Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 08:25:02 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Dzieła wybrane Adama Michnika" (sic!) - już w sprzedaży!
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: "Dzieła wybrane Adama Michnika" (sic!) - już w sprzedaży!  (Przeczytany 1769 razy)
marekkoc
Gość
« dnia: Maja 08, 2009, 14:56:32 pm »

Autentyczne - w nagłówku dzisiejszej "gw".
Nie przegapmy!  ;D
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1 dnia: Maja 08, 2009, 15:01:09 pm »

Papieru toaletowego mi nie brakuje. Jest i lepszy i zdecydowanie tańszy ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
łukasz88
uczestnik
***
Wiadomości: 102


Sancte Pie X patrone meus, ora pro mei.

« Odpowiedz #2 dnia: Maja 08, 2009, 15:03:56 pm »

Ten tytuł jednoznacznie mi się kojarzy z W. I. Lenin "Dzieła Wybrane"   ;D
Zapisane
michal_k
Gość
« Odpowiedz #3 dnia: Maja 08, 2009, 15:12:17 pm »

A później będą "Dzieła Wszystkie" :D ...8 rolek... ekhm.. znaczy tomów ;)
Zapisane
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #4 dnia: Maja 08, 2009, 15:12:54 pm »

jak by to rozdawali za darmo - to bym nie chciał -  a tu jeszcze ho, ho, "sprzedaż!
Zapisane
M.
bywalec
**
Wiadomości: 85

« Odpowiedz #5 dnia: Maja 08, 2009, 18:31:03 pm »

Każda POPPO będzie musiała kupić z urzędu.Yntelektualiści pretendujący do certyfikatu Ełropejczyka będą musieli jeko jeden z załączników do podania dołączyć fakturę od zakupu Dzieł.Trochę się upchnie.Reszta pójdzie jako nagrody w szkolnych konkursach ełropejskich i wyląduje w bibliotekach.Na miejsce Dzieł Lenina.
Zapisane
na wschód skazani z woli zachodu, walczyli o niepodległość,
tak ratowali honor narodu i wielu z nich poległo,
będziemy o nich pamiętać stale, to nasza nowa praca,
dziś do historii w należnej chwale podziemna armia powraca
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #6 dnia: Maja 08, 2009, 18:55:18 pm »

Fakt! Aż zajrzałem na stronę wyborczej, bo tego świństwa od dawna już nie zdarza mi się kupować. Szkoda pieniędzy na te brednie.

A przy okazji znalazłem to oto splunięcie z krynicy religijnej mądrości Jana Turnau:

Cytat: Jan Turnau
Gdybym był papieżem

Kiedy nie mam innych zmartwień, myślę, co bym zrobił, gdybym był papieżem.

Dziś Benedykt XVI wyrusza z pielgrzymką do Ziemi Świętej. Pomyślałem sobie, że przydałby się bardzo Kościołowi, Izraelowi i światu gest proroczy na tamtej ziemi. Jan Paweł II włożył w Ścianę Płaczu kartkę z prośbą o przebaczenie chrześcijańskich win, a Paweł VI ukląkł przed przedstawicielem prawosławia na analogiczny znak pokornej skruchy. Benedykt XVI mógłby uklęknąć przed Ścianą Płaczu, prosząc w ten sposób jeszcze raz Żydów, by uczniom Chrystusa wybaczyli wieki prześladowania ich starszych braci w wierze. Napisałem, że taki gest przydałby się światu. Tak, nie tylko Kościołowi katolickiemu, nie tylko Żydom: wszystkim ludziom. Bo takie gesty znaczą więcej niż jakakolwiek encyklika. Uczą pokory lepiej niż jakiekolwiek słowa.
Źródło

Pozostaje nam dziękować Panu, że Jan Turnau jest jedynie pismakiem w szmatławcu.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #7 dnia: Maja 08, 2009, 19:24:03 pm »

Dobre z tym papieżem :-)

Zastanawia mnie zawsze - czy ludzie piszące takie teksty nie zdają sobie sprawy, że to zwyczajnie brzmi śmiesznie i w dodatku nieszczerze? Przecież dla przeciętnie inteligentnego człowieka ten tekst brzmi jak wynurzenia gimnazjalisty... Albo jak napisany na zamówienie wstępniak z Trybuny Ludu...

Czy to mozliwe, że p. Turnau NAPRAWDĘ tak myśli, jak napisał? Przecież w jego wieku powinien już wiedzieć o świecie to i owo, i rozumieć, że stosunki Żydów i Chrześcijan nie mogą być wiecznie oglądane z tak bardzo jednostronnej perspektywy?


Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #8 dnia: Maja 08, 2009, 23:33:36 pm »

Na starym forum mieliśmy specjalny wątek poświęcony głupotom wypisywanym przez tego rabi..., to jest pana. Co napisze artykuł, to głupszy i bardziej bezczelny.

Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: "Dzieła wybrane Adama Michnika" (sic!) - już w sprzedaży! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!