Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 08:42:31 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Święcenia biskupie w Pelplinie
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Święcenia biskupie w Pelplinie  (Przeczytany 2252 razy)
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« dnia: Kwietnia 21, 2012, 19:09:52 pm »

Mam pytanie, które mnie od jakiejś godziny intryguje i proszę o odpowiedź (o ile nie jest z kategorii niedyskretnych albo takich, o których wszyscy wiedzą, ale nikt glośno nie mówi ;) ). Dzisiaj odbywały się święcenia biskupie w Pelplinie. Głównym konsekratorem mial być tamtejszy biskup Jan Bernard Szlaga, współkonsekratorami abp Głódź i abp Muszyński. Oglądam fragmenty retransmisji z Tv Trwam (właśnie daja Kanon Rzymski - o dziwo nie przedłuża - choć abp Głódź się trochę myli...) i zauważyłem nieobecność biskupa Szlagi. Konsekratorem jest abp Głódź, a współkonsekratorami abp Muszyński i bp Suski - bpa Szlagi nie ma nawet na wspólnym zdjęciu:
http://www.pelplin.diecezja.org/images/phocagallery/201202/konsekracja/thumbs/phoca_thumb_l__SKO7438.jpg
Trochę dziwne, że na święceniach biskupa pomocniczego nie ma biskupa diecezji, więc albo się stalo coś poważnego, albo niespodziewanego (choć prawdopodobnie dla kogoś z tej diecezji nie musi to być dziwne i niespodziewane...). Rozjaśniłby nam ktoś tę sytuację? ;)
PS. Biskup Suski "jakby" też teraz nie wiedział, co ma czytac - taka dziwna ta modlitwa eucharystyczna ;)
Zapisane
triregnum
uczestnik
***
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #1 dnia: Kwietnia 21, 2012, 19:23:25 pm »

Nie jest tajemnicą, że ks. bp prof. B. Szlaga choruje, ma problemy z nogami (czasami klerycy podtrzymują go lub idzie o lasce). Czasami przebywa w szpitalu. To jest tylko moje przypuszczenie, ale jak sądzę przyczyną nieobecności mogły być problemy zdrowotne.


"Ze względu na kłopoty zdrowotne liturgii nie mógł przewodniczyć biskup pelpliński Jan Bernard Szlaga."

http://radioglos.pl/index.php/wiadomoci/wiadomoci-z-regionu/1899-pelplin-ks-wiesaw-migiel-przyj-wicenia-biskupie-rozszerzenie
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2012, 19:51:38 pm wysłana przez triregnum » Zapisane
Accipe thiaram tribus coronis ornatam, et scias te esse Patrem Principum et Regum, Rectorem Orbis, in terra Vicarium Salvatoris Nostri Jesu Christi, cui est honor et gloria in saecula saeculorum.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2920

« Odpowiedz #2 dnia: Kwietnia 21, 2012, 20:57:33 pm »

Słyszałem nawet, że mówiono o nim, że w każdej chwili może nawet umrzeć. Ale właściwie nie wiem na co jest chory,
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #3 dnia: Kwietnia 21, 2012, 23:13:15 pm »

podobalo mi sie: akolici na podniesienie, kanon, 7 swiec przy stole

nie podobalo mi sie: chor miedzy oltarzem a stolem, ornaty, wybor najprostszej lacinskiej melodii mszy, masowa koncelebra
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Święcenia biskupie w Pelplinie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!