Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:20:15 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Oblicza posoborowia - szambo wybiło...
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 9 10 [11] Drukuj
Autor Wątek: Oblicza posoborowia - szambo wybiło...  (Przeczytany 40942 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #150 dnia: Sierpnia 04, 2012, 18:37:21 pm »

Pewnego proboszcza małej parafii przeniesiono za skandal obyczajowy(posiadanie ,,asystentki")  do większego miasta i mianowano dziekanem. Oczywiście ,,asystentka" też się przeniosła. Typowy ,,kopniak w górę". W PRL jak się jakiś działacz państwowy nie sprawdził to ,,szedł w ambasadory", a w III RP jak się ,,Stachu nie sprawdził jako minister do poszedł do biznesu"
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #151 dnia: Sierpnia 07, 2012, 12:02:06 pm »

Sumując posty o "rodzinach" księży ("żonie"  i ich dzieciach).

To jest bomba zegarowa, która może odpalić za kilkanaście -dziesiąt lat, kiedy (dzieci) już jako osoby dorosłe, np. już czterdziestoletnie, może pięćdziesięcioletnie,
zbiorą zię razem za sprawą jakieogoś "pisarza", który to wymyśli taki temat na nową książkę - wywiady-rzeki z.... .
Te przeżycia kilkuletnich dzieci, pytających się rodziców, dlaczego są "inni" niż ich koledzy w szkole, nastolatków buntujących się przed ciągłym ukrywaniem prawdy i udawających kogoś innego.
Wymyślam, bo  nie wiem, co myślą i czują.
Ale mam sąsiada. Były ksiądz. Ma dwójkę dzieci. Z dwójką kobiet. Starsze dziecko go regularnie odwiedza. Młodsze ma już z żoną (cywilną, rzecz jasna).
To młodsze ma "normalną" rodzinę. Ale to starsze...
Tak jak dziś wypływają na wierzch sprawy "stare", ta będzie starą za pokolenie.


Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #152 dnia: Sierpnia 07, 2012, 12:17:06 pm »

Jeśli to tylko "były ksiądz" czyli przeniesiony do stanu świeckiego to "pół biedy"...Należy się za niego modlić, by otrzymał łaskę nawrócenia i żalu za grzechy. Gorzej ze sprawami dotyczącymi jawnie działających hierarchów i kapłanów, którzy pozostają nie tylko na swych stanowiskach i urzędach, ale także rozszerzają jak w przypadku lobby pederastów zgorszenie na wielu...i ...pozostają bezkarni.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #153 dnia: Sierpnia 28, 2020, 23:20:44 pm »

5. przykazanie kościelne: Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła - czyli na co idzie kasa z tacy.

Dziś znów Prymas Polski i biskupi zapewniali, że będą odważnie i uczciwie walczyć z tuszowaniem pedofilii. Jednak dziś też dostałem takie pismo kancelarii w W-wie wynajętej przez diecezję tarnowską.

Jak to ma się do tych zapewnień?

Nie szkoda datków wiernych na wynajmowanie adwokatów? Nie lepiej fundusze te przekazać ofiarom? Ktoś się wreszcie opamięta?

http://isakowicz.pl/kuria-tarnowska-wynajela-kancelarie-adwokacka-w-warszawie-aby-mnie-atakowac-nie-lepiej-te-pieniadze-dac-ofiarom/

http://isakowicz.pl/czy-abp-skworc-bedzie-mial-odwage-powiedziec-na-jutrzejszym-spotkaniu-episkopatu-prawde-o-ukrywaniu-pedofila/
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #154 dnia: Sierpnia 29, 2020, 00:44:37 am »

Gdzie to pismo? Na stronie nie widzę.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
ocalony
bywalec
**
Wiadomości: 58

« Odpowiedz #155 dnia: Września 14, 2020, 19:28:20 pm »

