Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 13:00:13 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Bp Górny oddał kościół grekokatolikom
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Drukuj
Autor Wątek: Bp Górny oddał kościół grekokatolikom  (Przeczytany 8307 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #15 dnia: Czerwca 06, 2012, 11:32:36 am »

Ale co luteran to nie sądzę by chcieli tu wracać. Są w Niemczech tak słabi jak i katolicy, drążeni modernizmem. Sporo Niemców występuje z obu wspólnot. Zresztą bym oddzielił narodowość  od wyznania, bo nie każdy luteranin ma korzenie niemieckie. Np. Stefan Starzyński był kalwinem i Polakiem.  W ogóle okazuje się, że wielu znanych Polaków było ewangelikami
http://www.zgapa.pl/zgapedia/Znani_ewangelicy_polscy.html
« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2012, 11:45:42 am wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
grzegorz44
uczestnik
***
Wiadomości: 222

« Odpowiedz #16 dnia: Czerwca 06, 2012, 11:38:28 am »

Sprawa się rozkręca. Władze kościelne milczą. Za to społecznicy szykują protest.

http://supernowosci24.pl/protest-w-sprawie-przekazania-kosciola-sw-trojcy/
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #17 dnia: Czerwca 06, 2012, 11:49:20 am »

Np. Stefan Starzyński był kalwinem i Polakiem.
Superintendent1 Bursche - luteranin był Patriotą zamordowanym przez Niemców (a nie żadnych "nazistów", czy "hitlerowców").

1W ramach "ekumenizmu" przerobiono Go na biskupa, jako taki ma nawet ulicę za liceum Reya - dochodzącą do Królewskiej.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #18 dnia: Czerwca 06, 2012, 11:51:51 am »

nie wiem, czy protesty coś dadzą. grekokatolików może poprzeć Watykan, który i tak ma problem z unitami którzy domagają się ustanowienia patriarchatu zamiast arcybiskupstwa większego.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #19 dnia: Czerwca 06, 2012, 14:11:09 pm »

Ja bym sie zgodził, wyznaczając na partryarchę x. Issakowicza - Zaleskiego

:D
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #20 dnia: Czerwca 07, 2012, 20:13:45 pm »

Panie Ryszardzie
Na tej liście jest kilka błędów:
-Anders- nawrócił się
-Kleeberg- od początku katolik!
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #21 dnia: Czerwca 07, 2012, 20:41:30 pm »

To dobrze że Pan wyłapał te błędy
Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #22 dnia: Czerwca 08, 2012, 06:27:26 am »

Tutaj nie idzie o błędy, ale nie należy przyklejać komuś łatki heretyka.  Podaję link ze wspomnieniami x. Kalinowskiego:

http://swiadkowiehistorii.pl/relacje.php?a=swiadectwo&id=34

A dla leniwszych fragment:

Zacznijmy od Boga. Generał Kleeberg był głęboko wierzącym katolikiem, ale szanował również inne wyznania. Będąc przed wojną dowódcą garnizonu w Grodnie, przyczynił się do odbudowy miejscowego kościoła garnizonowego, aby jego żołnierze mieli gdzie chwalić Boga. Generał wiedział doskonale, że żołnierz, który wierzy w Boga, przychodzi do świątyni, modli się, spowiada i karmi chlebem Chrystusa, nigdy nie zdradzi ojczyzny i nigdy nie ucieknie z pola walki i nie splami honoru polskiego żołnierza. Zapytacie na pewno drodzy przyjaciele, skąd ja wiem o religijności generała. Z najlepszego źródła. Otóż kilka lat temu w rocznicę jego śmierci, przy symbolicznym grobie generała na Powązkach, miałem szczęście spotkać panią Wysocką, która niemal całe swoje życie pracowała w jego majątku jako gosposia. Opowiadała mi z błyskiem w oku, że generał nie tylko sam głęboko wierzył i bardzo kochał Boga, ale interesował się i troszczył, czy jego żołnierze, których tak bardzo kochał, mówią pacierz, spowiadają się, chodzą na mszę i przyjmują Komunię św. Wiele razy pani Wysocka widziała i słyszała, jak gen. Kleeberg serdecznie zachęcał żołnierzy do praktykowania swej wiary, bo wiara bez uczynków martwa jest.


Może nie zgodne z tematem, więc przepraszam
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #23 dnia: Czerwca 08, 2012, 08:47:13 am »

a czy luteranin czy kalwin nie może być dobrym Polakiem?
Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #24 dnia: Czerwca 08, 2012, 08:53:15 am »

Być może mogą, ale już nieraz heretycy do heretyków przechodzili (choć wiem, że i katolicy nie byli zawsze święci). Ale idzie tutaj o to, że prawdziwego katolika nazywa się protestantem! Nie uwłaczałoby to Panu???
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #25 dnia: Czerwca 08, 2012, 09:36:34 am »

a czy luteranin czy kalwin nie może być dobrym Polakiem?
Przeskód nie mają ale bolesne przykłady, choćby z czasów potopu szwedzkiego powodują, że są odbierani jako "grupa zwiększonego ryzyka". Może nie tak, jak postmojżeszowi, ale zawsze.  Natomiast o zdradach Ormian nie przypominam sobie.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #26 dnia: Czerwca 08, 2012, 09:48:06 am »

Otóż to. Jednak chodziło mi głównie o to, że jednego z obrońców naszego kraju skazuje się na miano heretyka.

Ormianie to (chyba) w większości katolicka była. Przynajmniej we Lwowie- mieli nawet swojego bohatera: bp. Teodorowicza.
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #27 dnia: Czerwca 08, 2012, 09:54:48 am »


Ormianie to (chyba) w większości katolicka była.

Od XVII wieku dopiero
Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #28 dnia: Czerwca 08, 2012, 10:12:23 am »

Tego akurat nie wiedziałem.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #29 dnia: Czerwca 08, 2012, 10:18:57 am »

Ja tam bardziej szanuję luteran niż pseudo-katolików w rodzaju Komuruskich, Tusków, Mazowieckich co Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek. Ci piersi przynajmniej trwają przy swej wierze(owszem heretyckiej, ale w obecnych czasach nawet Benedykt XVI odwiedza ich świątynie i nie nazywa ich heretykami), a ci drudzy zmieniają poglądy jak rękawiczki np. Palikot raz udaje katolika, potem występuję z Kościoła, a wiadomo może jak będą wybory prezydenckie w 2015 roku będzie do niego wracał.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Bp Górny oddał kościół grekokatolikom « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!