Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 01:09:04 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Książka IOTA UNUM prof. Amerio
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 9 Drukuj
Autor Wątek: Książka IOTA UNUM prof. Amerio  (Przeczytany 22432 razy)
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #15 dnia: Maja 10, 2009, 22:52:27 pm »

Kluczową sprawą jest relacja nakład/technika druku. Nie będę się wdawał w szczegóły, w każdym razie przypuszczam, że gdyby najwięksi potencjalni odbiorcy (np. Te Deum, sanctus.pl, Fronda) wspólnie zamówili np. 200 egz., to cena detaliczna mogłaby spaść do 70-80 zł. Ale to oznacza dla każdej z księgarń jednorazowy wydatek ładnych kilku tysięcy zł na jedną tylko pozycję.

Czy ktos sie orientuje jaki naklad dobrej tradsowej ksiazki przetlumaczonej na polski mozna w Polsce sprzedac przy cenie okolo 50 zl?
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #16 dnia: Maja 10, 2009, 23:42:26 pm »

Tyle że przy takiej cenie, ta książka po polsku w ogóle się nie sprzeda. Nie wielu zapaleńców (ja mam zamiar być w tej grupie) zdobędą się na taki koszt. Szkoda, bo właśnie ta książka powinna trafić do jak najszerszego grona, a nie tylko do już przekonanych do sprawy.

Nie jestem przekonany. Ona jest jednak trudna, zarówno przez swoją wielkość jak i język. Żeby się przez nią przebić trzeba już coś wiedzieć. To może być książka do przekonania księdza czy zakonnika, ale raczej nie szerokiego grona wiernych.
Zapisane
panther
Gość
« Odpowiedz #17 dnia: Maja 11, 2009, 09:26:48 am »

160 zł?! Nie będę przeklinać na forum... Mnie nie stać  :'(
Windując cenę zrobili najlepszą rzecz, żeby książka się nie sprzedawała.

Jeśli ktoś kupi, proszę, żeby wrzucił ją w pdfa i kontaktował się ze mną na priva.

Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #18 dnia: Maja 11, 2009, 10:07:22 am »

160 zł?! Nie będę przeklinać na forum... Mnie nie stać  :'(
Windując cenę zrobili najlepszą rzecz, żeby książka się nie sprzedawała.

Jeśli ktoś kupi, proszę, żeby wrzucił ją w pdfa i kontaktował się ze mną na priva.


widać, że to polskie forum :(

nie dość, że ktoś wyda 160 zeta, to jeszcze ma poświęcić kilka dni pracy, by zrzucić książkę do PDFa i wysłać ją sfrustrowanym nienabywcom.

Przyznam, że zrozumiałbym jeszcze inne podejście, typu:
- mogę przeznaczyc na to 40 zł, szukam jeszcze 3ch innych osob by kupić na spółkę ...

co ten komunizm zrobił z tym narodem ...
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
panther
Gość
« Odpowiedz #19 dnia: Maja 11, 2009, 10:24:31 am »

widać, że to polskie forum :(

nie dość, że ktoś wyda 160 zeta, to jeszcze ma poświęcić kilka dni pracy, by zrzucić książkę do PDFa i wysłać ją sfrustrowanym nienabywcom.

co ten komunizm zrobił z tym narodem ...

Nikt nikogo do skanowania nie zmusza.
mi też jest przykro co ten komunizm zrobił z narodem :(  Zamiast maksymalnie obniżać cenę (przy przyzwoitej jakości) zwiększa się koszty. Na Zachodzie jest odwrotnie: jak najniższa cena przy jak najlepszej jakości.

Przyznam, że zrozumiałbym jeszcze inne podejście, typu:
- mogę przeznaczyc na to 40 zł, szukam jeszcze 3ch innych osob by kupić na spółkę ...
Sęk w tym, że nie zgadzam się na taką cenę.
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2009, 10:27:08 am wysłana przez Bagheera » Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #20 dnia: Maja 11, 2009, 10:27:49 am »

Sęk w tym, że nie zgadzam się na taką cenę.
Niech Pan/Pani sobie kupi oryginał w USA, przetłumaczy, wydrukuje na drukarce i oprawi - na pewno będzie taniej, a jaka satysfakcja z dobrze wykonanej roboty!
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #21 dnia: Maja 11, 2009, 10:30:21 am »

to ja zapytam z innej beczki: czy planowany jest dodruk dzieła o. Ralfa Wiltgena SVD "Ren wpada do Tybru" ?? A jeśli nie, to czy ktoś nie ma tej książki na zbyciu wg ceny umownej ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #22 dnia: Maja 11, 2009, 10:47:48 am »

Kluczową sprawą jest relacja nakład/technika druku. Nie będę się wdawał w szczegóły, w każdym razie przypuszczam, że gdyby najwięksi potencjalni odbiorcy (np. Te Deum, sanctus.pl, Fronda) wspólnie zamówili np. 200 egz., to cena detaliczna mogłaby spaść do 70-80 zł. Ale to oznacza dla każdej z księgarń jednorazowy wydatek ładnych kilku tysięcy zł na jedną tylko pozycję.

