Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 00:36:32 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Książka IOTA UNUM prof. Amerio
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9 Drukuj
Autor Wątek: Książka IOTA UNUM prof. Amerio  (Przeczytany 22477 razy)
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #45 dnia: Maja 13, 2009, 22:36:33 pm »

To Pismo Św. lepiej by się czytało gdyby tekst był umieszczony bliżej marginesów zewnętrznych... ale zaskoczył mnie Pan, myślałem, że prosty grzbiet plus dużo stron = niewygodne czytanie, a tu niespodzianka  :D
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #46 dnia: Maja 13, 2009, 22:40:33 pm »

To Pismo Św. lepiej by się czytało gdyby tekst był umieszczony bliżej marginesów zewnętrznych... ale zaskoczył mnie Pan, myślałem, że prosty grzbiet plus dużo stron = niewygodne czytanie, a tu niespodzianka  :D

Antyk wie jak umilić życie odbiorcom. Pewnie stąd ta niespodzianka. :)
Jeżeli IOTA UNUM byłaby wydana w taki sposób to świetna sprawa. Wydaje mi się jednakże, że oprawa miękka może nie być wcale taka zła. A może będzie laminowana, pół sztywna? Takie dywagacje - poczekamy zobaczymy.
Zapisane
samotnik
rezydent
****
Wiadomości: 266

« Odpowiedz #47 dnia: Maja 13, 2009, 22:52:30 pm »

Nie zgodzę się, że to kwestia trzeciorzędna, niestety książki Antyku swego czasu rozwalały się bardzo łatwo. Nie miałem w ręce żadnej nowej produkcji, więc się nie wypowiadam.

Niech Pan się zgłosi za jakiś czas do Antyku, że chciałby Pan nabyć książkę w twardej oprawie. Może się uda to załatwić, technicznie taka sprawa w druku cyfrowym nie przedstawia większych trudności. Jednak cena byłaby pewnie sporo wyższa, chyba żeby wydawcy chciało się zrobić taką wersję w jakimś nakładzie.

Trzeciorzędną tę kwestię nazwałem nieco asekuracyjnie, coby nie napadnięto na mnie,  jak śmiem przy takiej książce grymasić.
Co do druku cyfrowego...
Chwilowo zastanawiam się czy roztropnie zrobię inwestując w zwykłą wersję.
I niestety nie przewiduję zmian.
Jedynie na gorsze.
No, ale do poniedziałku mam czas.
Na dywagacje zostaliśmy poniekąd skazani, gdyż wydawca nie pochwalił się szczegółami.


Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #48 dnia: Maja 13, 2009, 22:55:46 pm »

Mszę św. Abpa Nowowiejskiego czyta się znakomicie - można zgiąć grzbiet tak, aby kartki były proste przy otwarciu... więc faktycznie:

Cytuj
Antyk wie jak umilić życie odbiorcom.
  :)
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #49 dnia: Maja 13, 2009, 23:19:48 pm »

Trzeciorzędną tę kwestię nazwałem nieco asekuracyjnie, coby nie napadnięto na mnie,  jak śmiem przy takiej książce grymasić.
He, he, niepotrzebne skrupuły, ile ja się tu naczytałem grymasów na unikatowe wydania...

Co do druku cyfrowego...
Chwilowo zastanawiam się czy roztropnie zrobię inwestując w zwykłą wersję.
Co Pan tu rozumie przez zwykłą wersję?

Na dywagacje zostaliśmy poniekąd skazani, gdyż wydawca nie pochwalił się szczegółami.
Niestety, trochę szczegółów już znamy, m.in. to, że wydawca nie jest w ogóle zainteresowany wykonaniem wersji w twardej oprawie. Właśnie się o tym z przykrością dowiedziałem.
Zapisane
samotnik
rezydent
****
Wiadomości: 266

« Odpowiedz #50 dnia: Maja 13, 2009, 23:33:49 pm »

Co Pan tu rozumie przez zwykłą wersję?

Tę która jest dostępna.

Cytuj
Niestety, trochę szczegółów już znamy, m.in. to, że wydawca nie jest w ogóle zainteresowany wykonaniem wersji w twardej oprawie. Właśnie się o tym z przykrością dowiedziałem.

