Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 13:30:11 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: uwagi
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: uwagi  (Przeczytany 857 razy)
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« dnia: Października 04, 2012, 13:46:24 pm »

@Jarod

Czy widział Pan gdzieś taki model w działaniu, o którym Pan mówi.

Rozmawiałem o podobnym modelu kiedyś z osobą która angażuje się w Warszawie od 1997 roku. I mówiła że to fantastyka.
Tylko solidna praca w jednym miejscu przynosi efekty.
To że liturgia w Klemensie stoi najprawdopodobniej na najwyższym poziomie w Polsce, to efekt prawie 4 letniej pracy kilku ceremoniarzy.

Nie liturgia a ministrantura. I nie wiem czy na najwyższym: w Krakowie są szybcy jak gepardy, we Wrocławiu obkuci jak stachanowcy. Bez wątpienia są najsztywniejsi.

@Jarod

Wydaje mi się, że to Pan omija problem.
Spójrzmy na św. Klemensa. Grono ministranckie nie jest wciąż zbyt liczne, od dłuższego czasu śpiewają na Mszy te same osoby, które na dzień dzisiejszy są nie do zastąpienie ( i chwała im za to, że chcą).

Z tą chwałą to oszczędniej, najpierw niech ładnie zaśpiewają.

Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1 dnia: Października 04, 2012, 20:54:07 pm »

Nie wiem, czy słusznie powstal kolejny wątek na ten sam temat, ale zasadniczo zgadzam się z uwagami. Im bardziej się starzeję, tem większą mam alergję na kantorów chorału gregorjańskiego. Najchętniej bym ich odesłał do skansenu a na Mszach zostawił organistę. Tak jak było przez pierwsze lata indultu łódzkiego, z p.Jackiem Rządkowskim za klawiaturami i mikrofonem :)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: uwagi « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!