Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 13:38:36 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: FSSPX Polska
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 24 Drukuj
Autor Wątek: FSSPX Polska  (Przeczytany 63425 razy)
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #30 dnia: Maja 07, 2009, 22:37:57 pm »

Dziękuję panie Bolt. Jednakże myślę, że należałoby zapytać o. Nikodema co sądzi na ten temat. Czasem można powiedzieć o parę słów za dużo, a interpretacja może być różna.

Albo najzwyczajniej w świecie zmienia się zdanie, pogląd na konkretne sprawy. Przecież to normalne.
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #31 dnia: Maja 07, 2009, 22:46:57 pm »

Dziękuję panie Bolt. Jednakże myślę, że należałoby zapytać o. Nikodema co sądzi na ten temat. Czasem można powiedzieć o parę słów za dużo, a interpretacja może być różna.

Albo najzwyczajniej w świecie zmienia się zdanie, pogląd na konkretne sprawy. Przecież to normalne.

Ja to sobie tak kombinuję, że gdybym wygłaszał takie opinie - których notabene zebrałem parę ładnych stron - to gdybym zmienił poglądy, chyba chciałbym, żeby wszyscy zainteresowani o tym wiedzieli. Może bym próbował coś odwoływać, dementować, przepraszać. Ale pewnie się nie znam.
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #32 dnia: Maja 07, 2009, 22:51:50 pm »

A co do x. Edmundasa Naujokaitis, to kto w takim razie zostanie w Kownie?

A dlaczego Ojciec się tym kłopocze? Już tam oni sobie jakoś z tym poradzą.
Możemy temat skasowac- nikt nie bedzie pytał i spokoj bedzie...
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #33 dnia: Maja 07, 2009, 22:51:55 pm »

Dziękuję panie Bolt. Jednakże myślę, że należałoby zapytać o. Nikodema co sądzi na ten temat. Czasem można powiedzieć o parę słów za dużo, a interpretacja może być różna.

Albo najzwyczajniej w świecie zmienia się zdanie, pogląd na konkretne sprawy. Przecież to normalne.

Ja to sobie tak kombinuję, że gdybym wygłaszał takie opinie - których notabene zebrałem parę ładnych stron - to gdybym zmienił poglądy, chyba chciałbym, żeby wszyscy zainteresowani o tym wiedzieli. Może bym próbował coś odwoływać, dementować, przepraszać. Ale pewnie się nie znam.
Jeśli chciałby pan uprawiać "prostytucję" na zasadzie "co to nie JA" to się zgodzę, ale niech pan tego nie wymaga od innych. Proponuję zapytać o. Nikodema, choćby w formie wiadomości prywatnej. Wcale nie musi sie pan potem tłumaczyć z tego co pan uzyskał.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #34 dnia: Maja 07, 2009, 23:04:41 pm »

A co do x. Edmundasa Naujokaitis, to kto w takim razie zostanie w Kownie?

A dlaczego Ojciec się tym kłopocze? Już tam oni sobie jakoś z tym poradzą.
Możemy temat skasowac- nikt nie bedzie pytał i spokoj bedzie...

Pan to piszesz jako wąż czy jako gołąb?
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #35 dnia: Maja 07, 2009, 23:15:15 pm »

Jeśli chciałby pan uprawiać "prostytucję" na zasadzie "co to nie JA" to się zgodzę, ale niech pan tego nie wymaga od innych. Proponuję zapytać o. Nikodema, choćby w formie wiadomości prywatnej. Wcale nie musi sie pan potem tłumaczyć z tego co pan uzyskał.
Może spróbuję jaśniej: Ostatnia wypowiedź o. Nikodema o FSSPX na tym forum była taka, że FSSPX to sekta. Teraz zaś o. Nikodem cieszy się ze święceń dk. Szydłowskiego. Trudno mi to wszystko jakoś pogodzić i stąd moja frustracja. Nie chciałbym trwać w przekonaniu, że ten wybitny kapłan mógłby być na ten przykład dwulicowy.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #36 dnia: Maja 07, 2009, 23:18:12 pm »

