Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:58:54 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Biskup Richard Williamson FSSPX
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Drukuj
Autor Wątek: Biskup Richard Williamson FSSPX  (Przeczytany 12784 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #60 dnia: Sierpnia 22, 2010, 23:08:07 pm »

Mielibyśmy (będziemy mieć) więc już trzecie, bardzo ważne i przełomowe papieskie motu proprio dotyczące spraw szeroko pojętej Tradycji katolickiej. Co do KKK, to ciężka sprawa, bo swym podpisem sygnował je sam kard. Ratzinger, a więc ew. orzeczenie papieża, że w kilku miejscach jest on niespójny, czy wręcz nie katolicki, byłoby takim strzelaniem sobie w piętę (choć takie rozważania można raczej włożyć między bajki).

Niekoniecznie. Zgoda z FSSPX powinna łączyć się z prośbą Bractwa o istotną korektę KKK. A sami wiemy najlepiej, ze zgoda buduje :D
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #61 dnia: Sierpnia 23, 2010, 18:10:57 pm »

A co jest nie teges w KKK?  :o
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #62 dnia: Sierpnia 23, 2010, 18:25:03 pm »

Co do KKK, to ciężka sprawa, bo swym podpisem sygnował je sam kard. Ratzinger, a więc ew. orzeczenie papieża, że w kilku miejscach jest on niespójny, czy wręcz nie katolicki, byłoby takim strzelaniem sobie w piętę (choć takie rozważania można raczej włożyć między bajki).
W polskim wydaniu widnieje jedynie podpis Papieża Jana Pawła II, wiadomo, że pisała go komisja międzynarodowa, oryginał był po francusku, zaś po jakimś czasie pojawiła się Corrigenda sygnowana właśnie przez  samego kardynała Ratzingera, więc nie widzę przeszkód by ta sama Osoba zainicjowała dalsze poprawki. Szczególnie, że tekst KKK obfituje w niedomówienia i pominięcia mniej wygodnych dla "ducha soboru" Prawd Wiary.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #63 dnia: Sierpnia 23, 2010, 18:34:57 pm »

Hmm... a mi się zawsze wydawało, że jest katolicki i np. w nim znajduję haki na modernistów. Bazując na nim wiele razy słusznie stwierdziłam, że ktoś gada jakieś herezje...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #64 dnia: Sierpnia 23, 2010, 19:13:01 pm »

Hmm... a mi się zawsze wydawało, że jest katolicki i np. w nim znajduję haki na modernistów. Bazując na nim wiele razy słusznie stwierdziłam, że ktoś gada jakieś herezje...

Bo też problem z KKK jest nie to, co w nim jest, ale to czego w nim nie ma. Przy okazji, wspomniana wyżej książka  "Czy nowy katechizm jest katolicki" jest w całości dostępna w oryginale tutaj:
http://www.sspx.org/New_Catechism/new_catechism__is_it_catholic_I.htm
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #65 dnia: Sierpnia 24, 2010, 08:33:05 am »

Ja tam jestem optymistą i wierzę, że FSSPX oraz Rzym mogą podpisać porozumienie,na podstawie tegoż, iż uznają za obowiązujący Katechizm Kościoła Katolickiego ( Kard. Gaspariego - oczywiście )  ;)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #66 dnia: Sierpnia 25, 2010, 01:10:53 am »

Otóż to. Tak w ogóle to katechizm powinien chyba zawierać w miarę zwięzły wykład Wiary, a w KKK jest masa innych rzeczy i zwięzłe to to nie jest.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #67 dnia: Sierpnia 25, 2010, 20:29:28 pm »

Właśnie się ukazał wywiad w którym bp. Fellay wszystkiemu zaprzeczył:
http://www.remnantnewspaper.com/Archives/2010-0831-mershon-fellay-interview.htm

Z innych ciekawych rzeczy z tego wywiadu: Bractwo zamierza otworzyć seminarium w Ameryce (w Pensylwanii).
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2010, 20:32:00 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #68 dnia: Sierpnia 26, 2010, 12:43:26 pm »

