Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 08:05:20 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Argumenty przeciwników Abpa Lefebvre'a
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj
Autor Wątek: Argumenty przeciwników Abpa Lefebvre'a  (Przeczytany 15027 razy)
B Rumm
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 166

« Odpowiedz #45 dnia: Marca 22, 2016, 10:35:38 am »

Cytuj
Ostatnio słyszałem że ekskomunika została zdjęta z abp Lefebvre'a zaraz po jego śmierci. Źródło  na które  powoływał się mój rozmówca  to biografia  abp Lefebvre'a napisana przez bp Bernarda Tissier de Mallerais . Czy ktoś  ma może  więcej  informacji  na ten temat?

A nie chodziło o to, że ekskomunika "zdjęła się sama" (w sensie: przestała istnieć) w momencie śmierci ekskomunikowanego?
Z tego też powodu dekret o zdjęciu ekskomunik z 2009 nie wymienia abp. Lefebvre'a, a tylko czterech żyjących biskupów.
Zapisane
Paweł Marcin
adept
*
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #46 dnia: Marca 22, 2016, 11:01:56 am »

Cytuj
Ostatnio słyszałem że ekskomunika została zdjęta z abp Lefebvre'a zaraz po jego śmierci. Źródło  na które  powoływał się mój rozmówca  to biografia  abp Lefebvre'a napisana przez bp Bernarda Tissier de Mallerais . Czy ktoś  ma może  więcej  informacji  na ten temat?

A nie chodziło o to, że ekskomunika "zdjęła się sama" (w sensie: przestała istnieć) w momencie śmierci ekskomunikowanego?
Z tego też powodu dekret o zdjęciu ekskomunik z 2009 nie wymienia abp. Lefebvre'a, a tylko czterech żyjących biskupów.
Słyszałem  że  ponoć w tej książce  opisana  jest taka  sytuacja,  że  ktoś  został  wysłany ze Stolicy na uroczystości  pogrzebowe w celu powiadomienia o zdjęciu ekskomuniki (dokładnie  nie pamiętam,  ale chyba  tak  właśnie  usłyszałem).
« Ostatnia zmiana: Marca 22, 2016, 13:04:02 pm wysłana przez Paweł Marcin » Zapisane
Quis ut Deus
Cor Cogitans
adept
*
Wiadomości: 11

« Odpowiedz #47 dnia: Kwietnia 24, 2016, 11:44:23 am »


Abp Lefebvre do czasu soboru współpracował z konserwatywnymi i tradycjonalistycznymi ruchami jak dzieło Plinio Corrêa de Oliveira. Przed samym soborem była umowa i abp Lefebvre zobowiązał się nie podpisywać modernistycznych dokumentów na soborze i dać świadectwo rzuceniem paliuszem na znak protestu przeciw temu oszustwu. Praktyka soborowa wyglądała inaczej. Podpisywanie wszystkich dokumentów jak leci. Bycie członkiem Coetus Internationalis Patrum to tylko aby zamydlić oczy.  To się nazywa obrona tradycji?


A kto jeszcze miał rzucić tymi paliuszami i czemu też się wstrzymał? I dlaczego "wychowanek" prof. Plinia wspomagał abpa ML w 1988 w Econe?
Zapisane
STS
rezydent
****
Wiadomości: 334

« Odpowiedz #48 dnia: Kwietnia 24, 2016, 18:02:35 pm »

Ostatnio słyszałem że ekskomunika została zdjęta z abp Lefebvre'a zaraz po jego śmierci. Źródło  na które  powoływał się mój rozmówca  to biografia  abp Lefebvre'a napisana przez bp Bernarda Tissier de Mallerais . Czy ktoś  ma może  więcej  informacji  na ten temat?

Biografia jest nieobiektywna bp Bernard Tissier de Mallerais może pisać wszystko i tak nikt rozsądny w to nie uwierzy. Poza tym jak można bronić arcybiskupa, który rozwalił kościół i doprowadził do rozprzestrzeniania się modernizmu w kościele.  Abp Lefebvre do czasu soboru współpracował z konserwatywnymi i tradycjonalistycznymi ruchami jak dzieło Plinio Corrêa de Oliveira. Przed samym soborem była umowa i abp Lefebvre zobowiązał się nie podpisywać modernistycznych dokumentów na soborze i dać świadectwo rzuceniem paliuszem na znak protestu przeciw temu oszustwu. Praktyka soborowa wyglądała inaczej. Podpisywanie wszystkich dokumentów jak leci. Bycie członkiem Coetus Internationalis Patrum to tylko aby zamydlić oczy.  To się nazywa obrona tradycji?
To jasne, że abp Lefebvre był modernistycznym koniem trojańskim podrzuconym ruchowi tradycjonalistycznemu, aby przejąć nad nim kontrolę i rozwalić go od środka (i w ten sposób utorować drogę modernizmowi). Kto tego jeszcze nie wie, ten trąba - i tyle.

Litości... ::)
Zapisane
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #49 dnia: Kwietnia 24, 2016, 18:12:02 pm »

Bp de Castro Mayer pokłócił się z TFP, dlatego był z abp ML w Econe. A zaufany Pliniusza bp de Proença Sigaud zaakceptował NOM i reformy.
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Argumenty przeciwników Abpa Lefebvre'a « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!