Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 18:49:08 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Książka IOTA UNUM prof. Amerio
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 Drukuj
Autor Wątek: Książka IOTA UNUM prof. Amerio  (Przeczytany 22494 razy)
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #90 dnia: Maja 22, 2009, 17:48:14 pm »

Oceniam, ze rzeczywiście tłumaczenie siada w tych fragmentach. Mam jednak nadzieję, że te - jako - trudniejsze - nie są częste. Ale w tym trzecim fragmencie, to nie domyśliłbym się bez Pana tłumaczenia tak kapitalnej rzeczy. Czyli w tych bardzo abstrakycjyn rzeczach tłumaczenie będzie wątpliwe, a w tych prostszych brzydsze.
Niestety po lekturze całej książki w języku angielskim muszę przyznać, że trudnych fragmentów jest stosunkowo wiele, gdyż praca jest pisana ścisłym językiem filozoficznym i zawiera szereg głębokich analiz, które dopiero po przeczytaniu i przemyśleniu wydają się proste i oczywiste - problem jedynie w tym, że to prof. Amerio na nie wpadł, a nie ja...

Obawiam się, że w tych fragmentach tłumaczenie Antyku nie przyniesie czytelnikom satysfakcji. Ale pozostałe partie, nazwijmy je łatwiejszymi, mogą być w porządku. Wydaje się, że to wystarczy dla celów podstawowej apologetyki.

Niech każdy sam zdecyduje; ja pozostaję przy tekście angielskim. Niezrozumiała jest jednak postawa wydawcy, który reaguje nerwowo na sugestie poprawienia przekładu przed wydaniem książki. Ja bym się raczej cieszył z takich sugestii, chyba żebym sam był tym tłumaczem.

Swoją drogą, gdy ktoś się będzie kontaktować z p. Dybowskim, niech mu zasugeruje, że ma na wyciągnięcie ręki znakomitego tłumacza z języka francuskiego i zasłużonego redaktora, właściciela wydawnictwa Viator, pana Jacka Laskowskiego.
Zapisane
Joker
uczestnik
***
Wiadomości: 216

« Odpowiedz #91 dnia: Maja 24, 2009, 14:34:09 pm »

Jest też mowa o książce "Ayna Randa" zamiast pani "Ayn Rand".
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #92 dnia: Maja 25, 2009, 09:34:46 am »

Z takich drobiazgów, to na drugiej stronie pliku pdf jest:

Cytuj
Dominisa, arcybiskupa Spalato (dzisiejszy Split) za Pawła VI,

powinno być:

Cytuj
Dominisa, arcybiskupa Spalato (dzisiejszy Split) za Pawła V,

Ale z kolei zaraz dalej poprawiono z błędnie podanego przez fr. "Seldnitzky" na prawidłowe "Sedlnitzkiego", choć sądzę, że powinno się użyć albo "Sedlnitzky'ego", albo "Sedlnickiego".

http://www.archidiecezja.wroc.pl/dzieje_13.html

http://pl.wikipedia.org/wiki/Leopold_II_von_Sedlnitzky

Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #93 dnia: Maja 25, 2009, 18:55:18 pm »

znajomy tradycjonalista, autor przekładów na polski kilku fragmentów "Iota Unum" na polski, które można znaleźć w internecie, porównał fragment http://www.ksiegarnia.antyk.org.pl/img/230/img14.pdf z francuską wersją książki i wydaje ocenę pozytywną z zastrzeżeniami tłomaczenia.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #94 dnia: Maja 27, 2009, 16:09:41 pm »

Czy ktoś z Szanownych Państwa trzyma "Iota unum" w dłoniach? ??? Bo ja nadal oczekuję na przesyłkę.
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #95 dnia: Maja 27, 2009, 16:27:44 pm »

Według wydawcy "drukuje się".
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #96 dnia: Maja 27, 2009, 16:31:58 pm »

Udało się panu osiągnąć jakieś porozumienie dotyczące ceny z wydawnictwem?
Zapisane
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #97 dnia: Maja 27, 2009, 16:33:49 pm »

Dostałem na pocztę informację, że książka będzie szyta i w twardej okładce.  :)
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #98 dnia: Maja 27, 2009, 16:58:59 pm »

Udało się panu osiągnąć jakieś porozumienie dotyczące ceny z wydawnictwem?
Tak. Ale nie chcę nikomu za bardzo psuć interesu - więc szczegóły na priv.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #99 dnia: Czerwca 15, 2009, 15:52:31 pm »

