Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:24:25 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Co to za strona internetowa ? ?W obronie wiary i Tradycji?
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Drukuj
Autor Wątek: Co to za strona internetowa ? ?W obronie wiary i Tradycji?  (Przeczytany 13363 razy)
emji
Gość
« Odpowiedz #15 dnia: Maja 08, 2012, 19:38:05 pm »

Krusejder, po przeczytaniu kilku Pana postow tutaj, przestalo mi byc z Panem "po drodze".

1.Coz moze miec Pan przeciw "Chrystus Krol Polski". Polska nie jest jedynym narodem, ktory chcialby koronowac Chrystusa. Ks. Kiersztyn jest tulaczem, bo ta idea bije w bezprawie naszych rzadzacych, trzeba wiec mu zamknac usta.

2. Objawienia Boze i prywatne. W zalozeniu, ze nie sa niezgodne z nauka Chrystusa.
A co to sa objawienia prywatne? Czy to jak Pan objawi sie mnie, albo ja Panu?

Czy objawienia Starego Testamentu nie byly prywatne? Wiec jakie zanim uznano je za boskie, publiczne?
Czy objawienia sw. Bernadety nie byly prywatne?
A Salette, czy Fatima? Do kogo mowila Matka Boska jezeli nie do prywatnych osob/dzieci?

Troche zastanowienia przyda sie Panu, tym bardziej, ze co komu szkodzi sluchac tychze objawien, albo nawet objawien falszywych (bo nie prywatnych), jezeli sa zgodne z nasza wiara.


Zajalby sie Pan przy Pana mozliwosciach czyms wazniejszym. Z Bogiem.
Zapisane
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #16 dnia: Maja 08, 2012, 20:38:45 pm »

Panie Krusajder, co jest złego w prywatnych objawieniach, jeśli nie są sprzeczne z nauką Kościoła, nie ma żadnych błędów doktrynalnych, dogmatycznych, teologicznych itd?? Rozumiałbym gdyby Pan mówił: "Proszę o dystans do tych spraw" albo "Proszę o szczególną ostrożność bo czasami można się przejechać". Takie słowa były by dla mnie całkowicie zrozumiałe, ale Pana posty mają charakter całkowicie odradzający.

Czy ja kiedykolwiek napisałem coś przeciw Fatimie czy choćby Lourdes ?

Natomiast trudno, abym akceptował kiersztynowców, jeśli promowana przez nich teologja to objawienia ... kiersztynowców a nie Rozalji Celakówny. Rozalja zasadniczo propagowała kult NSPJ.

Prócz tego, proszę nie zapominiać, że przy mniejszej lub większej własnej winie x Kiersztyn stał się kapłanem tułaczem i nie pełni posługi duchownego katolickiego.

Nie chodzi mi nawet o osobę owego duchownego, gdyż prawie nic o nim nie wiem. Chodzi mi o objawienia prywatne. Pan przestrzega a nawet tłumi ich naukę która bez wątpienia opiera się na prywatnych objawieniach. Rzecz jasna dobrze jest jesli sie dystansujemy od takich rzeczy ale powtarzam że zupełnie tłumic nie można. A co jeśli Wszechmocny przekazuje przez swoich proroków zalecenia i rady które są idealnym lekarstwem na nasze czasy? Po za tym objawienia prywatne wpływają mobilizująco co do wiary i wszelkiej pobożności.

... co jest złego w prywatnych objawieniach, jeśli nie są sprzeczne z nauką Kościoła, nie ma żadnych błędów doktrynalnych, dogmatycznych, teologicznych itd?? ...
No ale Pan, czy ja możemy autorytatywnie orzec, że w danym przypadku rzeczywiście takich błędów nie ma?

Nikt nie powiedział że owych błedów nie ma dlatego od tego jest Kościół(hierarchowie, duchowni) aby pilnował przed wtargnięciem błedu, herezji itd. Mnie tylko chodziło o to że najlepiej mówić: "proszę uważać na takie sprawy" aniżeli "uwaga: banda oszołomów". Przede wszystkim bezpieczeństwo ale nie skrajnośc, bowiem może sie okazać że walczymy z Bogiem.
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #17 dnia: Maja 08, 2012, 20:46:23 pm »

Z wikipedii:
Cytuj
Tradycja i Pismo Święte, wzajemnie ściśle ze sobą powiązane, stanowią tzw. "objawienie publiczne" (łac. revelatio). Należy odróżnić od niego "objawienia prywatne" (łac. apparitio). Uznane przez Kościół objawienia prywatne są rozumiane jako pomoc w odczytaniu i praktykowaniu objawienia publicznego w życiu Kościoła. Np. objawienia w Lourdes (1858) pomogły rozpowszechnić i utwierdzić wśród wiernych i duchowieństwa wiarę w niepokalane poczęcie Maryi, Matki Bożej. Dogmat o Niepokalanym Poczęciu ogłoszony został przez papieża Piusa IX cztery lata wcześniej (1854). Objawienia prywatne nie mają zatem merytorycznego wpływu na treść dogmatów i podstaw wiary, mogą mieć wpływ na ich rozumienie i przyjęcie, a czasem pośrednio na sposób ich formułowania.


