Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:43:58 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: LOSY PEWNEJ KONFERENCJI
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: LOSY PEWNEJ KONFERENCJI  (Przeczytany 1155 razy)
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« dnia: Marca 19, 2012, 11:06:21 am »

Przepraszam za chwilę milczenia – musiałem się na trochę wyłączyć, aby poświęcić czas na popchnięcie różnych pisarskich prac oraz przygotowanie i wygłoszenie rekolekcji w Bydgoszczy. Muszę przyznać, iż z zaciekawieniem przyjąłem propozycję wystąpienia w panelu dyskusyjnym z ks. Karolem Stehlinem podczas zbliżającej się kolejnej edycji konferencji „Zwróćmy się ku Panu”. Bardzo cenię sobie możliwość takich debat, ponieważ dają one szanse do jasnego wyeksplikowania stanowisk i zawsze wnoszą element ożywczy zamiast po raz kolejny słuchać tego samego i przyklaskiwać wybranym raczej z jednego klucza referentom. Konferencja ta miała wszelkie szanse na to, aby taki niefortunny paradygmat przezwyciężyć. Nikt nie obiecywał, że debata będzie łatwa, ale medialnego charakteru trudno było jej odmówić. Nie wiem czy organizatorzy konferencji mieli okazję obwieścić zaszłe w niej zmiany programowe. Okazuje się, że debaty nie będzie, bo interweniowała władza z wysoka. Piszę o tym, ponieważ sprawa dotyczy mnie osobiście, dlatego jeżeli czynię ten anons pierwszy, to informacja pochodzi z bezpośredniego źródła. Zaraz po ogłoszeniu programu konferencji dotarła do mnie bardzo grzeczna prośba od mojego generała – ks. Johna Berga – o nieangażowanie się w jakiekolwiek publiczne dysputy w sprawach SSPX. Oznaczało to także, że w debacie z ks. Stehlinem wystąpić mi nie wolno. Jeżeli ktoś rzeczywiście na mnie do generała naskarżył – a uważam, że taki scenariusz jest całkiem realny – to odniósł swój efekt. Obronił tradycję. Co ja na to? Nic, poczułem się trochę jak ks. Boniecki. Skoro spłonęła czarownica, to może czas zapalić fajkę i kontynuować kwantowanie grawitacji.

ks. Wojciecha Grygiela FSSP

za: http://tksdk.blogspot.com/2012/03/losy-pewnej-konferencji.html?spref=fb
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #1 dnia: Marca 19, 2012, 11:15:17 am »

Niestety, lipa jakaś. W ogóle nawet jakby ktos podkablował (jak sugeruje Ksiądz Wojciech) to i tak co to ma do głupiego zakazu przełożonego. Bardzo żal tej debaty, naprawdę.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #2 dnia: Marca 29, 2012, 17:44:45 pm »

Wyrozumiałości panowie! Na samych szczytach toczą się poważne debaty między purpuratami. A tu nagle jakieś rozmówki i bratanie w terenie zachodzi. Reakcja pt "nie wychylaj się przed szereg" jest zrozumiała. Dzięki temu decydenci mogą sobie spokojnie podecydować, a szaraczki mają się dostosować.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #3 dnia: Kwietnia 30, 2012, 12:22:58 pm »

Przełożonemu powinno zależeć aby podwładny nie poległ. I to jest OK.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: LOSY PEWNEJ KONFERENCJI « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!