Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 09:12:05 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Biskup Richard Williamson FSSPX
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 6 Drukuj
Autor Wątek: Biskup Richard Williamson FSSPX  (Przeczytany 12786 razy)
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« dnia: Lutego 09, 2009, 07:29:59 am »

http://www.tvn24.pl/0,1585366,0,1,lefebrysta-traci-stanowisko,wiadomosc.html [04:03, 09.02.2009 /Reuters, tvn24.pl]:

Lefebrysta traci stanowisko

NEGOWAŁ HOLOCAUST - BRACTWO ODSUWA GO NA BOCZNY TOR

Biskup Richard Williamson z Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X nie jest juz rektorem seminarium Najświętszej Maryi Panny w La Reja w Argentynie. Dymisja jest skutkiem rozgłosu, jaki wywołało jego publiczne zaprzeczenie istnienia komór gazowych w hitlerowskich obozach zagłady.

O decyzji poinformował przewodniczący południowoamerykańskiej części Bractwa św. Piusa X, ojciec Christian Bouchacourt. Podkreślił również, że poglądy wyrażane przez Williamsona nie oddają w żaden sposób opinii Bractwa.

Międzynarodową krytykę wywołał wywiad dla szwedzkiej telewizji, w którym biskup zanegował istnienie komór gazowych w hitlerowskich obozach zagłady. Według jego słów, historyczne dowody pokazują, że liczba 6 milionów zamordowanych przez Niemców Żydów "jest znacznie przesadzona".

Wywiad zbiegł się z decyzja papieża Benedykta XVI o zdjęciu ekskomuniki z czterech biskupów,
wyświęconych przed laty bez zgody Watykanu przez założyciela Bractwa św. Piusa X, arcybiskupa Marcela Lefebvre'a. Zdjęcie ekskomuniki miało doprowadzić do zażegnania schizmy w łonie Kościoła katolickiego, wywołało jednak falę krytyki wobec Watykanu i samego papieża.

Benedykt XVI przepraszał już środowiska żydowskie, a rzecznik Watykanu mówił, że "osoby, które zajmowały się sprawą" zdjęcia ekskomuniki nie miały "świadomości powagi" tego, co powiedział negujący Holocaust biskup. - Pewne jest, że papież o tym nie wiedział - zapewnił watykański rzecznik.
Zapisane
Matthaeus
rezydent
****
Wiadomości: 289


Św. Stanisławie módl się za nami!

« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 09, 2009, 13:36:40 pm »

Nie wiem, czy ma to związek z ogromnymi naciskami środowisk żydowskich, czy po prostu w FSSPX też zaczyna aggiornamento .
Zapisane
kwiatostan lipy
Gość
« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 09, 2009, 13:38:03 pm »

Nie wiem, czy ma to związek z ogromnymi naciskami środowisk żydowskich, czy po prostu w FSSPX też zaczyna aggiornamento .
To się nazywa dyplomacja.
Szkoda biskupa
Zapisane
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 09, 2009, 14:04:33 pm »

Co do dyplomacji, też mam takie zdanie. Aggiornamento FSSPX - myślę, że nie.
Raczej skoro biskup nie uważał na to co i komu mówi, teraz FSSPX mając na względzie ważniejsze swoje sprawy poświęcić musi te mniej ważne, przynajmniej w obecnej chwili tak musi postąpić.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 09, 2009, 14:48:05 pm »

Nie wiem, czy ma to związek z ogromnymi naciskami środowisk żydowskich, czy po prostu w FSSPX też zaczyna aggiornamento .

po prostu biskup bedzie miał więcej czasu na studiowanie zagadnień związanych z Holocaustem. Może zaprosimy go do Polski ?

;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 09, 2009, 15:35:20 pm »

Jest specjalny wątek, to może ktoś zamieści piękne i ciekawe zdjęcia...
Zapisane
Matthaeus
rezydent
****
Wiadomości: 289


Św. Stanisławie módl się za nami!

« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 09, 2009, 16:12:18 pm »

Biskup został już skarcony min. przez swojego przełożonego biskupa Fellaya - nie wiem, czy usunięcie go z funkcji rektoratu było koniecznie (myślę, że raczej nie było!). Mam nadzieje, że Watykan i FSSPX nie będą uzależniali losów dialogu od wycofania się przez biskupa Williamsona swoich - nawet kontrowersyjnych - poglądów.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 09, 2009, 20:40:01 pm »

Jestem tylko narzędziem do walki z Papieżem i Bractwem - wywiad z Den Szpilga

http://fronda.pl/news/czytaj/bp_williamson_jestem_tylko_narzedziem_walki_z_papiezem_i_bractwem
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
siloam
uczestnik
***
Wiadomości: 222


Profil na slideshare
« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 09, 2009, 20:46:40 pm »

Ufff... ulga. Bardzo wyważone wypowiedzi. Ciekawe, co powie po przeczytaniu tej książki. Mimo wszystko w obecnej sytuacji nie zdecydowałbym się na jego miejscu na wywiad. A na pewno nie dla takiej gazety. Odważny... pozostaje mieć nadzieję, że odwaga nie zamieni się w brawurę.
Zapisane
O salutaris Hostia!
Quae Coeli pandis ostium,
Bella premunt hostilia,
Da robur, fer auxilium.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 09, 2009, 20:54:29 pm »

tem bardziej nie rozumiem skali ataku xiędza z IBP http://fronda.pl/news/czytaj/biskup_williamson_zaklada_partie_negacjonistow
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
andrea
bywalec
**
Wiadomości: 53


Stat crux dum volvitur orbis

« Odpowiedz #10 dnia: Lutego 09, 2009, 22:30:07 pm »

ja mam tylko jedno pytanie, dlaczego przez trzy miesiące sprawy nie było? Wcześniej biskup nie był biskupem? czy jak to było?
Zapisane
siloam
uczestnik
***
Wiadomości: 222


Profil na slideshare
« Odpowiedz #11 dnia: Lutego 09, 2009, 23:08:29 pm »

Nie. Po prostu wcześniej  Papież nie wycofał  ekskomuniki. Proszę zauważyć, że to już trzeci tydzień takich ataków na Bractwo i Papieża. Nawet po opublikowaniu ostatniego Motu nie było takiego medialnego hałasu. Moderna strasznie się boi powrotu duchowości Tradycyjnej do Kościoła. Trzęsą portkami na całego. Motu, cofnięcie ekskomuniki, umieszczenie bractwa w prawnych strukturach Kościoła, przyjęcie tradycjonalistów anglikańskich, wyniesienie na ołtarze Piusa XII. Zamiary pap. Benedykta XVI są dla nich czymś niepojętym. Módlmy się za Papieża... potrzebuje on dużo naszej modlitwy.
Zapisane
O salutaris Hostia!
Quae Coeli pandis ostium,
Bella premunt hostilia,
Da robur, fer auxilium.
Miles_Christi
Gość
« Odpowiedz #12 dnia: Lutego 09, 2009, 23:20:25 pm »

Ataki na Williamsona są obrzydliwe, ale zeroko pojęte lewactwo doczepiłoby się do czegokolwiek innego, jeśli bp Williamson milczałby przez całe życie. Wiadomo, że nie chodzi o niego ani o jego poglądy w tej całej aferze...
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #13 dnia: Lutego 10, 2009, 11:11:24 am »

ja mam tylko jedno pytanie, dlaczego przez trzy miesiące sprawy nie było? Wcześniej biskup nie był biskupem? czy jak to było?

Bo teraz tym wywiadem można było dokopać zarówno Kościołowi jak i Tradycji.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
romain
adept
*
Wiadomości: 35

« Odpowiedz #14 dnia: Lutego 10, 2009, 11:33:11 am »

Odważny... pozostaje mieć nadzieję, że odwaga nie zamieni się w brawurę.
Odważny????
Ja bym powiedział przede wszystkim - NIEPOSŁUSZNY.
Było nie było, przełożony expresiss verbis zabronił mu wypowiedzi na te tematy w mediach.
W tym aspekcie reakcja abbe de Tanouarn'a nie wydaje mi się aż tak przesadna.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Biskup Richard Williamson FSSPX « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!