Rozumiem. Tak jak napisałem wcześniej, proszę zapytać i wszystko będzie wtedy jasne.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #37 dnia: Maja 07, 2009, 23:21:10 pm »

może wczesniej Bolt wyjaśni, czy pisze tu jako lis czy jako sroka
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #38 dnia: Maja 07, 2009, 23:26:33 pm »

może wczesniej Bolt wyjaśni, czy pisze tu jako lis czy jako sroka

Wiem, wiem. Jako trol.
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #39 dnia: Maja 07, 2009, 23:28:03 pm »

Rozumiem. Tak jak napisałem wcześniej, proszę zapytać i wszystko będzie wtedy jasne.

Czemu to miałoby być prywatnie wyjaśniane? Czy o. Nikodem nie pisał o FSSPX publicznie?
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #40 dnia: Maja 07, 2009, 23:33:37 pm »

może wczesniej Bolt wyjaśni, czy pisze tu jako lis czy jako sroka

Wszędzie Pan węszysz tych swoich idoli... Obsesja i tyle. Żeby się tylko Panu co nie przyśniło, bo będziesz miał Pan Ptaki Hitchcocka skrzyżowane z Szelmostwami Lisa Witalisa... Aż strach się bać!
Zapisane
Sebastianus
aktywista
*****
Wiadomości: 663


Katecheza o małżeństwie.
« Odpowiedz #41 dnia: Maja 07, 2009, 23:40:09 pm »

Rozumiem. Tak jak napisałem wcześniej, proszę zapytać i wszystko będzie wtedy jasne.

Czemu to miałoby być prywatnie wyjaśniane? Czy o. Nikodem nie pisał o FSSPX publicznie?

Nie wiem, czy Pan zauważył, ale tylko Panu to przeszkadza. W ogóle o co ta dyskusja?! Bez sensu takie odchodzenie od meritum tematu.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #42 dnia: Maja 07, 2009, 23:43:21 pm »

Szanowny Panie Bolt,
swoją postawą i zaczepnością nie przysłuży się Pan pozytywnie Bractwu. Niech Pan trochę ochłonie. A o.Nikodema jednak wypadałoby przeprosić (prywatnie, nie publicznie).
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
la_boudin
uczestnik
***
Wiadomości: 106


« Odpowiedz #43 dnia: Maja 08, 2009, 01:15:50 am »

a ci znowu się żrą XD ja piórkuję...
Zapisane
Nie jest ważne czy w Polsce będzie kapitalizm, wolność słowa, czy w Polsce będzie dobrobyt. Najważniejsze, żeby Polska była katolicka!
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #44 dnia: Maja 08, 2009, 08:05:34 am »

Ale skoro nie wolno mi interesowac się sprawami FSSPX, to przepraszam, już więcej nie będę.  :P

