Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:05:31 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Nowy miesiecznik "Egzorcysta"
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10 Drukuj
Autor Wątek: Nowy miesiecznik "Egzorcysta"  (Przeczytany 45022 razy)
Taw
uczestnik
***
Wiadomości: 201


A dość już tych podziemnych ciuciubabek!

« Odpowiedz #45 dnia: Lutego 20, 2013, 00:31:26 am »

Od września 2012 r. wychodzi miesięcznik Egzorcysta. Jedni pochwalają to pismo, inni nie za bardzo, po prostu różne są zdania. Pisze tam wielu ks. egzorcystów, ks. demonolog, charyzmatycy i inni. Mnie np. interesuje co inne, a mianowicie jak to jest, że część egzorcystów - którzy tam piszą - wierzy w Medjugorie, a część nie i jak mamy wierzyć egzorcystom w ich rozeznanie duchowe, jak są sprzeczni w ewidentnych sprawach?
Nie ma definitywnego rozstrzygniecia kwestii Medjugorie, stad rozne opinie. A opinie moga byc albo prawdziwe albo falszywe. Egzorcysci nie sa nieomylni a poza tym rozstrzyganie o prawdziwosci objawien w Medjugorie nie nalezy do ich kompetencji. Trzeba pamietac, ze demony moga i klamia podczas egzorcyzmow, dlatego lepiej operowac prawdopodobienstwiem danej opinii jako prawdziwiej niz wyrokowac. Trzeba pogodzic sie z tym, ze brak nam wiedzy odnosnie tej sprawy. Nie mamy jednak prawa na lamach miesiecznika cenzurowac czyichś prywatnch opinii. Z drugiej strony nieuprawnione jest wyciaganie wniosku o utozsamianiu sie redakcji miesiecznika z danymi opiniamii.
Zapisane
"Jeżeli trwacie przy mojej nauce, jesteście naprawdę moimi uczniami. I poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli."
"Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie."
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #46 dnia: Lutego 20, 2013, 09:34:24 am »

Od września 2012 r. wychodzi miesięcznik Egzorcysta. Jedni pochwalają to pismo, inni nie za bardzo, po prostu różne są zdania. Pisze tam wielu ks. egzorcystów, ks. demonolog, charyzmatycy i inni. Mnie np. interesuje co inne, a mianowicie jak to jest, że część egzorcystów - którzy tam piszą - wierzy w Medjugorie, a część nie i jak mamy wierzyć egzorcystom w ich rozeznanie duchowe, jak są sprzeczni w ewidentnych sprawach?
Nie ma definitywnego rozstrzygniecia kwestii Medjugorie, stad rozne opinie. A opinie moga byc albo prawdziwe albo falszywe. Egzorcysci nie sa nieomylni a poza tym rozstrzyganie o prawdziwosci objawien w Medjugorie nie nalezy do ich kompetencji. Trzeba pamietac, ze demony moga i klamia podczas egzorcyzmow, dlatego lepiej operowac prawdopodobienstwiem danej opinii jako prawdziwiej niz wyrokowac. Trzeba pogodzic sie z tym, ze brak nam wiedzy odnosnie tej sprawy. Nie mamy jednak prawa na lamach miesiecznika cenzurowac czyichś prywatnch opinii. Z drugiej strony nieuprawnione jest wyciaganie wniosku o utozsamianiu sie redakcji miesiecznika z danymi opiniamii.

To mnie pan rozbawił tym wpisem: "Nie ma definitywnego rozstrzygniecia kwestii Medjugorie,..." -  to niech się trzymają tego co jest, a zapewniam że jest. To nie wypowiedzi demonów mają decydować co jest prawdziwe, a co nie, są kryteria rozeznawania i Kościół jasno się o tym wypowiedział.
Zapisane
Taw
uczestnik
***
Wiadomości: 201


A dość już tych podziemnych ciuciubabek!