To może wystąpimy do Antyku z propozycją zakupu "hurtowego" - na tym forum zbierze się zapewne kilkadziesiąt chętnych... Ewentualnie można próbować zakupu w formie e-booka (odpada koszt druku)

Jeśli ktoś kupi, proszę, żeby wrzucił ją w pdfa i kontaktował się ze mną na priva.
Ponad 100 stron jest na ich stronie: http://ksiegarnia.antyk.org.pl/img/230/img14.pdf (do tej pory nie przeczytałem do końca)

mi też jest przykro co ten komunizm zrobił z narodem :(  Zamiast maksymalnie obniżać cenę (przy przyzwoitej jakości) zwiększa się koszty. Na Zachodzie jest odwrotnie: jak najniższa cena przy jak najlepszej jakości.
Sęk w tym, żeby klienci już płakali ale jeszcze płacili ;-)

Sęk w tym, że nie zgadzam się na taką cenę.
Sęk w tym, że nie jest Pan jedynym adresatem tej książki. Zawsze można iść wypożyczyć w bibliotece publicznej..
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
EP
bywalec
**
Wiadomości: 62

« Odpowiedz #23 dnia: Maja 11, 2009, 10:51:16 am »

Sęk w tym, że nie zgadzam się na taką cenę.
Sęk w tym, że nie jest Pan jedynym adresatem tej książki. Zawsze można iść wypożyczyć w bibliotece publicznej..

Pan żartuje? Gdzie są biblioteki publiczne z podobnemi pozycjami? W mojej okolicy nie ma.
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #24 dnia: Maja 11, 2009, 10:55:56 am »

Pan żartuje? Gdzie są biblioteki publiczne z podobnemi pozycjami? W mojej okolicy nie ma.
Wydawca ma obowiązek wysłać egzemplarz obowiązkowy do 15 bibliotek w Polsce, więc się chyba jakaś w pobliżu znajdzie. Ina rzecz, czy wydawca się z tego obowiązku wywiąże.

Tu jest lista bibliotek.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #25 dnia: Maja 11, 2009, 10:56:38 am »

To może wystąpimy do Antyku z propozycją zakupu "hurtowego" - na tym forum zbierze się zapewne kilkadziesiąt chętnych...

To jest nieglupi pomysl. Marza ksiegarska to jakies 55% ceny wiec przy dobrej organizacji dystrybucji mano a mano mozna zbic cene do 75-80 PLN przy zamowieniu hurtowym dla Forumowiczow.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #26 dnia: Maja 11, 2009, 11:28:53 am »

Nie jestem przekonany. Ona jest jednak trudna, zarówno przez swoją wielkość jak i język. Żeby się przez nią przebić trzeba już coś wiedzieć. To może być książka do przekonania księdza czy zakonnika, ale raczej nie szerokiego grona wiernych.

Sugerujesz Panie, że skoro jestem szarawym katolikiem, bez wykształecenia teologicznego, nie powinienem się za nią zabierać?!

Absolutnie nie! Jeśli Pana to interesuje, to oczywiście jest to świetna pozycja i warta przeczytania - i napewno nie będzie dla Pana problemem brak wykształcenia teologicznego, bo autor wszystkie swoje tezy bardzo starannie opisuje i uzasadnia. Ja też nie mam żadnego wykształcenia teologicznego a jakoś sobie poradziłem.

Ale książka do "przekonywania" to jest coś, co się wciska do łapy "nieprzekonanemu" mówiąc "masz, przeczytaj to". Takie coś nie może być za wielkie (bo przerazi) i musi być wartko napisane, żeby się nie znudził i nie odłożył po dwóch stronach. O to mi chodziło kiedy pisałem, że to nie jest książka, co do której można mieć nadzieję, że będzie masowo czytana.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #27 dnia: Maja 11, 2009, 11:45:53 am »

To jest nieglupi pomysl. Marza ksiegarska to jakies 55% ceny wiec przy dobrej organizacji dystrybucji mano a mano mozna zbic cene do 75-80 PLN przy zamowieniu hurtowym dla Forumowiczow.
W takim razie - występuje z pytaniem do Antyku - jak wyglądały by ceny w przypadku większego zamówienia. Deklarację zakupu zbiorę, jeśli będą chcieli współpracować.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #28 dnia: Maja 11, 2009, 11:50:34 am »

Proponuję zatem wrzucić ankietę w tej sprawie, by ludzie wpisywali, czy są zainteresowani

- przy kwocie 80 zl
- przy kwocie 100 zł
- przy kwocie 120 zł.

Rozumiem, ze wysylki bylyby realizowane do większych skupisk pokrywających się z miejscami celebracji Mszy i stamtąd odbierane przez zainteresowanych. Koszt przesyłki byłby dzielony na ośrodek (zapewne od 5 do 10 zł dodatkowo "na łeb")
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #29 dnia: Maja 11, 2009, 12:43:56 pm »

Co by nie psuć wydawcy interesu - wszelkie informacje będą przekazane na priva. Ale na razie - poczekajmy na odpowiedź...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 [2] 3 4 ... 9 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Książka IOTA UNUM prof. Amerio « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!