Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 21:43:59 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Włoski historyk ubolewa nad zaprzestaniem używania pastorału (feruli) Pawła VI
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 9 Drukuj
Autor Wątek: Włoski historyk ubolewa nad zaprzestaniem używania pastorału (feruli) Pawła VI  (Przeczytany 32231 razy)
triregnum
uczestnik
***
Wiadomości: 233

« dnia: Lutego 08, 2012, 21:19:40 pm »

Włoski historyk ubolewa nad zaprzestaniem używania przez Benedykta XVI pastorału Pawła VI (Jana Pawła I, Jana Pawła II):

http://wpolityce.pl/wydarzenia/22823-wloski-historyk-wspomina-slynny-pastoral-jana-pawla-ii-nie-przemierza-juz-drog-rzymu-i-swiata
Zapisane
Accipe thiaram tribus coronis ornatam, et scias te esse Patrem Principum et Regum, Rectorem Orbis, in terra Vicarium Salvatoris Nostri Jesu Christi, cui est honor et gloria in saecula saeculorum.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 09, 2012, 00:34:44 am »

kolejny satanista zrobił coming out ?

;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 09, 2012, 01:05:23 am »

"Benedykt XVI zaczął używać <<najpierw oryginał, a potem kopię pastorału ze złotym krzyżem, podarowany Piusowi IX w 1877 roku i używany przez papieży do Vaticanum Secundum>>." Jaka piękna polszczyzna :P
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 09, 2012, 09:25:55 am »

kolejny satanista zrobił coming out ?

;)

Jak trzeba przysrać nielubianemu papieżowi, to nawet małego tekielistę potrafisz w sobie obudzić...
Zapisane
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 09, 2012, 09:36:44 am »



Jak trzeba przysrać nielubianemu papieżowi, to nawet małego tekielistę potrafisz w sobie obudzić...
Jednak z pana to niezłe chamidło.
Zapisane
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 09, 2012, 09:44:36 am »

Na temat poglądów p. Melloniego http://chiesa.espresso.repubblica.it/articolo/155901?&eng=y
"Among the theorists of Vatican II as a “rupture” and a “new beginning,” the most explicit against the papal provisions were the founder and prior of the monastery of Bose, Enzo Bianchi, and the historian of Christianity Alberto Melloni, coauthor of the most widely read “History of Vatican Council II” in the world. For Melloni, the objective of pope Ratzinger is nothing less than that of “deriding” and “demolishing” Vatican Council II.

But instead it is known that Benedict XVI’s clear objective – plainly enunciated and argued in the memorable discourse to the Roman curia on December 22, 2005 – is that of freeing the Council from a particular interpretation: precisely the interpretation of “rupture” and “new beginning” dear to Bianchi and Melloni. "
Zapisane
adaltare
rezydent
****
Wiadomości: 339

« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 09, 2012, 09:47:43 am »

Nigdy nie lubiłem tego krzyża, zwanego papieskim.
We wczesnej młodości budził we mnie strach i odrazę, obecnie nie uznaje go za krzyż Pana Jezusa.
Bardziej  kojarzy mi się z groteską niż symbolem wiary.
Bliskie są mi krzyże przedstawiające Chrystusa jako Króla, żyjącego na krzyżu.
Są bogate w symbolikę,teologie,  czego nie można powiedzieć o zhumanizowanej wersji  krzyża.


A tu przykład inspiracji "krzyżem papieskim"
« Ostatnia zmiana: Lutego 09, 2012, 10:13:32 am wysłana przez adaltare » Zapisane
Kryzys Kościoła to kryzys odpowiedzialności biskupów.
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 09, 2012, 09:53:44 am »



Jak trzeba przysrać nielubianemu papieżowi, to nawet małego tekielistę potrafisz w sobie obudzić...
Jednak z pana to niezłe chamidło.
Ja też Kolegę kocham.
Zapisane
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 09, 2012, 10:20:23 am »

