Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 09:47:32 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: FSSPX Polska
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 24 Drukuj
Autor Wątek: FSSPX Polska  (Przeczytany 63367 razy)
Giovanni_23
Gość
« Odpowiedz #15 dnia: Maja 07, 2009, 20:24:32 pm »

a ble, lefebryści


:P

 ???
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #16 dnia: Maja 07, 2009, 21:27:54 pm »

Fe, brzydki, niegrzeczny Bolt. Wyjechał czcigodnemu o. Nikodemowi, a przecież o. Nikodem tak dobrze życzy FSSPX, o czym przekonywał czytelników tego forum swoimi wpisami - zwłaszcza w grudniu 2008 i styczniu 2009 r. Na szczęście czytelnicy mają krótką pamięć i szybko ulatują im takie drobiazgi. A wstrętny Bolt ośmiela się pamiętać. Niegrzeczny bardzo piesek.
Zapisane
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #17 dnia: Maja 07, 2009, 21:28:19 pm »

A co do x. Edmundasa Naujokaitis, to kto w takim razie zostanie w Kownie?

A dlaczego Ojciec się tym kłopocze? Już tam oni sobie jakoś z tym poradzą.

Kto ma się kłopotać Litwą jak nie Litwin ?

Odpowiadając w tej samej konwencji: kto ma się kłopotać lefebrystami jak nie lefebrysta? Jak się o. Nikodemowi wydaje, że FSSPX ucierpi z powodu braku ks. Edmundasa, to przecież może stosunkowo łatwo wspomóc FSSPX na Litwie.
Czy ja gdzieś napisałem, że ucierpi? Najzwyczajniej na świecie ciekawi mnie to, bo sprawy Litwy zawsze pozostaną mi bliskie.
Ale skoro nie wolno mi interesowac się sprawami FSSPX, to przepraszam, już więcej nie będę.  :P
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #18 dnia: Maja 07, 2009, 21:33:25 pm »

Wydaje mi się, że niektórzy nie lubią forumowych duchownych. W przytaczanych przez P. Bolta wypowiedziach o. Nikodem chyba nie pisał o FSSPX na Litwie tylko w Polsce. Tak to w każdym razie zrozumiałem.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #19 dnia: Maja 07, 2009, 21:56:07 pm »

W przytaczanych przez P. Bolta wypowiedziach o. Nikodem chyba nie pisał o FSSPX na Litwie tylko w Polsce. Tak to w każdym razie zrozumiałem.

Czyli FSSPX w Polsce jest sektą, a na Litwie, dajmy na to, częścią Kościoła? Dziwne...
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #20 dnia: Maja 07, 2009, 21:58:34 pm »

Ale skoro nie wolno mi interesowac się sprawami FSSPX, to przepraszam, już więcej nie będę.  :P

Co mnie w gruncie rzeczy do tego, czym się interesuje ten czy tamten ksiądz, tyle że wypowiedzi o. Nikodema na tym forum są, jakby to ująć, lekko niespójne. A zwłaszcza mogą dziwić życzenia dla dk. Szydłowskiego w obliczu nie tak znowu dawnych prób przeciągania go do IBP podczas spotkania we Wrocławiu.

Ale cóż, mój psi rozum widać nie pojmuje takich zawiłości. Do tego trzeba prawdziwego statysty, jakiego tęgiego strategusa, a tu się przecież od nich roi. Ani chybi zrozumieją i poprą.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #21 dnia: Maja 07, 2009, 22:03:32 pm »


Czyli FSSPX w Polsce jest sektą, a na Litwie, dajmy na to, częścią Kościoła? Dziwne...

takiej kolekcji (pośród wiernych) odlotów i pasożytów, jakie kręcą się przy polskiem FSSPX, to ze świecą szukac na całem świecie ...
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #22 dnia: Maja 07, 2009, 22:08:31 pm »

Fe, brzydki, niegrzeczny Bolt. Wyjechał czcigodnemu o. Nikodemowi, a przecież o. Nikodem tak dobrze życzy FSSPX, o czym przekonywał czytelników tego forum swoimi wpisami - zwłaszcza w grudniu 2008 i styczniu 2009 r. Na szczęście czytelnicy mają krótką pamięć i szybko ulatują im takie drobiazgi. A wstrętny Bolt ośmiela się pamiętać. Niegrzeczny bardzo piesek.

