpowiedzi na prywatne zapytania, a nie zadne "orzeczenia") komisji Ecclesia Dei sa w miare spojne i jasno przyznaja, ze zadnej schizmy nie ma, a ksieza i wierni nie sa ekskomunikowani nawet oficjalnie. Mowa jest co najwyzej o grozbie mentalnosci schizmatyckiej. A w niebezpieczenstwie popadniecia w takowa znajduja sie bardziej przecietni ksieza i wierni diecezjalni niz ksieza i wierni Bractwa.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Krzysztof Cz.
uczestnik
***
Wiadomości: 174

« Odpowiedz #68 dnia: Maja 13, 2009, 14:33:08 pm »

Wywołano mnie do tablicy

Droga Pani Szmulko, poprosiłem :-[
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #69 dnia: Maja 13, 2009, 14:43:28 pm »

Nie było mnie parę godzin i mała wojenka.
Ja widzę problemy z FSSPX w Polsce.
Sam wywodzę się ze środowiska które na początku było związane z ED.
Duchowieństwo diecezjalne jest bardziej mi się zdaje nastawione tradycyjnie niż zakonne.
Nie zamierzam przekreślać moich związków z FSSPX szczególnie że część księży IDP też stamtąd pochodzi i też nie przekreśla swojego życiorysu.
Mimo wszystko bądźmy dobrej myśli. Pismo na dniach.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #70 dnia: Maja 13, 2009, 14:47:58 pm »

Z tymi dyskusjami proszę gdzie indziej
« Ostatnia zmiana: Maja 13, 2009, 14:48:31 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #71 dnia: Maja 13, 2009, 14:50:01 pm »

Zawsze jak nastąpi odwołanie celebry w KRR przez biskupa miejsca, pojawia się ta sama śpiewka: "wiecie, rozumiecie, wszystkiego powiedzieć nie można... ale tylko bez rozróby - żadnych listów do Watykanu !! - Bp. jest wielkim przyjacielem Tradycji ale... tylko cicho...Pokój Praca Socjalizm"
Czy ktoś wyjaśnił poprzednie kasacje KRR na Śląsku? (chodziło o bp. Zimonia?)
Pan Krusejder prosi o zakończenie wymiany zdań. A niby dlaczego? To kiedy mamy rozmawiać o tym? Po śmierci Benedykta XVI ?
Pani Szmulka mówi o nerwach i uniesieniu. To prawda, ale dzięki uniesieniu usłyszeliśmy trochę Prawdy o przyjaciołach Tradycji i ich sposobach na wypędzenie diabła.
Iota Unum: Paweł VI:
Cytuj
Wspominając w 1971 roku w homilii wygłoszonej podczas liturgii Wielkiego
Czwartku o dramacie Człowieka-Boga opuszczonego przez swoich uczniów i zdradzonego
przez przyjaciela, Papież przeszedł od postaci Judasza do zjawiska apostazji księży. Najpierw
jednak zastrzegł, że zawsze „trzeba dokonywać rozróżnień; trzeba rozumieć, współczuć,
przebaczać; trzeba pozostawać czujnym; a nade wszystko trzeba miłować”. Ale za chwilę,
zwracając się do kapłanów odchodzących od Kościoła, tych „nieszczęśników lub dezerterów”,
powiedział o „niskich, przyziemnych motywacjach”, jakie nimi kierują i wyraził ubolewanie z
powodu ich „moralnej miernoty, która skłoniła ich do tego, by uznać za naturalne i rozsądne
złamanie przysięgi, do której przystępowali przecież świadomie i po długim namyśle” (OR z
10 kwietnia 1971; DC nr 1585, str. 411). Wobec oczywistości sytuacji Papież nie był w stanie
zaprzeczyć grzechowi, jakim jest apostazja, ale starał się ją pozbawić wyrazistości, m.in.
mówiąc o „nieszczęśnikach lub dezerterach”. Tymczasem dezercja nie jest alternatywą dla
nieszczęścia. Raczej jest tak, że renegaci są nieszczęśliwi właśnie z powodu ich odstępstwa.
Zapisane
Krzysztof Cz.
uczestnik
***
Wiadomości: 174

« Odpowiedz #72 dnia: Maja 13, 2009, 14:59:54 pm »

Szanowny Panie Thomas, rozumiem Pana, jednak, tak jak życzył sobie Szanowny Pan Krusajder zamilknę już w tym wątku, chyba, że byłyby uwagi bezpośrednio skierowane do mnie.
Zapisane
Tomasz
Gość
« Odpowiedz #73 dnia: Maja 13, 2009, 15:07:29 pm »

Prosze sie nie przejmowac. Ktos panu Radkowi zle przetlumaczyl.

To jak Pan wytłumaczy ściągnięcie exkomuniki z xięży z IBP.

Radek Buczyński

Panie Radku niech Pan przestanie, bo coraz większe głupstwa Pan wypisuje na tym forum.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #74 dnia: Maja 13, 2009, 15:18:58 pm »

To proszę wymienić, gdzie tak było. Bo napisał Pan "często".

Warszawa, Łódź, Kraków, Poznań, Wrocław, GOP.

Radek Buczyński

Szanowny Panie Radku,

czy Pan wie, od kiedy przyjeżdzają do Polski xięża FSSPX ? Kiedy pierwsi Polacy jeździli do Econe, jeszcze do Arcybiskupa ? kto był wśród nich z osób znanych w naszem środowisku do dziś ?

czy wie Pan, gdzie i kiedy był pierwszy ślub błogosławiony przez xiędza FSSPX w Polsce ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Msza św. w Diecezji Kaliskiej - Smutne wieści « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!