Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 19:30:38 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Oskarżyciel i obrońca
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Oskarżyciel i obrońca  (Przeczytany 958 razy)
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« dnia: Czerwca 01, 2012, 14:22:44 pm »

Przed popełnieniem grzechu, Szatan jest zawsze naszym obrońcą, a Chrystus - oskarżycielem.  Szatan jest obrońcą: "Oczywiście, Sobór Watykański Drugi wszystko to zmienił. Już w to nie wierzymy! W końcu trzeba iść z duchem czasu!". Chrystus zdaje się natomiast mówić: "Wybierz albo Mnie, albo świat. Nie proszę za światem".  A później, po grzechu, jak nazywany jest Szatan w Księdze Objawienia? Zwany jest oskarżycielem. Jest nim również w Księdze Hioba i w Księdze Zachariasza: "Zobacz, co zrobiłeś. Nie ma dla ciebie nadziei, równie dobrze możesz iść na całość". Tymczasem Chrystus staje się obrońcą: "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni jesteście. Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, jak śnieg wybieleją".


Arcybiskup Fulton J. Sheen

Proszę nie tworzyć wątków na zasadzie wklejki. Jeśli chce Pan podyskutować to proszę zacząć tę dyskusję w temacie. Tworzenie takich wątków jak ten i poprzedni nic nie wnoszą.

- Moderacja.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 01, 2012, 14:44:06 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1 dnia: Czerwca 01, 2012, 14:35:20 pm »

proszę nie zakładać nowych wątków, lecz dopisywać się do wyszukanego wyszukiwarka wątku

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,6478.msg136590.html#msg136590

Raczej będzie to problematyczne. Pan Darek jest w poczekalni i nie może tego tam dopisać.

- Moderacja.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 01, 2012, 14:42:35 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Oskarżyciel i obrońca « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!