Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 24, 2024, 03:46:08 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231955 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: "Osobiście jestem zachwycony soborem"
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: "Osobiście jestem zachwycony soborem"  (Przeczytany 3005 razy)
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« dnia: Lutego 10, 2012, 02:22:48 am »

Z wywiadu z kard. Grocholewskim w GN 2, 2012 (http://gosc.pl/doc/1049989.Potrzebujemy-katolickich-uniwersytetow):

ks. Szczepaniak: Jakie słowa soborowych dokumentów czekają jeszcze – zdaniem Księdza Kardynała – na wprowadzenie w życie?

kard. Grocholewski: Wszystkie. Czy to będzie ekumenizm, czy wychowanie, czy misja Kościoła w świecie współczesnym, wszystkie te elementy nauczania soborowego wymagają dalszej refleksji. Według mnie, szczególnie pogłębionego spojrzenia wymaga Konstytucja dogmatyczna o Kościele Lumen gentium. Zarówno ten dokument, jak i konstytucja o Objawieniu dały dużo światła do zrozumienia nauki w Kościele i specyfiki studiów kościelnych, ponieważ pozwalają zrozumieć metodologię nauk teologicznych. Osobiście jestem zachwycony soborem. Z doświadczenia wiem, jak trudno jest pracować w różnych komisjach, gdzie każdy ma swoje zdanie. Na soborze było tylu ludzi, a jednak obrady zaowocowały wydaniem tak wspaniałych dokumentów. Każdy z nich jest aktualny i wymaga dalszej realizacji i pogłębienia.

Czyli wszystko jeszcze przed nami - bo wszystko dopiero czeka na wprowadzenie w życie...
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 10, 2012, 07:47:25 am »

Straszna krytyka Jana Pawła II i Pawla VI !!
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 10, 2012, 08:12:21 am »

"Czyli wszystko jeszcze przed nami - bo wszystko dopiero czeka na wprowadzenie w życie..."

Raczej nie będzie komu, pokolenie V2 przechodzi do historii.
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 10, 2012, 08:30:06 am »

"Czyli wszystko jeszcze przed nami - bo wszystko dopiero czeka na wprowadzenie w życie..."

Raczej nie będzie komu, pokolenie V2 przechodzi do historii.

A zatem zadanie mądrego wprowadzenia ich w życie będzie naszym zadaniem.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 10, 2012, 08:32:22 am »

Tylko czy do wypelniania tego zadania jestesmy gotowi ? Ja jestem ! Kupilem duza niszczarke do papieru. Czuwaj !
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 10, 2012, 08:36:10 am »

Tylko czy do wypelniania tego zadania jestesmy gotowi ? Ja jestem ! Kupilem duza niszczarke do papieru. Czuwaj !

Kolega to w ogóle jest specjalistą od unieważniania soborów. Pamiętam, jak całkiem sprawnie wziął się Kolega za Sobór Trydencki.
Tylko co takie pałkarskie okrzyki mają wspólnego z katolicyzmem? Co mają wspólnego z jakimkolwiek umiłowaniem Tradycji? Nic.
Jedyne, co nasz tokienowski Gadzi Język z Francji osiągnie, to zgorszenie paru osób słabszych umysłem.
Im więcej takich wypowiedzi, tym coraz mniej poważnie będzie można brać deklaracje Kolegi, że na serio interesuje Kolegę wyjście Kościoła z kryzysu.

« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2012, 08:37:42 am wysłana przez Michał Barcikowski » Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 10, 2012, 08:51:57 am »

Ciekawe, bo mialem to samo napisac. Mam wrazenie, ze Kolege interesuje pozostanie w tym dziwacznym stanie.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 10, 2012, 09:28:08 am »

Ten link był już podawany w innym miejscu.

http://www.przk.pl/pg/pl/komentarze/krzysztof_bronk/pierwsze_dementi.html

Może zacząć by trzeba od odczytania tego co chciał Sobór i intencji ojców Soboru. Na pewno nie było celem V II dewastacja kościołów, palenie Mszałów, czy tworzenie dziwacznych ruchów sekciarskich takich jak neokatechumenat. Wyszło jak wyszło. Tylko, czy ktoś to wyprostuje?
Burzy się łatwo, ale odbudowuje bardzo długo.
Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 10, 2012, 10:23:56 am »

"Czyli wszystko jeszcze przed nami - bo wszystko dopiero czeka na wprowadzenie w życie..."