Cóż...
To trzeba się cieszyć z tego co jest.
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #51 dnia: Maja 13, 2009, 23:35:44 pm »

Tę która jest dostępna.
Problem w tym, że na razie żadna nie jest dostępna. To dopiero zapowiedź wydania.
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #52 dnia: Maja 13, 2009, 23:41:30 pm »

A ja się cieszę że jeszcze jej nie ma w sprzedaży, bo może będzie dostępna w wakacje a nie teraz kiedy trwa szkoła i nie ma kiedy spokojnie czytać tak dużej książki. A w lato będzie się można skupić na lekturze  :)
Zapisane
jedam
Gość
« Odpowiedz #53 dnia: Maja 13, 2009, 23:55:24 pm »

Jak dla mnie to Antyk jest odrobinę niepoważny. Kto wydaje taką cegłę w miekkiej oprawie? Przy produkcji ksiażki koszty twardej okładki i szycia nie są wiele większe niż miękkiej zaś różnica jakościowa jest zupełnie oczywista. Wiem to od wydawcy. To w drukarniach wciskają wszystkim że teraz są takie super kleje że och i ach a po roku książki nie ma. Po drugie ktoś już tu zaznaczył że to nie jest dobry pomysł by wydawać książkę o tak dużej ilosci stron w jednym woluminie.

Jak mam za coś dać 160 zł to chciałbym to przeczytać przynajmniej do końca zanim się rozleci.

Kiedyś kupiłem sobie bardzo ciekawą raptem 300 stronnicową książkę "Kościół w państwie zakonu krzyżackiego w Prusach 1243-1525" i nie zdążyłem jej przeczytać a połowa kartek wyleciała z bloku.

Jak ksiązka będzie złej jakości to ktoś mądzrze wrzuci ją w pdf i Antyk straci grono licznych i chętnych do zakupu klientów.
« Ostatnia zmiana: Maja 13, 2009, 23:58:49 pm wysłana przez jedam » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #54 dnia: Maja 13, 2009, 23:58:01 pm »

słusznie Kolega Jedam prawi ... okładka miękka to porażka ...

ale najbardziej boję się w tej książce tłomaczenia. p. Dybowski nie jest tradycjonalistą i jeśli tacy mu nie pomogli, to obawiam się o rezultat tych prac
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #55 dnia: Maja 14, 2009, 15:02:07 pm »

Cytuj
ale najbardziej boję się w tej książce tłomaczenia. p. Dybowski nie jest tradycjonalistą i jeśli tacy mu nie pomogli, to obawiam się o rezultat tych prac

A czytał Pan dostępne fragmenty? Mi się podobają!
« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2009, 15:12:37 pm wysłana przez kubajakub » Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #56 dnia: Maja 14, 2009, 22:32:23 pm »

Jak dla mnie to Antyk jest odrobinę niepoważny. Kto wydaje taką cegłę w miekkiej oprawie? Przy produkcji ksiażki koszty twardej okładki i szycia nie są wiele większe niż miękkiej zaś różnica jakościowa jest zupełnie oczywista. Wiem to od wydawcy. To w drukarniach wciskają wszystkim że teraz są takie super kleje że och i ach a po roku książki nie ma. Po drugie ktoś już tu zaznaczył że to nie jest dobry pomysł by wydawać książkę o tak dużej ilosci stron w jednym woluminie.

Bez przesady. Mam Iota Unum w wersji angielskiej, ma ona 800 stron, jest to jeden wolumin w miękkiej oprawie, przede mną przeczytała ją conajmniej jedna osoba, egzemplarz nie wykazuje jak na razie tendencji do rozpadania się czy wypadania kartek. Nie wiem jak zrobi to Antyk ale zasadniczo technologicznie da się to zrobić porządnie.
Zapisane
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #57 dnia: Maja 15, 2009, 21:29:23 pm »

Właśnie o to chodzi, że szanowni państwo wszystko spłycają! Można przeżywać jak książka zostanie wydana, ale i tak chodzi o treść. Ja czekałem na tą książkę i zapłacę za nią 160zł. Gadanie czy to dużo czy mało, czy się rozpadnie czy nie to bzdety! Nic nie warte gadanie. jak państwo będziecie chcieli to pójdziecie do introligatorni i oprawicie dzieło jak będziecie chcieli. Mówmy o książce, a jak się nie podoba to nie kupujcie!  ;D 8) >:(
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #58 dnia: Maja 16, 2009, 13:01:27 pm »

Nie uda się Panu zapłacić 160 zł, gdyż na stronie antyku stoi już cena 100zł. Stąd zaczynam negocjację od początku...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
bohator
uczestnik
***
Wiadomości: 238

« Odpowiedz #59 dnia: Maja 16, 2009, 15:41:49 pm »

noooo- już za "stówę" to i indywidualnie można kupić- cena znośna- ale poczekam jeszcze na Pańskie negocjacje  :)
Zapisane
"Ujednolicenie dogmatów, złagodzenie nauki moralnej, uproszczenie rytuału nie przyciąga niewierzących, lecz zbliża do nich" - N. G. Davila.
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Książka IOTA UNUM prof. Amerio « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!