Na stronie https://www.twojepetycje.pl/petycje/zadamy-usuniecia-z-kul-ks-prof-alfreda-wierzbickiego/
jest petycja, jeśli ktoś chce to niech podpisze, tyle że prawdopodobnie będzie to oznaczać, że fundacja Kaji Godek będzie wam wysyłać newsletter (jeśli nie macie).
Zapisane
mój mały mój Izaaku pochyl głowę / to tylko chwila bólu a potem będziesz /czym tylko chcesz... (Herbert, fotografia)
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #156 dnia: Grudnia 22, 2020, 19:01:32 pm »

W nowodworskim dekanacie utytułowany proboszcz obwieścił, że w Wigilię Bożego Narodzenia obowiązuje POST ŚCISŁY.
Ciekawe, czy Ksiądz Dziekan coś wie o takim przepisie?
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #157 dnia: Grudnia 22, 2020, 19:03:55 pm »

W nowodworskim dekanacie utytułowany proboszcz obwieścił, że w Wigilię Bożego Narodzenia obowiązuje POST ŚCISŁY.
Ciekawe, czy Ksiądz Dziekan coś wie o takim przepisie?
Na pewno nikomu nie zaszkodzi jak odpoczną od żarła
Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #158 dnia: Grudnia 22, 2020, 20:27:22 pm »

W nowodworskim dekanacie utytułowany proboszcz obwieścił, że w Wigilię Bożego Narodzenia obowiązuje POST ŚCISŁY.
Ciekawe, czy Ksiądz Dziekan coś wie o takim przepisie?
Na pewno nikomu nie zaszkodzi jak odpoczną od żarła
Wstrzymanie się od nadmiaru "żarła", czyli umiar w jedzeniu zawsze jest zalecany. Ale tu ma miejsce oddolne wprowadzanie przepisów prawa kościelnego. To jakby "kościółek" zarządzał Kościołem 🤔
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #159 dnia: Grudnia 22, 2020, 20:38:49 pm »

W nowodworskim dekanacie utytułowany proboszcz obwieścił, że w Wigilię Bożego Narodzenia obowiązuje POST ŚCISŁY.
Ciekawe, czy Ksiądz Dziekan coś wie o takim przepisie?
Na pewno nikomu nie zaszkodzi jak odpoczną od żarła
Wstrzymanie się od nadmiaru "żarła", czyli umiar w jedzeniu zawsze jest zalecany. Ale tu ma miejsce oddolne wprowadzanie przepisów prawa kościelnego. To jakby "kościółek" zarządzał Kościołem 🤔
A kto wie czy w dobie kolegializmu, proboszczowie nie mają wolnej reki i w tej sprawie. Przykładowo w mojej byłej parafii, Proboszcz odmówił ślubu, twierdząc, że ciąża nie jest powodem do slubu z punktu widzenia Koscioła. Słusznie powiedział. W sąsiedzkich parafiach, to często jedyny powód dla którego błogosławi sie śluby kościelne. Kto ich tam panie wie i ogarnie?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #160 dnia: Grudnia 22, 2020, 20:50:20 pm »

Ale mu musiał przyszły tata pod stołem posmarować :D
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #161 dnia: Grudnia 22, 2020, 20:56:03 pm »

Ale mu musiał przyszły tata pod stołem posmarować :D
Aż tak bardzo to chyba nie, bo probatio im zastosował i kazał za rok wrócić. Wrócili i były chrzciny i wesele przy tej samej wódce, tak że raczej przyoszczędzili
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #162 dnia: Grudnia 25, 2020, 03:05:05 am »

Na "pasterce" niewierzący szweja rzekł mi że wie że mamy dyspensę, lecz broni postu w wigilię i Wielki piątek bo to tożsamości kulturowa Polaków. A naród bez tożsamości jest bez przyszłości.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #163 dnia: Grudnia 25, 2020, 19:29:56 pm »

Na "pasterce" niewierzący szweja rzekł mi że wie że mamy dyspensę, lecz broni postu w wigilię i Wielki piątek bo to tożsamości kulturowa Polaków. A naród bez tożsamości jest bez przyszłości.

Jak u Antychrysta u Sołowiowa... Miłość zastąpiona filantropią, wiara kulturą.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Strony: 1 ... 9 10 [11] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Oblicza posoborowia - szambo wybiło... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!