A Salette, czy Fatima? Do kogo mowila Matka Boska jezeli nie do prywatnych osob/dzieci?
Z tego co ja wiem to Fatima i La Salette to objawienia publiczne, ale proszę mnie poprawić jeśli sie mylę. Publiczne są chyba wtedy kiedy jest wiecej niż 1 osoba.
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
GrzegorzJ
adept
*
Wiadomości: 34

« Odpowiedz #18 dnia: Maja 08, 2012, 21:18:43 pm »

Objawienie publiczne to Tradycja i Pismo. Wszelkie inne objawienia są objawieniami prywatnymi, choćby i miliony były tego świadkami. Matka nasza, Kościół Święty do wierzenie podaje nam tylko objawienie publiczne, a wszelkie objawienia prywatne o ile są zgodne z Nauką Kościoła mogą być pomocne, ale nie ma żadnego przymusu wiary w nie, ani uznania ich za prawdziwe. Katolik nie ma obowiązku przyjmować np. przesłania fatimskiego jako objawionego.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #19 dnia: Maja 08, 2012, 23:23:36 pm »

Krusejder, po przeczytaniu kilku Pana postow tutaj, przestalo mi byc z Panem "po drodze".

1.Coz moze miec Pan przeciw "Chrystus Krol Polski". Polska nie jest jedynym narodem, ktory chcialby koronowac Chrystusa. Ks. Kiersztyn jest tulaczem, bo ta idea bije w bezprawie naszych rzadzacych, trzeba wiec mu zamknac usta.

2. Objawienia Boze i prywatne. W zalozeniu, ze nie sa niezgodne z nauka Chrystusa.
A co to sa objawienia prywatne? Czy to jak Pan objawi sie mnie, albo ja Panu?

Czy objawienia Starego Testamentu nie byly prywatne? Wiec jakie zanim uznano je za boskie, publiczne?
Czy objawienia sw. Bernadety nie byly prywatne?
A Salette, czy Fatima? Do kogo mowila Matka Boska jezeli nie do prywatnych osob/dzieci?

Troche zastanowienia przyda sie Panu, tym bardziej, ze co komu szkodzi sluchac tychze objawien, albo nawet objawien falszywych (bo nie prywatnych), jezeli sa zgodne z nasza wiara.


Zajalby sie Pan przy Pana mozliwosciach czyms wazniejszym. Z Bogiem.

Panie Emji,
przy Pańskiej dociekliwości proponuję raz jeszcze prześledzić tok swego rozumowania.

Pierwszy błąd logiczny: wbrew Pańskiemu mniemaniu, nie ma żadnych katolickich prywatnych objawień promujących ideę "Jezusa króla Polski", "Jezusa wielkiego xięcia Litwy" tudzież "Jezusa króla apostolskiego Węgier". Pomysł ten zrodził się u zrywającego z Kościołem nieszczęsnego x. Kiersztyna i stawiany jest przezeń w opozycji do kultu NSPJ.

postać Jezusa Króla jest przysłaniana Jego Sercem, w efekcie sadowiąc na tronie nie Osobę, a tylko jeden z Jej organów, choć godny największego uwielbienia, to jednak nie wyrażający majestatu, wszechwładzy i osobowej godności Boskiego Króla. By zobrazować dramat tej pomyłki, ucieknę się do obrazu zaślubin: Proszę sobie wyobrazić sytuację, że pan młody pragnie zawrzeć związek małżeński nie z osobą, lecz z sercem swej narzeczonej. Czy byłby możliwy taki związek małżeński? Tak samo niemożliwa jest Intronizacja Serca - postawienie Serca w miejsce Osoby Króla.

Godzi się zatem podkreślić, że kontrolowana przez x. Kiersztyna „Fundacja Serca Jezusa” została założona AD 2001, a zatem przez 6 następnych lat, jakie minęły, zanim x. Tadeusz napisał zacytowane powyżej słowa, rozwinęła się u niego dość ostra forma „sercofobji”.

Już tu wykazałem Panu niezgodność tych idej z naszą wiarą.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #20 dnia: Maja 08, 2012, 23:25:21 pm »

Objawienie publiczne to Tradycja i Pismo. Wszelkie inne objawienia są objawieniami prywatnymi, choćby i miliony były tego świadkami. Matka nasza, Kościół Święty do wierzenie podaje nam tylko objawienie publiczne, a wszelkie objawienia prywatne o ile są zgodne z Nauką Kościoła mogą być pomocne, ale nie ma żadnego przymusu wiary w nie, ani uznania ich za prawdziwe. Katolik nie ma obowiązku przyjmować np. przesłania fatimskiego jako objawionego.

http://www.mbf.archidiecezja.lodz.pl/
Zapisane
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #21 dnia: Maja 09, 2012, 08:46:48 am »

Katolik nie ma obowiązku przyjmować np. przesłania fatimskiego jako objawionego.
Można z tym polemizować.

http://www.vatican.va/holy_father/pius_xii/encyclicals/documents/hf_p-xii_enc_13061940_saeculo-exeunte-octavo_en.html

Cytuj
"16. "Pray therefore to the Lord of the harvest"; pray especially that God may inspire both the people of Portugal and those of the nations subject to your rule to become priests or coadjutor brothers or nuns or catechists devoted to missionary work.

