Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 01:11:41 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Książka IOTA UNUM prof. Amerio
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 9 Drukuj
Autor Wątek: Książka IOTA UNUM prof. Amerio  (Przeczytany 22471 razy)
Tomasz
Gość
« dnia: Maja 07, 2009, 15:24:27 pm »

WRESZCIE W JĘZYKU POLSKIM JEDNA Z NAJWAŻNIEJSZYCH KSIĄŻEK TEOLOGICZNYCH XX - wieku omawiających kryzys w Kościele i przepowiadających obecną katastrofalną sytuację

Romano Amerio

IOTA UNUM



Doskonałym uzupełnieniem książki IOTA UNUM jest ostatnie dzieło prof. Amerio " STAT VERITAS" szczegółowo analizujące list Jana Pawła II Tertio Millenio Adveniente. Książka została wydane przez Publications du Courrier de Roma w 1999 r.

Polecam także jako wprowadzenie w lekturę IOTA UNUM pracę włoskiego teologa Marii Radaelli p.t. "Introduzione a Iota Unum. Romano Amerio e il Logos divine" wydane 2000 roku w Milanie
« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2010, 13:18:46 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #1 dnia: Maja 07, 2009, 15:49:56 pm »

Można się tylko cieszyć z wydania tej pracy. Mam jednak obawy, znając najnowszą politykę cenową Antyku, że będzie kosztować grubo ponad 100 zł.
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #2 dnia: Maja 07, 2009, 18:05:16 pm »

Wreszcie!

Lektura obowiązkowa. Teraz będzie wstyd tej pozycji nie znać. Kto nie przeczyta - "anathema sit!"....( i wstydem okryje siebie. rodzinę i nasze środowisko. :))

(Wiem, bo przeczytałem w wersji angielskiej lat temu kilka)
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #3 dnia: Maja 07, 2009, 18:27:01 pm »

Wreszcie!

Lektura obowiązkowa

Obowiązkowa - ale ostrożnie: może wpędzić w głęboką depresję. Po jej przeczytaniu polecam natychmiast De Imitatione Christi jako odtrutkę, inaczej będą koszmary nocne :-)

« Ostatnia zmiana: Maja 07, 2009, 18:28:34 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #4 dnia: Maja 07, 2009, 18:54:50 pm »

Wreszcie!

Lektura obowiązkowa

Obowiązkowa - ale ostrożnie: może wpędzić w głęboką depresję. Po jej przeczytaniu polecam natychmiast De Imitatione Christi jako odtrutkę, inaczej będą koszmary nocne :-)



Trudno o lepszą reklamę.
Ale spokojnie. W depresję nie wpędzi. Może niektórym tylko oczy otworzy, niektórych utwierdzi, niektórym potwierdzi własne obserwacje, nieznane fakty przybliży.
Koszmary nocne to powoduje analiza stanu faktycznego. Ale Tomasza a Kempis czytać warto.
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #5 dnia: Maja 07, 2009, 19:20:42 pm »

Bardzo się cieszę. Dostałem tą książkę w wersji angielskiej w prezencie od mojego Ojca Chrzestnego i do dziś jestem pod wrażeniem poziomu intelektualnego autora, jego niezwykle logicznych, jasnych wywodów. Książka istotnie otwiera oczy na to, co się stało w Kościele w drugiej połowie XX wieku - choć jak to zwykle bywa z docieraniem do prawdy wymaga dużo wysiłku, zarówno przez swoją wielkość jak i skondensowany styl. Nie powiedziałbym, że wpędza w depresję - przygnębienie i owszem, ale nie ma tam przekonania, że nie będzie jednak możliwa odnowa Kościoła po samobójczym, soborowym ciosie.

Podejrzewam, że książka będzie istotnie dość droga, ale też jest to dzieło wielkie - angielskie wydanie liczy sobie 800 stron i kosztuje prawie $50. Ciekaw jestem jak wygląda język tłumaczenia - jako się rzekło język Romano Amerio jest skomplikowany i precyzyjny, co z pewnością stanowiło wyzwanie dla tłumacza. No i sama wielkość pracy - podejrzewam, że tłumaczenie trwało co najmniej rok.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #6 dnia: Maja 07, 2009, 20:16:03 pm »

Podejrzewam, że książka będzie istotnie dość droga, ale też jest to dzieło wielkie - angielskie wydanie liczy sobie 800 stron i kosztuje prawie $50.
Ja kupiłem swoją w Angelus Press, za $23.95 plus wysyłka, jeszcze mi dołożyli za darmo inną
książkę:
http://www.angeluspress.org/oscatalog/item/6700/iota-unum

Mają też droższą wersję w twardej oprawie:
http://www.angeluspress.org/oscatalog/item/6700H/iota-unum-hardcover
« Ostatnia zmiana: Maja 07, 2009, 20:20:26 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #7 dnia: Maja 10, 2009, 13:21:52 pm »