« Odpowiedz #47 dnia: Lutego 20, 2013, 12:19:43 pm »

Od września 2012 r. wychodzi miesięcznik Egzorcysta. Jedni pochwalają to pismo, inni nie za bardzo, po prostu różne są zdania. Pisze tam wielu ks. egzorcystów, ks. demonolog, charyzmatycy i inni. Mnie np. interesuje co inne, a mianowicie jak to jest, że część egzorcystów - którzy tam piszą - wierzy w Medjugorie, a część nie i jak mamy wierzyć egzorcystom w ich rozeznanie duchowe, jak są sprzeczni w ewidentnych sprawach?
Nie ma definitywnego rozstrzygniecia kwestii Medjugorie, stad rozne opinie. A opinie moga byc albo prawdziwe albo falszywe. Egzorcysci nie sa nieomylni a poza tym rozstrzyganie o prawdziwosci objawien w Medjugorie nie nalezy do ich kompetencji. Trzeba pamietac, ze demony moga i klamia podczas egzorcyzmow, dlatego lepiej operowac prawdopodobienstwiem danej opinii jako prawdziwiej niz wyrokowac. Trzeba pogodzic sie z tym, ze brak nam wiedzy odnosnie tej sprawy. Nie mamy jednak prawa na lamach miesiecznika cenzurowac czyichś prywatnch opinii. Z drugiej strony nieuprawnione jest wyciaganie wniosku o utozsamianiu sie redakcji miesiecznika z danymi opiniamii.

To mnie pan rozbawił tym wpisem: "Nie ma definitywnego rozstrzygniecia kwestii Medjugorie,..." -  to niech się trzymają tego co jest, a zapewniam że jest. To nie wypowiedzi demonów mają decydować co jest prawdziwe, a co nie, są kryteria rozeznawania i Kościół jasno się o tym wypowiedział.
Cytuj
http://kosciol.wiara.pl/doc/882644.Co-dalej-z-Medjugorie
Jest oczywiste, ze jasnosc sytuacji dotyczaca Medjugorie opisana np. w powyzszym artykule odbiega od sytuacji takich objawien jak np. w Fatimie czy Lourdes. Zreszta gdyby bylo definitywne roztrzygniecie, to po jakiego licha jakas kongregacja badalaby te sprawe? To byloby wbrew logice.
Zapisane
"Jeżeli trwacie przy mojej nauce, jesteście naprawdę moimi uczniami. I poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli."
"Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie."
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #48 dnia: Lutego 20, 2013, 12:29:50 pm »

Na dzień dzisiejszy dla Watykanu Medjugorje jest problemem tylko i głównie duszpasterskim. Zaangażowanych w to jest bardzo wielu duchownych. Nie czy objawienia są prawdziwe czy nie. To zostało już powiedziane przez Kościół dawno. Główny problem to, aby zwolennicy Medjugorja nie odwrócili się od Kościoła, żeby nie nastąpił rozłam i to jest na prawdę dużym problemem. I po co jeszcze wielu duchownych tam ciągnie z wiernymi na pielgrzymki?
Zapisane
Taw
uczestnik
***
Wiadomości: 201


A dość już tych podziemnych ciuciubabek!

« Odpowiedz #49 dnia: Lutego 20, 2013, 12:52:12 pm »

Na dzień dzisiejszy dla Watykanu Medjugorje jest problemem tylko i głównie duszpasterskim. [..] Nie czy objawienia są prawdziwe czy nie. To zostało już powiedziane przez Kościół dawno.
Prosze mi te stwierdzenia udowodnic/udokumentowac.
Zapisane
"Jeżeli trwacie przy mojej nauce, jesteście naprawdę moimi uczniami. I poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli."
"Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie."
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #50 dnia: Lutego 20, 2013, 13:19:42 pm »

Na dzień dzisiejszy dla Watykanu Medjugorje jest problemem tylko i głównie duszpasterskim. [..] Nie czy objawienia są prawdziwe czy nie. To zostało już powiedziane przez Kościół dawno.
Prosze mi te stwierdzenia udowodnic/udokumentowac.

A czego pan tu nie rozumie? I nie za bardzo wiem co mam udowodnić czy udokumentować. Jest tu wątek Medjugorski i gdzie indziej tez są strony bardzo wiarygodne proszę wchodzic i czytac.
Zapisane
Taw
uczestnik
***
Wiadomości: 201


A dość już tych podziemnych ciuciubabek!