Ciekawe komentarze ma do tej informacji Father Z: http://wdtprs.com/blog/2010/08/sspx-superior-bp-fellay-v-sspx-bp-williamson/
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #69 dnia: Listopada 16, 2011, 20:42:39 pm »

Już od roku nikt nic nie napisał o bp Williamsonie, co może świadczyć o tym, że nic ciekawego się nie dzieje, choć np. jego brak na pewnym sławnym zdjęciu świadczy o czymś wręcz przeciwnym  ;)

Ale nie o tym chciałem. W ostatnim z "Eleison Comments" biskup zamieścił bardzo ładną myśl:

A wise woman chooses for husband precisely a man who has found his work and loves it, so that while he is firmly wrapped around it, she can wrap herself around him.

Niedoskonałe tłumaczenie:

Mądra kobieta wybiera na męża dokładnie takiego mężczyznę, który znalazł swoją pracę i kocha ją, tak że podczas gdy on jest nią [pracą] mocno zaabsorbowany, ona może owinąć  się wokół niego.

Prawda, że trafne?
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2011, 20:47:24 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #70 dnia: Listopada 16, 2011, 21:30:37 pm »


Z innych ciekawych rzeczy z tego wywiadu: Bractwo zamierza otworzyć seminarium w Ameryce (w Pensylwanii).

Nie tyle otworzyc, co przeniesc. Potrzebne jest wieksze, zeby mozna przyjac wiecej powolan. A poniewaz w "dostepnych" na rynku nie udalo sie nic znalezc, to dystrykt postanowil wybudowac. To bedzie trzecia przeprowadzka po Oyster Bay, Ridgfield i Winona.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #71 dnia: Listopada 16, 2011, 21:38:47 pm »

No i nie w Pennsylwanii tylko w Wirginii.
A w Oyster Bay to teraz Sedecy siedzą.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #72 dnia: Listopada 16, 2011, 21:57:01 pm »

No i nie w Pennsylwanii tylko w Wirginii.
No tak, ale to wiadomo dopiero teraz - proszę zauważyć, że komentujecie panowie wpis sprzed roku, kiedy bp Fellay jeździł oglądać obiekt w Northampton, Pensylwania, którego kupno Bractwo w tym czasie rozważało.

A o kobietach co to się owijają nikt nic nie napisał, no szkoda...
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2011, 21:58:46 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #73 dnia: Listopada 16, 2011, 22:24:25 pm »

No i nie w Pennsylwanii tylko w Wirginii.
A w Oyster Bay to teraz Sedecy siedzą.

Bractwo w pierwszej fazie dzialalnosci bylo nieco naiwne i optymistyczne, na wzor zalozyciela. W USA koscioly czesto byly zapisane na konretne osoby, a nie na FSSPX wiec sedecy je po prostu zabrali.
U mnie w miescie byla podobna sytuacja, kiedy ksiadz w 1988 r. zabral cale wyposazenie kaplicy, paramenty etc. i wierni musieli wszystko zaczynac od poczatku w golych murach.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #74 dnia: Listopada 17, 2011, 11:47:41 am »

No i nie w Pennsylwanii tylko w Wirginii.
A w Oyster Bay to teraz Sedecy siedzą.

Bractwo w pierwszej fazie dzialalnosci bylo nieco naiwne i optymistyczne, na wzor zalozyciela. W USA koscioly czesto byly zapisane na konretne osoby, a nie na FSSPX wiec sedecy je po prostu zabrali.
U mnie w miescie byla podobna sytuacja, kiedy ksiadz w 1988 r. zabral cale wyposazenie kaplicy, paramenty etc. i wierni musieli wszystko zaczynac od poczatku w golych murach.

Zwracam uwagę, że mówimy o Rzymie, a nie o Genewie.
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Biskup Richard Williamson FSSPX « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!