WRESZCIE W JĘZYKU POLSKIM JEDNA Z NAJWAŻNIEJSZYCH KSIĄŻEK TEOLOGICZNYCH XX - wieku omawiających kryzys w Kościele i przepowiadających obecną katastrofalną sytuację

A5, stron 952. Cena detaliczna 160 zł. Konieczność sfnansowania wydań innych pozycji, ważnych tłumaczeń i zwykłe planowanie - na czas zbliżającej się hiperinflacji i kolejnych cudów w Ubekistanie - dalszych pozycji wydawniczych (n.p. kontynuowanie serii prof. Feliksa Konecznego)

Książka ta zapewne/niestety, tak jak i inne książki ANTYKu, nie doczeka się niestety/"stety" ani recenzji we wrażych mediach ani w zdawałoby się "naszych". Szkoda, marzeniem wydawcy byłoby tanie wydawanie wartościowych rzeczy i w dużych nakładach a nie słuchanie nic nie kosztujących pochwał od tych, którzy mogą (ale nie chcą) nagłaśniać nasze książki patriotyczne ale i te stojące w obronie cywilizacji i Kościoła (czyli tej gałęzi na której siedzą, a która to gałąź jest piłowana na ich oczach i na całego!). Wolą zamiast tego poklepywanie wydawcy po plecach i konfidencjonalne mruczenie pod nosem o "jakże wartościowych i ważnych książkach ANTYKu".

Przestańcie ściszać głos i trwożliwie rozglądać się dookoła - zacznijcie mówić o tych książkach na głos - szczególnie gdy jesteście w posiadaniu mediów, a więc tego aparatu, jaki umożliwia nagłośnienie, zwiększenie nakładu i obniżenie kosztów a w konsekwencji ceny detalicznej książki!!!

Cóż, zobaczymy...

http://www.ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_X__P_ZAPOWIEDZI.html
Zapisane
SolusLupus
Gość
« Odpowiedz #8 dnia: Maja 10, 2009, 18:17:32 pm »

Cena zdecydowanie "zaporowa", ale może uda się uzbierać....
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #9 dnia: Maja 10, 2009, 18:24:33 pm »

Cena troche dziwi, bo to prawie 40 euro, a np. wydanie francuskie (660 stron, papierowa okladka) kosztuje 32 euro u wydawcy.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #10 dnia: Maja 10, 2009, 18:49:13 pm »

Cena troche dziwi, bo to prawie 40 euro, a np. wydanie francuskie (660 stron, papierowa okladka) kosztuje 32 euro u wydawcy.

Myślę, że francuskie wydanie ma szanse na dużo większą sprzedaż, co za tym idzie większy nakład i mniejsze koszty.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #11 dnia: Maja 10, 2009, 19:07:31 pm »

Wieksza sprzedaz zapewne, choc nie sadze, by pierwotny naklad NEL wielokrotnie przekraczal wydania Antyku, ale prosze pomyslec o kosztach druku (pensje drukarzy, personelu, amortyzacja maszyn, wynajm lokalu, dystrybucja etc), ktore we Francji sa o wiele wyzsze. Generalnie wciaz oplaca sie drukowac w Polsce i oplacac transport na Zachod.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #12 dnia: Maja 10, 2009, 22:36:22 pm »

Cena troche dziwi, bo to prawie 40 euro, a np. wydanie francuskie (660 stron, papierowa okladka) kosztuje 32 euro u wydawcy.

Myślę, że francuskie wydanie ma szanse na dużo większą sprzedaż, co za tym idzie większy nakład i mniejsze koszty.
Tyle że przy takiej cenie, ta książka po polsku w ogóle się nie sprzeda. Nie wielu zapaleńców (ja mam zamiar być w tej grupie) zdobędą się na taki koszt. Szkoda, bo właśnie ta książka powinna trafić do jak najszerszego grona, a nie tylko do już przekonanych do sprawy.
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #13 dnia: Maja 10, 2009, 22:41:34 pm »

A5, stron 952. Cena detaliczna 160 zł. Konieczność sfnansowania wydań innych pozycji, ważnych tłumaczeń i zwykłe planowanie - na czas zbliżającej się hiperinflacji i kolejnych cudów w Ubekistanie - dalszych pozycji wydawniczych (n.p. kontynuowanie serii prof. Feliksa Konecznego)

NIe wiem czy dobrze rozumie powyzsze zdanie wydawcy, ale chyba akurat ta ksiazka ma byc dojna krową, z ktorej maja byc finansowane inne pozycje wydawnicze...
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #14 dnia: Maja 10, 2009, 22:47:42 pm »

Kluczową sprawą jest relacja nakład/technika druku. Nie będę się wdawał w szczegóły, w każdym razie przypuszczam, że gdyby najwięksi potencjalni odbiorcy (np. Te Deum, sanctus.pl, Fronda) wspólnie zamówili np. 200 egz., to cena detaliczna mogłaby spaść do 70-80 zł. Ale to oznacza dla każdej z księgarń jednorazowy wydatek ładnych kilku tysięcy zł na jedną tylko pozycję.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 9 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Książka IOTA UNUM prof. Amerio « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!