"obecnie nie uznaje go za krzyż Pana Jezusa"
Mimo wszystko, mimo tego, że wiem iż pastorał z krucyfiksem Pawła VI był sprzeczny z tradycją liturgii papieskich itd. Nigdy bym tak nie powiedział. To jest po prostu chamstwo, a od kapłanów chamstwa nie oczekujemy. Wydaje się księdzu, że jest mądrzejszy od Benedykta XVI, jego ceremoniarza itd. Żal mi księdza.
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 09, 2012, 10:23:28 am »

Mi nie żal, ale dość dziwne to zdanie.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
adaltare
rezydent
****
Wiadomości: 339

« Odpowiedz #10 dnia: Lutego 09, 2012, 10:29:46 am »

"obecnie nie uznaje go za krzyż Pana Jezusa"
Mimo wszystko, mimo tego, że wiem iż pastorał z krucyfiksem Pawła VI był sprzeczny z tradycją liturgii papieskich itd. Nigdy bym tak nie powiedział. To jest po prostu chamstwo, a od kapłanów chamstwa nie oczekujemy. Wydaje się księdzu, że jest mądrzejszy od Benedykta XVI, jego ceremoniarza itd. Żal mi księdza.

Obraził się pan, bo chciał się pan obrazić.
Gdy pan ochłonie to proszę mnie oświecić co sprawia że krzyż Chrystusa różni się od wszystkich innych krzyży, np od krzyża łotra.

Zapisane
Kryzys Kościoła to kryzys odpowiedzialności biskupów.
adaltare
rezydent
****
Wiadomości: 339

« Odpowiedz #11 dnia: Lutego 09, 2012, 10:46:30 am »

"Nigdy bym tak nie powiedział". - Stwierdził pan ze ma pan inne zdanie.

"To jest po prostu chamstwo," - z tego wynika, że każde zdanie różne od pańskiego jest chamstwem.

 "a od kapłanów chamstwa nie oczekujemy." - każdy ( kapłan też) głoszący inne tezy niż pan jest chamem. ( za ile osób pan się wypowiada?)

 "Wydaje się księdzu, że jest mądrzejszy od Benedykta XVI, jego ceremoniarza itd". - tutaj twierdzi pan, że pan wie co mi się wydaje, podziwiam za znajomość moich przemyśleń.

 "Żal mi księdza". - dziękuję za troskę.

ps niech pan zgłosi się do Gazety Wyborczej, dostanie pan prace, metodę konstruowania pomówień już pan opanował.
Zapisane
Kryzys Kościoła to kryzys odpowiedzialności biskupów.
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #12 dnia: Lutego 09, 2012, 10:54:35 am »


Bliskie są mi krzyże przedstawiające Chrystusa jako Króla, żyjącego na krzyżu.
Są bogate w symbolikę,teologie,  czego nie można powiedzieć o zhumanizowanej wersji  krzyża.


Właśnie wyrzucił Ksiądz na śmietnik całą zachodnią tradycję ikonograficznych przedstawień Męki. 
Zapisane
adaltare
rezydent
****
Wiadomości: 339

« Odpowiedz #13 dnia: Lutego 09, 2012, 10:56:30 am »


Bliskie są mi krzyże przedstawiające Chrystusa jako Króla, żyjącego na krzyżu.
Są bogate w symbolikę,teologie,  czego nie można powiedzieć o zhumanizowanej wersji  krzyża.


Właśnie wyrzucił Ksiądz na śmietnik całą zachodnią tradycję ikonograficznych przedstawień Męki.
W którym miejscu to zrobiłem?
ps. Pan też szuka powodu by się obrazić?

 Tu ma pan coś nt. zachodniej tradycji ikonograficznej http://www.francesco.katowice.opoka.org.pl/san1.html
« Ostatnia zmiana: Lutego 09, 2012, 11:04:07 am wysłana przez adaltare » Zapisane
Kryzys Kościoła to kryzys odpowiedzialności biskupów.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #14 dnia: Lutego 09, 2012, 11:10:20 am »

A krzyże cierpiącego Chrystusa to nie są bogate w symbolike, teologię? Już zostawmy ten nieszczęsny krzyż Pawła VI, ale to jest dziwne zdanie księdza.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Strony: [1] 2 3 ... 9 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Włoski historyk ubolewa nad zaprzestaniem używania pastorału (feruli) Pawła VI « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!