« Odpowiedz #51 dnia: Lutego 20, 2013, 14:47:18 pm »

Na dzień dzisiejszy dla Watykanu Medjugorje jest problemem tylko i głównie duszpasterskim. [..] Nie czy objawienia są prawdziwe czy nie. To zostało już powiedziane przez Kościół dawno.
Prosze mi te stwierdzenia udowodnic/udokumentowac.

A czego pan tu nie rozumie? I nie za bardzo wiem co mam udowodnić czy udokumentować. Jest tu wątek Medjugorski i gdzie indziej tez są strony bardzo wiarygodne proszę wchodzic i czytac.
To co Pani napisala jest dla mnie li tylko prywatna opinia, dopoki jej pani nie poprze dowodami. Skad Pani wie, ze problem jest tylko duszpasterski?
Zapisane
"Jeżeli trwacie przy mojej nauce, jesteście naprawdę moimi uczniami. I poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli."
"Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie."
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #52 dnia: Lutego 20, 2013, 15:26:28 pm »

Błędy doktrynalne i kłamstwa zostały wykazane. Proszę więcej czytać na oficjalnej stronie biskupa miejsca, ostatnie tłumaczenie:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,503.msg162886.html#new

"Tak dużo nieposłuszeństwa, przemocy, świętokradztwa, nieporządku, i ani jedno "przesłanie" z dziesiątków tysięcy "objawień" nie zostało skierowane aby wyeliminować te skandale." - z oficjalnej strony diecezji Mostar wypowiedź biskupa Perica.  Doprawdy bardzo dziwna rzecz. Ksiądz przeciw biskupowi i odwrotnie i to nie daje do zastanowienia się?
Zapisane
Taw
uczestnik
***
Wiadomości: 201


A dość już tych podziemnych ciuciubabek!

« Odpowiedz #53 dnia: Lutego 20, 2013, 16:00:35 pm »

Błędy doktrynalne i kłamstwa zostały wykazane. Proszę więcej czytać na oficjalnej stronie biskupa miejsca, ostatnie tłumaczenie:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,503.msg162886.html#new

"Tak dużo nieposłuszeństwa, przemocy, świętokradztwa, nieporządku, i ani jedno "przesłanie" z dziesiątków tysięcy "objawień" nie zostało skierowane aby wyeliminować te skandale." - z oficjalnej strony diecezji Mostar wypowiedź biskupa Perica.  Doprawdy bardzo dziwna rzecz. Ksiądz przeciw biskupowi i odwrotnie i to nie daje do zastanowienia się?
Nie odpowiada Pani na moje pytania i nie jest Pani w stanie obronic swoich opinii, jak widze. Do zastanowienia daje, ale pozostaje brak rozstrzygniecia. Czy Watykan bada wciaz sprawe Fatimy albo Lourdes? Nie! Wiec mamy zasadnicza roznice. 
Zapisane
"Jeżeli trwacie przy mojej nauce, jesteście naprawdę moimi uczniami. I poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli."
"Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie."
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #54 dnia: Lutego 20, 2013, 16:45:14 pm »

Nie odpowiada Pani na moje pytania i nie jest Pani w stanie obronic swoich opinii, jak widze. Do zastanowienia daje, ale pozostaje brak rozstrzygniecia. Czy Watykan bada wciaz sprawe Fatimy albo Lourdes? Nie! Wiec mamy zasadnicza roznice.
Czy Watykan kiedykolwiek badał sprawę Fatimy czy Lourdes???
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #55 dnia: Lutego 20, 2013, 17:09:37 pm »

No co ja mogę poradzić jak pan nie rozumie? Nawet w dobie kryzysu jaki obserwujemy nie dostrzega pan ogromnego nieposłuszeństwa biskupów, księży względem papieża? I co? jest wiele wypowiedzi, które prowadzą na właściwe "tory" i jedni przyjmują inni nie. I tak samo jest z Medjugoriem. Jest to sprawa poważna i delikatna i wymaga roztropnego postępowania i dlatego jest to ogromnym problemem duszpasterskim. 