Co mnie w gruncie rzeczy do tego, czym się interesuje ten czy tamten ksiądz, tyle że wypowiedzi o. Nikodema na tym forum są, jakby to ująć, lekko niespójne. A zwłaszcza mogą dziwić życzenia dla dk. Szydłowskiego w obliczu nie tak znowu dawnych prób przeciągania go do IBP podczas spotkania we Wrocławiu.
Cieszę się, że Pan poruszył ten wątek. Rozumiem, że zreferowano to nie tylko w przeoracie, więc mogę o tym na forum pisać. Z x. dk. Szydłowskim znamy się parę lat, ale to spotkanie po Bożym Narodzeniu było pierwszym. Wszystkie kontakty x. diakona ze mną zaczynały się z jego inicjatywy. To on pierwszy napisał do mnie do Hiszpanii, prosząc o możliwość korespondowania ze mną, na co chętnie się zgodziłem i nie żałuję. Ale czasami się zastanawiam, czy nie dostał on zadania operacyjnego zwerbowania mnie, bo otóż przynajmniej dwa razy napisał on do mnie w kontekście mojej przynależności kanonicznej mniej więcej takie słowa: Cieszyłbym się bardzo, gdyby podjął Ojciec radykalny krok. Teren był podatny ;) Hiszpania służy takim przemyśleniom. Również to poświąteczne spotkanie było z inicjatywy x. Łukasza. Dostałem od niego maila z zapytaniem czy moglibyśmy się spotkać na dworcu (sic!), więc wziąłem go i jego towarzyszy do klasztoru, zjedliśmy kolację i rozmawialiśmy na różne tematy. Niewątpliwie IBP było jednym z tematów, chociażby dlatego, że x. Grzegorz Śniadoch mieszka w tym klasztorze i z powodu moich osobistych życiowych wyborów. Rozmowa wyglądała tak, że oni z własnej nie przymuszonej woli wypytywali się mnie o wiele szczegółów dotyczących instytutu (a nie wiedzieli na ten temat prawie nic, np. dlaczego został wydalony z FSSPX x. Laguerie - dawny "proboszcz" ze św. Mikołaja w Paryżu, czy x. Paul Aulagnier tak bardzo zachwalany przez śp. abpa). Ja natomiast, kożystając z niecodziennej okazji, pytałem się o FSSPX. Jeśli "przeciąganiem" nazywa Pan stawianie trudnych i bardzo niewygodnych pytań, to go przeciągałem, ale nie w inny sposób. Problem jest taki, że z x. Łukaszem sensownie się rozmawia, ale niestety, nie mógł on zaprzeczyc moim zarzutom i przyznał mi rację (w momencie gdy ich odwoziłem na dworzec), że takie zagrożenia, o których mu mówiłem (np. mentalność schizmatycka, albo brak kryteriów oceniania Magisterium Kościoła) istnieją.
Rozumiem. Tak jak napisałem wcześniej, proszę zapytać i wszystko będzie wtedy jasne.

Czemu to miałoby być prywatnie wyjaśniane? Czy o. Nikodem nie pisał o FSSPX publicznie?
Tak, słowa o sekcie należą do mnie. Zostały one napisane w pewnym nieciekawym kontekście, a mianowicie, po wywiadzie bpa Tiessier i konferencji x. Jenkinsa "Traditio tradita". Oba te teksty zmierzają okrężną drogą do twierdzenia, że "serce Kościoła bije w bractwie", papież jest modernistą/heretykiem, a poza FSSPX jest próżnia eklezjalna, tylko herezja, zdrada i podstęp. Niestety władze bractwa nie zareagowały, nie pierwszy już raz, na wypowiedz w/w bpa, więc wywnioskowałem niesłusznie, że to jest oficjalne stanowisko całego FSSPX. Nadal utrzymuję swoje zdanie, że ci którzy twierdzą, że tylko w bractwie jest prawdziwy Kościół Kat. i że extra FSSPX nulla salus, są najzwyczajniej sekciarzami. Moja wypowiedź dotyczyła księży członków, ale rozciągam ją także na tych "wiernych bractwa", którzy tę zasadę wyznaję. Z biegiem czasu przekonałem się jednak, że nie można tego twierdzenia stosować do wszystkich, bo są jednak chwalebne wyjątki, nawet na tym forum to widzę. Jeśli więc takie osoby, jak np. Pan Fidelis czy Pan Tato poczuli się moją wypowiedzią urażeni, to publicznie wszystkich przepraszam, również księży, którzy od tej sekciarskiej mentalności są wolni.
Co do x. Łukasza Sz., to zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie i uważam, że więcej takich dla FSSPX potrzeba i dlatego też się cieszę ze zbliżających się święceń.
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 24 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: FSSPX Polska « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!