Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 19:06:48 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: FSSPX Polska
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 24 Drukuj
Autor Wątek: FSSPX Polska  (Przeczytany 63885 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #45 dnia: Maja 08, 2009, 08:58:23 am »

dodam jako koreferat, że na temat FSSPX Polska nie można zmienić zdania, na mniej pozytywne.

Oto na forum http://www.traditia.fora.pl ni stąd ni zowąd p. Teresa wypala taką kwestję:

http://www.traditia.fora.pl/bractwo-kaplanskie-sw-piusa-x-fsspx,32/wyklad-x-karola-stehlina-fsspx-wroclaw,1300.html#8135

Cytuj
Cytuj
Dragon napisał:
Cytat:
Cytuj
U mnie zdobywa Szczecin.

radek Buczyński


Szkoda że nie Legionowa.
Miałbym bliżej.


Radek Buczyński już nie jest zwolennikiem FSSPX, a wręcz odwrotnie stał się ogromnym wrogiem, nawet ośmielę się napisać, że to współczesny "Szaweł" w stosunku do Bractwa. Proszę prześledzić sobie tylko jeden wątek na FK z jego wypowiedziami:

http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,635.30.html

przepraszam p. Radka za odniesienie tak bezpośrednie do jego osoby, ale tak nienormalne zachowania trzeba piętnować. I druga sprawa z tem powiązana: przez takie Panie Teresy nowi ludzie przestaną pisać cokolwiek dobrego o Bractwie. Po co pisać obiektywnie według własnego przekonania, skoro to najlepsza droga, by zostać "współczesnym Szawłem". Lepiej jest, jak tu napisał o. Nikodem nie pisnąć słowa nt FSSPX
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Krzysztof Cz.
uczestnik
***
Wiadomości: 174

« Odpowiedz #46 dnia: Maja 08, 2009, 09:17:58 am »

Lepiej jest, jak tu napisał o. Nikodem nie pisnąć słowa nt FSSPX

Z całego serca życzę Szanownym Panom Krusajderom wytrwania w tym postanowieniu
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #47 dnia: Maja 08, 2009, 09:48:42 am »

jak widzę, bojówkarze zachowują czujność :D
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #48 dnia: Maja 08, 2009, 09:55:38 am »

@ p. Krusejder

Proszę Pana, co to znaczy "obiektywnie według własnego przekonania" ? Czy nie oznacza to przypadkiem "subiektywnie" ?
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #49 dnia: Maja 08, 2009, 10:01:58 am »

oczywiście ze ma Pan rację. Na przykładzie p. Radka dobitnie widać, jakbardzo subiektywnie się wypowiada, ale jak mniemam - on sam osobiście uważa, że pisze obiektywnie; p. Teresa - także samo
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #50 dnia: Maja 08, 2009, 10:04:19 am »

Nadal utrzymuję swoje zdanie, że ci którzy twierdzą, że tylko w bractwie jest prawdziwy Kościół Kat. i że extra FSSPX nulla salus, są najzwyczajniej sekciarzami.

Proszę o konkretną odpowiedź: FSSPX to sekta - tak albo nie. Ojca wypowiedź brzmiała:
Cytuj
Zawsze broniłem bractwa, ale po ostatnich wydarzeniach widzę, że to jest sekta.

I jeszcze:
Cytuj
9 stycznia
Jak na razie żaden Polak na tej drodze nie wytrwał, ale może...

W Bractwie jest jeden kapłan i trzech braci zakonnych z Polski. A więc prawda czy fałsz?
Cytuj
I co z tego, jeśli księża z bractwa zakazują wiernym chodzić na Msze odprawiane na mocy
Summorum Pontificum? Dla FSSPX to nieszczęście raczej niż cud.

Prawda czy fałsz?
Cytuj
To ja nie rozumiem, czemu oni z FSSPX nienawidzą mnie i moich braci.

Prawda czy fałsz?

I na deser:
Cytuj
Ale dobrze, że FSSPX zaczyna grac w otwarte karty. Tym razem, po takim wywiadzie, krucjata chyba się nie powiedzie.




Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #51 dnia: Maja 08, 2009, 10:50:00 am »

Panie Bolt, z sympatia czytam panskie wpisy, ale niech pan juz odpusci ojcu Nikodemowi. Gdyby FSSPX mialo tylko takich "wrogow", to by bylo znakomicie. Jest cala masa otwartych wrogow, skrytych nieprzyjaciol i falszywych braci, ktorym nalezy loic zadek, zamiast czepiac sie slowek przychylnie nastawionego kaplana. Jak Pana polemiczny temperament przerasta to forum, w sumie dosc spokojne i FSSPX-friendly, to niech Pan sie zarejestruje na przyklad na FF. Moge podrzucic linka do kilku watkow, w ktorym prawdziwi wrogowie Bractwa w szczegolnosci i Tradycji w ogolnosci pluja jadem i zwodza czytelnikow.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2917

« Odpowiedz #52 dnia: Maja 08, 2009, 10:59:46 am »

Cytuj
Cytuj
W przytaczanych przez P. Bolta wypowiedziach o. Nikodem chyba nie pisał o FSSPX na Litwie tylko w Polsce. Tak to w każdym razie zrozumiałem.