Panowie co się dzieje z tą "IOTA UNUM"??? Zamówiona już z dawna  a jeszcze nie ma ...a tu niecierpliwie przebieram nogami...;)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #100 dnia: Czerwca 15, 2009, 17:53:38 pm »

Przepraszam za opóźnienie, ale okazało się, ze laptopy nie lubią kawy (zalany laptop i konieczność zakupienia przejściówki do dysku, aby dało się odczytać plik z listą użytkowników zamawiających)...
Wiadomości idą na priv, ale nie jestem w stanie wysyłać więcej niż 10 na godzinę.  PW wygląda mniej więcej tak:

+
Witam!
Pomimo kłopotów z komputerem (okazuje się, że laptopy kiepsko reagują na kawę ;D) - i opóźnienia:

Ponieważ wydawnictwo nie jest w stanie jeszcze określić ile książka BĘDZIE ważyła - sprawę załatwiam tak: zakładamy, że książka waży poniżej 2 kg (do 2 kg można wysłać jako list polecony), dzięki czemu przesyłka dzięki pewnemu naszemu drogiemu Foumowiczowi będzie bezpłatna. Jeśli nasze przypuszczenia się sprawdzą - koszt książki wynosi x+1 [tajemnica handlowa]zł (x zł +1 zł koszt koperty bąbelkowej) za każdy egzemplarz. Jeżeli jednak książka okaże się cięższa -trzeba liczyć się z tym, że należy dopłacić koszt paczki pocztowej zwykłej: 13 zł. (http://www.cennik.poczta.lublin.pl/index.php?ramka=krajowe/formularze/k_paczka.php&boczek=menu/kraj.html) wtedy jednak wysyłka większej ilości egzemplarzy będzie (per egzemplarz) tańsza - ale wszystko zależy od masy książki, a tej nie znam. Wtedy każdego z Państwa poinformuję o tym fakcie na priva.

Dodatkowo wprowadzam opcję - można OD RAZU zapłacić według wariantu "paczka" - wtedy suma pójdzie na ew. koszt wysyłki (w wariancie >2kg) lub na konto IBP Polska (wariant <2kg). Każdy MOŻE też do sumy dodać ewentualnie DOBROWOLNĄ cegiełkę na IBP. Lista ofiarodawców (nicków) zostanie ogłoszona na forum publicznym.

Dane do przelewu:
nr konta:
(...) [danych osobowych publicznie nie ujawniam...]


Tytułem:
IOTA UNUM
(jeśli ktoś zdecydował się na którąś z opcji dobrowolnych - prosiłbym o taką adnotację)

Proszę też o informację o dokonaniu przelewu i dane do przesyłki

Pozdrawiam[/quote]

Zamówienie pójdzie, jak suma posiadanych zasobów+ zebranych pieniędzy będzie wystarczająca na zapłacenie należności za książki.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #101 dnia: Czerwca 16, 2009, 13:42:40 pm »

Uwaga:
Wszyscy Państwo, którzy dostali informację z danymi do przelewu:proszę  w danych do przelewu nie wpisywać adresu (inny mam na umowie, inny w danych rachunku na panelu internetowym - nie mam pojęcia, który powinien być, aby przelew doszedł)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #102 dnia: Czerwca 26, 2009, 08:35:13 am »

biuro antyk pisze: Wysylka Iota Unum

Cytuj
Szanowni Panstwo

Obecnie, w kolejnosci zgloszen, wysylam Iota Unum w niebieskiej, miekkiej okladce.
30.06.09 (a wiec juz za pare dni) odbieram z drukarni i rozpocynam wysylke
"kolorowej" Iota Unum w okladce twardej, zawierajacej obrazki na I str. okladki,
i juz wreszcie bedziemy wysylac do Panstwa takze i te druga wersje ksiazki.

Za tak dlugie oczekiwanie serdecznie przepraszam i licze na Panstwa wielkoduszna
wyrozumialosc (ksiazka ma 908 stron i nie bylo to latwe zadanie na zadnym etapie
wydawniczym)
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #103 dnia: Czerwca 26, 2009, 10:33:13 am »

W sam raz na wakacje  ;D
Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #104 dnia: Czerwca 29, 2009, 14:59:38 pm »

Już mam! ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D jeszcze ciepła!

Ja też mam w niebieskiej, miękiej oprawie, ale tak ogladałem czy ona jest szyta? coś mi wyglada że nie.
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Książka IOTA UNUM prof. Amerio « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!