Przede wszystkim nieroztropny. Być może o. Nikodem życzy obecnie FSSPX lepiej, ale w każdym razie wypowiedział się w tonie pozytywnego zainteresowania. Nie przysłuży się Pan bractwo gryząc na wszelki wypadek rękę, w której nie ma kamienia.
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #23 dnia: Maja 07, 2009, 22:10:35 pm »

takiej kolekcji (pośród wiernych) odlotów i pasożytów, jakie kręcą się przy polskiem FSSPX, to ze świecą szukac na całem świecie ...

A o. Nikodem, pisząc że FSSPX to sekta, miał na myśli wiernych?

Swoją drogą racja z tymi pasożytami, ale sam Pan pisałeś, że część odeszła do Benona, a inni do Zielonki, więc ogólnie jest chyba nieco lepiej.
« Ostatnia zmiana: Maja 07, 2009, 22:18:46 pm wysłana przez Bolt » Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #24 dnia: Maja 07, 2009, 22:18:22 pm »


Czyli FSSPX w Polsce jest sektą, a na Litwie, dajmy na to, częścią Kościoła? Dziwne...

takiej kolekcji (pośród wiernych) odlotów i pasożytów, jakie kręcą się przy polskiem FSSPX, to ze świecą szukac na całem świecie ...

Przykro mi, ale muszę się zgodzić z tym w całości. Do fsspx nie miałem nic, sympatyczni kapłani, wspaniałe podejście do wiernych. A przez pewne osoby sympatyzujące z fsspx i ich poglądy - chcąc, nie chcąc - "znielubiłem" całe środowisko fsspx z xx. na czele. Poddaje się na detoks. Może wyleczę.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #25 dnia: Maja 07, 2009, 22:19:07 pm »

Panie Bolt, pan znajdzie i pokaże, gdzie o. Nikodem tak napisał. Niech nie bedzie pan gołosłowny.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #26 dnia: Maja 07, 2009, 22:26:25 pm »

Panie Bolt, pan znajdzie i pokaże, gdzie o. Nikodem tak napisał. Niech nie bedzie pan gołosłowny.

http://krzyz.ota.pl/archiwum/index.php?topic=4387.msg105642#msg105642

Odp: Prośba o pomoc w sprawie FSSPX
« Odpowiedz #153 : ſtyczeń 20, 2009, 07:53:56 »

Cytuj
Problem jaki się jawi  w tych tekstach jest taki : "dlaczego Stolica Apostolska nie daje biskuów Bractwu i IBP (oraz innym instytutom ED) Co?" Odpowiedź padła już dawno. Instytuty są powołane "ad experimentum" - nie wiadomo jak długo działać będą, i najważniejsze : Benedykt XVI boi się powtórki z bp. M.Lefebvra.
Wszystkie instytuty w Kościele na początku są powoływane ad experimentum, jest to jak najbardziej zwyczajne działanie Kościoła. Skąd Pan wie czego boi się Ojciec Święty?

Cytuj
Po czymś takim jak można mówić że FSSPX nie jest sektą?
Zawsze broniłem bractwa, ale po ostatnich wydarzeniach widzę, że to jest sekta.

« Ostatnia zmiana: ſtyczeń 20, 2009, 07:56:11 wysłane przez o. Nikodem OCD »
Zelo zelatus sum pro Domino Deo exercituum
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #27 dnia: Maja 07, 2009, 22:27:17 pm »


Swoją drogą racja z tymi pasożytami, ale sam Pan pisałeś, że część odeszła do Benona, a inni do Zielonki, więc ogólnie jest chyba nieco lepiej.

z tego, co znam te osoby, to żadna się nie pojawia ani w jednem ani w drugiem miejscu
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #28 dnia: Maja 07, 2009, 22:30:20 pm »

z tego, co znam te osoby, to żadna się nie pojawia ani w jednem ani w drugiem miejscu

Pisz Pan nazwiskami, użytkowniku Krusejder, będzie materiał do przemyśleń.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #29 dnia: Maja 07, 2009, 22:32:28 pm »

Dziękuję panie Bolt. Jednakże myślę, że należałoby zapytać o. Nikodema co sądzi na ten temat. Czasem można powiedzieć o parę słów za dużo, a interpretacja może być różna.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 [2] 3 4 ... 24 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: FSSPX Polska « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!