Czyli FSSPX w Polsce jest sektą, a na Litwie, dajmy na to, częścią Kościoła? Dziwne...
Już O. Nikodem wyjaśnił o co mu chodziło, ale doprecyzuję, że słyszałem już takie opinie, nie tak ja Pan napisał, ale oskarżające księdza (bądź księży) w Polsce o sekciarstwo (nie jest to też moje zdanie, tylko piszę, że takie słyszałem). Czyli samo Bractwo w Polsce nie byłoby tutaj sektą. Myślałem, że o. Nikodemowi chodziło o coś w tym rodzaju, ale już sam powiedział. Przepraszam, że próbowałem odpowiadać za kogo innego ale nieco się zdenerwowałem. Wydaje mi się, że znowu komuś przeszkadzają co niektórzy duchowni na forum i stąd takie słówkoczepialstwo.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #53 dnia: Maja 08, 2009, 11:03:12 am »

Nadal utrzymuję swoje zdanie, że ci którzy twierdzą, że tylko w bractwie jest prawdziwy Kościół Kat. i że extra FSSPX nulla salus, są najzwyczajniej sekciarzami.

Proszę o konkretną odpowiedź: FSSPX to sekta - tak albo nie. Ojca wypowiedź brzmiała:
Cytuj
Zawsze broniłem bractwa, ale po ostatnich wydarzeniach widzę, że to jest sekta.
Chyba to wyjaśniłem.

I jeszcze:
Cytuj
9 stycznia
Jak na razie żaden Polak na tej drodze nie wytrwał, ale może...

W Bractwie jest jeden kapłan i trzech braci zakonnych z Polski. A więc prawda czy fałsz?
Tak, nie doprecyzowałem, moja wina, chodziło o takich, co odbyli formację seminaryjną. Zapomniałem o x. Wesołku.
Cytuj
I co z tego, jeśli księża z bractwa zakazują wiernym chodzić na Msze odprawiane na mocy
Summorum Pontificum? Dla FSSPX to nieszczęście raczej niż cud.

Prawda czy fałsz?
Był umieszczony na starym forum odpowiedni skan z rubryceli.
Cytuj
To ja nie rozumiem, czemu oni z FSSPX nienawidzą mnie i moich braci.

Prawda czy fałsz?
Przeczyta Pan jeszcze raz na spokojnie wykład x. J. Jenkinsa i sam pan sobie odpowie.

I na deser:
Cytuj
Ale dobrze, że FSSPX zaczyna grac w otwarte karty. Tym razem, po takim wywiadzie, krucjata chyba się nie powiedzie.

A tu całkowita moja pomyłka, ale nigdzie nie deklarowałem swojej nieomylności.
Panie Bolt, z sympatia czytam panskie wpisy, ale niech pan juz odpusci ojcu Nikodemowi. Gdyby FSSPX mialo tylko takich "wrogow", to by bylo znakomicie. Jest cala masa otwartych wrogow, skrytych nieprzyjaciol i falszywych braci, ktorym nalezy loic zadek, zamiast czepiac sie slowek przychylnie nastawionego kaplana. Jak Pana polemiczny temperament przerasta to forum, w sumie dosc spokojne i FSSPX-friendly, to niech Pan sie zarejestruje na przyklad na FF. Moge podrzucic linka do kilku watkow, w ktorym prawdziwi wrogowie Bractwa w szczegolnosci i Tradycji w ogolnosci pluja jadem i zwodza czytelnikow.
Ja bym jednak nie zniechęcał pana Bolta do pisania. Niech pisze, naświetle to doskonale sytuację w jakiej są co niektórzy "wierni FSSPX".
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
magyar
Gość
« Odpowiedz #54 dnia: Maja 08, 2009, 11:11:24 am »

co myślicie o tym tekście którego znalazłem w necie :

http://www.eioba.pl/a85479/lefebryzm_integryzm_i_faszyzm_schizma_marcela_lefebrve_bractwo_piusa_x
Zapisane
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #55 dnia: Maja 08, 2009, 11:13:35 am »

co myślicie o tym tekście którego znalazłem w necie :

http://www.eioba.pl/a85479/lefebryzm_integryzm_i_faszyzm_schizma_marcela_lefebrve_bractwo_piusa_x
Pan poważnie chce, żeby się do tego tekstu odnosić? Styl i treść nie nadają się do czytania.
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #56 dnia: Maja 08, 2009, 11:16:21 am »

co myślicie o tym tekście którego znalazłem w necie :

http://www.eioba.pl/a85479/lefebryzm_integryzm_i_faszyzm_schizma_marcela_lefebrve_bractwo_piusa_x

Sterta bełkotu.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #57 dnia: Maja 08, 2009, 11:17:37 am »

Moge Ojca zapewnic, ze wsrod wiernych FSSPX, z ktorymi dane mi bylo i jest obcowac (czyli jakby nie patrzec pare tysiecy osob - chyba dobra probka statystyczna ?), postawy typu "extra Fraternitatem nulla salus" sa w znikomej mniejszosci. To mozna mierzyc nawet nie w procentach, a w promilach. Powiem wiecej : sporej czesci z wiernych chodzacych do kaplicy "polityczne" zagadnienie kryzysu w Kosciele niewiele interesuje. Ogromna wiekszosc to zwykli chrzecijanie, ktorzy chca po prostu miec normalne zycie sakramentalne, msze tradycyjna i zdrowa formacje katechetyczna dla swoich dzieci. I znajduja to w Bractwie.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Krzysztof Cz.
uczestnik
***
Wiadomości: 174

« Odpowiedz #58 dnia: Maja 08, 2009, 11:22:51 am »

jak widzę, bojówkarze zachowują czujność :D

I gdzie są Ci wspaniali moderatorzy?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #59 dnia: Maja 08, 2009, 11:25:55 am »

Panie Krzysztofie, moderatorzy czekają i patrzą co się dzieje.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 24 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: FSSPX Polska « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!