A odpowiedź Kongregacji Nauki Wiary udzielonej biskupom polskim jeszcze w 1998 roku to co?: Tu jest przypomniana - zresztą nie tylko tu:

http://breviarium.blogspot.com/2010/11/materia-sponsorowany.html

Cytuj
Czy Watykan bada wciaz sprawe Fatimy albo Lourdes?

A co ma tu Fatima czy Lourde do nieposłuszeństwa księży - mimo zakazów - a jeżdżących do Medjugorie? Mimo napastliwej propagandy kół związanych z masonerią, a także utrudnień ze strony władz administracyjnych, kult Maryi w Fatimie rozwijał się bardzo szybko. Nie przeszkodziło temu nawet wysadzenie w powietrze kaplicy (noc z 5 na 6 marca 1922). Uratowała się jednak cudowna figura, zabierana na noc przez miejscową ludność.

Już w 1921 miejscowy biskup zezwolił na odprawianie Mszy św. dla pielgrzymów. W 1922 zakupił cały teren Cova da Iria. A w przypadku Medjugorie totalna odwrotność.

I proszę nie bronić Medjugorie i nieposłuszeństwa duchowieństwa i proszę pamiętać, że najbardziej kompetentną osobą, mogącą rozwiać wszelkie wątpliwości w tym zakresie jest miejscowy biskup terenu, na którym mamy do czynienia z objawieniami. Jeżeli wskazania i ostrzeżenia ordynariusza miejsca ma się za nic, to coś jest nie tak. Dla mnie jest to logiczne, ze trzeba wierzyć w te ''objawienia", aby jechać z Polski tysiące kilometrów aby pomodlić się w kościółku parafialnym.

A o Medjugorie jest tu:
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,503.msg162886.html#new

... aż 15 stron wątek liczy. To tyle i aż tyle.
Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #56 dnia: Lutego 20, 2013, 18:43:03 pm »

Medjugorie to jest problem można powiedzieć "śmierdzący" dla władz kościelnych. Z jednej strony problem rozpoznany jako żadne nadzwyczajności a z drugiej armia księży ,biskupów i kardynałów i wiernych pielgrzymujących do Medjugoria. Wszystko wskazuje ,że Watykan usiłuje wygasić problem Medjugoria przeciągajac wszystko w czasie.Stanowcze wypowiedziane NIE przez Watykan może spowodować spory odpływ owieczek a może i  co poniektórych pasterzy z Kościoła. A co z autorytetem biskupim  np kard Schonbruna z Wiednia ? Wszystko jest przemyślane.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #57 dnia: Lutego 21, 2013, 11:09:49 am »

A co z autorytetem biskupim  np kard Schonbruna z Wiednia ? Wszystko jest przemyślane.

Rankiem 15 stycznia, został przyjęty na prywatnej audiencji przez Papieża Benedykta XVI. Po południu tego samego dnia, kardynał wystosował pismo w języku niemieckim z Rzymu do biskupa Mostaru faksem.

http://www.cbismo.com/index.php?mod=vijest&vijest=491

Ciekawe, że dopiero po audiencji u papieża, kardynał zauważył list bp. Perica z 02.stycznia i swoje niezbyt stosowne zachowanie... nie wiemy też co usłyszał od Jego Świątobliwości.. przecież nie mamy tu wiele ujawnione.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #58 dnia: Czerwca 08, 2013, 00:23:26 am »

Czy Państwo czytują EGZORCYSTĘ ?

Miałem w ręku kilka ostatnich numerów. Pismo jest bardzo ciekawe i już już miałem je polecać na blogu (choćby za dobry, niemal bezbłędny tekst o Kingu Diamondzie) a tu nadszedł bieżący numer i "opętania ekspiacyjne" ://///

Panie Redaktorze Naczelny, załamałem się
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #59 dnia: Czerwca 08, 2013, 00:58:52 am »

A cóż to takiego te opętania ekspiacyjne jeśli wolno spytać?
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Nowy miesiecznik "Egzorcysta" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!