Raczej nie będzie komu, pokolenie V2 przechodzi do historii.

A zatem zadanie mądrego wprowadzenia ich w życie będzie naszym zadaniem.
Naprawdę Pan myśli, że "nasze" bądź przyszłe pokolenie lepiej wprowadzi soborowe dokumenty w życie niż to zrobili ojcowie soborowi.?
Na pewno nie było celem V II dewastacja kościołów, palenie Mszałów, czy tworzenie dziwacznych ruchów sekciarskich takich jak neokatechumenat.
Trafne zdanie - obraz raczej okrutnej rewolucji niż adziornamento.
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 10, 2012, 11:06:41 am »

Intencja Ojcow soborowych z 1962 roku z pewnoscia nie bylo. Ale Ojcow soborowych z roku 1965 ? Mozna dyskutowac. W kazdym razie wielu z nich ochoczo wlaczylo sie w dzielo samozniszczenia, a niemal wszyscy pozostali bezczynnymi i bezwolnymi swiadkami. Tylko niektorzy z nich powiedzieli potem "mea culpa", w wiekszosci po latach i na emeryturze. Dobre i to.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #10 dnia: Lutego 10, 2012, 11:09:42 am »

Mam nadzieję, że w Roku Wiary odbędzie się wreszcie merytoryczna dyskusja na temat soboru - merytoryczna co dobre a co złe, a nie tylko wychwalać na siłę wszystko co nowe...
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #11 dnia: Lutego 10, 2012, 11:35:09 am »

Ja mam nadzieje, ze o soborze po prostu przestanie sie mowic, a zajmie sie kwestiami istontymi, jak ewangelizacja i gloszenie wiary. Mniejsze ryzyko gadania glupot.

To jest zreszta nowa tendencja wsrod mlodszego pokolenia ksiezy i biskupow. Ostatnio bp Aillet bardzo sensownie sie wypowiedzial na ten temat, z obsesja okolosoborowa uniemozliwia pogodzenie sie katolikow.
Bp Fellay tak streszcza ta tendencje w swoim kazaniu : Jestem przekonany, że za 10 lat sprawy będą wyglądały inaczej, ponieważ pokolenie soboru zniknie, a kolejna generacja nie jest już tak silnie związana z jego ideami. Już obecnie wielu biskupów mówi nam, drodzy bracia:  „Przywiązujecie zbyt duże znaczenie do tego soboru, dajcie sobie z tym spokój. Kościół powinien iść naprzód. Dajcie sobie z tym spokój, zapomnijcie o tym. Powróćmy do rzeczywistości, do Tradycji”.
http://news.fsspx.pl/?p=384
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #12 dnia: Lutego 10, 2012, 11:39:05 am »

Tak, tylko, że nowe pokolenie tak będzie przesiąknięte duchem soboru, że nie będzie chciało wrócić do normalności.
Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #13 dnia: Lutego 10, 2012, 12:26:33 pm »

Myślę, że bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie merytoryczna dyskusja na temat soboru niż czekanie na to co może nadejść... Bóg jeden wie co jeszcze biskupi mogą wymyślić...nowy sobór.?  ;D

Jeszcze się okaże, że trzymanie się zasad soboru będzie tradycyjnym rozwiązaniem na tle nowej ewangelizacji...obym głupoty pisał.  :-X
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #14 dnia: Lutego 10, 2012, 15:31:00 pm »

Na razie dzieci soboru mają się dobrze i są dobrej myśli. Właśnie wpadła mi w ręce broszurka o Mszy Św. i jej historii rozdawana rodzicom dzieci pierwszokomunijnych w mojej diecezji. Broszurka wydana w 2011 r. ma imprimatur, a jest tam tyle bzdur, że nawet mi się nie chce pisać.

Ale na końcu autor, ks. A. McBride, pisze tak o reformach posoborowych (w wolnym tłumaczeniu):
Co jest uderzające to to, że pełny rezultat tego wszystkiego [tj. reform] dopiero odczujemy. Jesteśmy bowiem dopiero na samym początku reform.

Takiego zdania jest jeszcze prawie cała "wierchuszka" hierarchii kościelnej.
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2012, 15:32:54 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: "Osobiście jestem zachwycony soborem" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!