17. This holy and most urgent intention should have the principal place in the prayers of each priest. Those who have been called to the sacred orders of the contemplative life are to pray for this special intention, and the faithful, when reciting the rosary so highly commended by the Blessed Virgin at Fatima, should entreat this same Virgin to intercede in favor of this divine vocation in order that the missions will flourish.

(Niestety w tej chwili nie mam dostępu do wersji w języku polskim)
« Ostatnia zmiana: Maja 09, 2012, 08:48:32 am wysłana przez Andriusza » Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
emji
Gość
« Odpowiedz #22 dnia: Maja 09, 2012, 21:10:11 pm »

Panie Krujsarder,
Cytuj
Pierwszy błąd logiczny: wbrew Pańskiemu mniemaniu, nie ma żadnych katolickich prywatnych objawień promujących ideę "Jezusa króla Polski", "Jezusa wielkiego xięcia Litwy" tudzież "Jezusa króla apostolskiego Węgier". Pomysł ten zrodził się u zrywającego z Kościołem nieszczęsnego x. Kiersztyna i stawiany jest przezeń w opozycji do kultu NSPJ.


Nie twierdze, ze takie sa objawienia, ale ze czemu nie uznac Chrystusa za Krola Polski!

Ks. Malkowski wyraznie wylozyl sprawe, Pan poslucha na roznych video i uslyszy, ze nie chodzi o intronizacje Serca, ale Chrystusa jako osoby w calosci ;D
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #23 dnia: Maja 09, 2012, 21:16:00 pm »

A kto ma ogłosić Chrystusa Królem Polski? Komuruski? Tusk? Ciekawe co na to Palikot
Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #24 dnia: Maja 09, 2012, 21:58:21 pm »

@emji

na forum PiusaX tłumaczyli pani jak to z tą intronizacją ks. Małkowskiego i dalej pani nie rozumie?

http://forum.piusx.org.pl/index.php?topic=3135.30
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #25 dnia: Maja 09, 2012, 23:37:31 pm »

Panie Krujsarder,
Cytuj
Pierwszy błąd logiczny: wbrew Pańskiemu mniemaniu, nie ma żadnych katolickich prywatnych objawień promujących ideę "Jezusa króla Polski", "Jezusa wielkiego xięcia Litwy" tudzież "Jezusa króla apostolskiego Węgier". Pomysł ten zrodził się u zrywającego z Kościołem nieszczęsnego x. Kiersztyna i stawiany jest przezeń w opozycji do kultu NSPJ.


Nie twierdze, ze takie sa objawienia, ale ze czemu nie uznac Chrystusa za Krola Polski!

Ks. Malkowski wyraznie wylozyl sprawe, Pan poslucha na roznych video i uslyszy, ze nie chodzi o intronizacje Serca, ale Chrystusa jako osoby w calosci ;D

X. Małkowski po prostu jeszcze w pełni nie zrozumiał, co promuje.

A co do idei "Jezus Król Polski":  mamy fałszywe objawienia, mamy bardzo dziwaczną teologję z tem powiązaną i Pan(i) chce nagle to wszystko pominąć, udać że tego nie ma i ponownie ją wypromować. Z jakiej przyczyny ? Proponuję .... poczekać.

Proszę zobaczyć, co było z Bożem miłosierdziem. Siostra Kozłowska miała objawienia, ale zbłądziła i doprowadziła do powstania sekty marjawitów. No to P. Bóg ponownie zesłał tę ideę do s. Faustyny i została ona w jakiś sposob przyjęta przez Kościół.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #26 dnia: Maja 10, 2012, 20:53:53 pm »

Mariawici to raczej schizma aniżeli sekta. Sekty z definicji to raczej głównie protestanci i inne tego typu odchyły.
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
adamstan
adept
*
Wiadomości: 20

« Odpowiedz #27 dnia: Maja 10, 2012, 23:28:35 pm »

Mariawici to raczej schizma aniżeli sekta. Sekty z definicji to raczej głównie protestanci i inne tego typu odchyły.

Nie wiem skąd Pan wziął taką definicję. Mariawici, jako równocześnie schizmatycy i heretycy jak najbardziej się na sekciarstwo łapią, i fakt że ich liturgia przypomina Mszę nie zapewnia bynajmniej taryfy ulgowej.
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #28 dnia: Maja 11, 2012, 07:01:28 am »

ich liturgia przypomina Mszę .
Ich liturgia jest Mszą

p.s. poprawiłem cytowanie
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2012, 09:04:23 am wysłana przez Artur Rumpel » Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #29 dnia: Maja 11, 2012, 07:24:23 am »

Nie z każdą sektą Kościół Katolicki prowadzi oficjalny dialog teologiczny, więc raczej nie uważa mariawitów przynajmniej obecnie za sektę
http://adonai.pl/wiara/?id=55
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Co to za strona internetowa ? ?W obronie wiary i Tradycji? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!