Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 11:19:09 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: TV i komputer
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: TV i komputer  (Przeczytany 2185 razy)
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« dnia: Marca 31, 2012, 11:40:52 am »

Witam!
Mam do Was wszystkich takie pytanie: czy znacie jakieś wypowiedzi/pisma osób duchownych (najlepiej przedsoborowych bądź współczesnych, ale bardzo tradycyjnych), którzy poruszają problem oglądania TV bądź grania na komputerze.
Osobiście uważam, że TV i komputer nie są złymi rzeczami, jednak mogą byc pośrednią przyczyną grzechu. Z moich obserwacji wynika, że życie bez gier komputerowych i wgapiania się godzinami w telewizor powoduje, iż myśli są bardziej skierowane do Boga i "nie rozpływają się" nie wiadomo gdzie oraz jesteśmy bardziej spokojni. Jedak, gdy choruję to lubię sobie pograć i wtedy widzę jak "diabełek" ze mnie wychodzi (jestem bardziej nerwowy, mniej się modlę itp).
Problem jest w tym, że zdając sobie doskonale sprawę co z czego wynika lubię czasami tracić czas na takich rzeczach i nie potrafię z tym wygrać.

Chciałbym się dowiedziec co Wy sądzicie o korzystaniu z takich rzeczy
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2012, 13:46:15 pm wysłana przez Bobek1995 » Zapisane
x. Dominik
rezydent
****
Wiadomości: 271

Patron Saints of Scouts
« Odpowiedz #1 dnia: Marca 31, 2012, 16:53:13 pm »

Chętnie zobaczę prace przedsoborowe dotyczące grania na komputerze :)

Może o TV coś się z trudem wyskrobie, ale na komputerach sprzed 1965 roku to mało kto grał...
Zapisane
14. czerwca A.D. 2014 - święcenia prezbiteratu
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #2 dnia: Marca 31, 2012, 17:37:27 pm »

Dlatego wspomniałem o współczesnych nam ludziach
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #3 dnia: Marca 31, 2012, 17:56:11 pm »

POLECAM: http://www.youtube.com/watch?v=vH6QQMjgnzQ
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #4 dnia: Marca 31, 2012, 19:14:17 pm »

Dziękuję za wielką pomoc Panie Krusajderze  ;D.
Zapisane
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #5 dnia: Marca 31, 2012, 21:32:06 pm »

Jeżeli to panu szkodzi to po co grać i oglądać. Jak się na czymś długo skupia uwagę to pewnie że myśli płyną gdzie indziej. Zresztą TV i gry, atakują zmysły człowieka wieloma bodźcami naraz. Trudno unikać korzystania z dóbr tego świata, chyba że prowadzi się życie kontemplacyjne. Wśród niektórych swoich znajomych obserwuję objawy uzależnienia od korzystania z komputera czy TV. Grać nie lubię. Pewnie dlatego, że zawsze byłem słaby w te klocki. Zresztą jakoś mnie to zawsze nudziło. W realu można prowadzić lepsze gry. Dostarczają większych emocji. Co do TV to dawniej oglądałem dużo. Teraz tylko wybrane programy. Przeważnie jakieś dokumenty lub reportaże, relacje z wydarzeń sportowych. Inne treści w TV trudno mi jest oglądać. Poziom programów jest żenująco niski. Życie jest zbyt krótkie by zadowalać się byle czym.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #6 dnia: Kwietnia 01, 2012, 10:54:03 am »

... na komputerach sprzed 1965 roku to mało kto grał...
Wtedy modny był akt kobiecy sformatowany z literek, drukowany na drukarkach wierszowych.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #7 dnia: Kwietnia 01, 2012, 13:29:08 pm »

Panie Pablo.
Wiem, że to mi szkodzi, jednak przy chorobie, gdy na nic nie mam ochoty to słyszę jak coś mi tak szepce, bym trochę pograł itp.
Chociaż wczoraj zrobiłem pewien krok i usunęłam wszystkie gry.
Zapisane
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #8 dnia: Kwietnia 02, 2012, 00:23:02 am »

Jak tylko trochę to w czym problem. Chyba, że granie przeszkadza w realizacji innych ważniejszych czynności. Być może warto zastanowić się dlaczego akurat chce mi się grać na kompie, a nie w piłkę w realu.
Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #9 dnia: Kwietnia 02, 2012, 12:29:26 pm »

W piłkę nie lubię to raz, a dwa to to, że zawsze gdy chory jestem ciągnie mnie do takich rzeczy, by zabić czas. Przez to tez od Boga się oddalam bo o modlitwie i innych rzeczach zapominam.
Zapisane
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #10 dnia: Kwietnia 02, 2012, 15:39:52 pm »

Prosta rada: zaprzyj się samego siebie i oddaj się Bogu tj. na modlitwie, w pracy, w nauce itd.
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
x. Dominik
rezydent
****
Wiadomości: 271

Patron Saints of Scouts
« Odpowiedz #11 dnia: Kwietnia 02, 2012, 17:04:48 pm »

... na komputerach sprzed 1965 roku to mało kto grał...
Wtedy modny był akt kobiecy sformatowany z literek, drukowany na drukarkach wierszowych.
To było modne i we wczesnym posoborowiu, aż do lat zapewne 90. XX wieku...

Natomiast są do znalezienia dobre współczesne opracowania, niekoniecznie autorów tradycyjnych (w odniesieniu do liturgii). Choć co prawda do wykładów wykorzystywałem tylko pracę medyczną o wpływie TV i komputera na otyłość :)
Zapisane
14. czerwca A.D. 2014 - święcenia prezbiteratu
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #12 dnia: Kwietnia 02, 2012, 20:09:33 pm »

Od gier i piłki wolę dobrą książkę i piękną muzykę.
Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #13 dnia: Kwietnia 03, 2012, 10:05:44 am »

Ja też lubię czytac, jednak nie zawsze mam ochote na książkę.
Panie Blej szczerze Ci dziękuje za ową prostą rade, która daje mi ciągle sporo do myślenia.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #14 dnia: Kwietnia 03, 2012, 22:47:29 pm »

Zawsze i wszędzie proponuję sporty walki.
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: TV i komputer « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!