Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 08:57:45 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: "służyła do mszy"...
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: "służyła do mszy"...  (Przeczytany 2739 razy)
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« dnia: Lutego 06, 2012, 14:53:34 pm »

Coś w sprawie (jak sądzę powszechnie znanej ) z Sosnowca

"Na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych pokazała zdjęcia jak służy do mszy jako ministrantka we wspólnocie Tabah w Czeladzi prowadzonej przez misjonarzy."

http://www.se.pl/multimedia/galeria/78342/150203/matka-madzi-chciaa-sie-zabic-przed-matura-kim-jest-katarzyna-w-rodzina-matki-madzi/
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 06, 2012, 17:45:04 pm »

ja bym tych spraw nie łączył. Po prostu w każdym środowisku są szuje, złodzieje i zabójcy. Nie myślimy chyba, że wszystkie ministrantki(oczywiście nie popieram tej ,,posługi") są takie jak Katarzyna z Sosnowca. Niedawno była sprawa oskarżeń wobec księdza z Legionowa, że nakłaniał swoją nieletnią kochankę do aborcji. I co mamy uważać, że wszyscy księża mają kochanki i nakłaniają je do aborcji? Bardzo uważajmy w tych sprawach.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 06, 2012, 18:50:43 pm »

Zgadzam się Panie Ryszardzie.
Zapisane
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 07, 2012, 09:49:03 am »

Wydaje mi się, że Panu Markowi Kocowi nie chodziło o łączenie dwóch spraw, a o zwykłą ciekawostkę, gdyż Pan nie skomentował tego.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 07, 2012, 09:58:18 am »

To - również jako ciekawostkę - można dodać , że kobieta ta przeszła przez conajmniej kilka posoborowych wspólnot kościelnych, ale w żadnej "się nie odnalazla". Mówił o tym w TV jeden z księży z tamtejszej Kurii.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 07, 2012, 10:29:25 am »

A przed soborem takich spraw nie było? Nie zwalajmy wszystkiego na SWII ( bynajmniej nie jestem jego entuzjastą). To tak jak z aborcją. Polki jej dokonywały i przed SWII  i po nim.
http://www.fidesetratio.com.pl/Presentations0/01aZieba.pdf
Tekst podaje liczbę aborcji w Polsce w latach 1956-1993 na 20 milionów
To są zupełne odrębne sprawy i nie mają ze sobą żadnego związku. Chyba nikt normalny ze wspólnot neokatechumenalnych, oazowych i odnowy w Duchu Świętym nie wzywa kobiet do dokonania zbrodni lub aborcji.
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2012, 10:33:02 am wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 07, 2012, 10:43:41 am »

A czy ktokolwiek napisał w tym wątku, że "przed soborem TAKICH SPRAW nie było" ?
 ???
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 07, 2012, 10:58:19 am »

Coś w sprawie (jak sądzę powszechnie znanej ) z Sosnowca

"Na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych pokazała zdjęcia jak służy do mszy jako ministrantka we wspólnocie Tabah w Czeladzi prowadzonej przez misjonarzy."

http://www.se.pl/multimedia/galeria/78342/150203/matka-madzi-chciaa-sie-zabic-przed-matura-kim-jest-katarzyna-w-rodzina-matki-madzi/
chodzi mi o to by nie łączyć faktów, że Katarzyna z Sosnowca była kiedyś ministrantką z tym co zrobiła z dzieckiem. Nie schodźmy do poziomu tabloidów. Już pani Środa krzyczy, że jest to wina Kościoła, bo w Polsce nie można legalnie dokonać aborcji.
http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/501702,kosciol-wspolwinny-smierci-malej-madzi-prof-sroda-wyjasnia,id,t.html?cookie=1
A najlepiej niech moderatorzy usuną ten wątek, bo nie ma on związku z tematem Forum. To bardziej temat do jakieś forum kryminalnego
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2012, 11:09:35 am wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 07, 2012, 12:07:59 pm »

wspólnoty posoborowe (w tym N.) kojarzą mi się z jakimś udziwnieniem, szukaniem wrażeń. Kogo przyciągają takie wspólnoty? Czy nie ma w nich większego niż w populacji odsetka ludzi, którzy mają problem , po prostu z normalnym funkcjonowaniem w społeczeństwie, podejmowaniem zwykłych zadań życiowych?
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 07, 2012, 13:22:15 pm »

Wspólnoty posoborowe (w tym N.) kojarzą mi się z jakimś udziwnieniem, szukaniem wrażeń. Kogo przyciągają takie wspólnoty? Czy nie ma w nich większego niż w populacji odsetka ludzi, którzy mają problem , po prostu z normalnym funkcjonowaniem w społeczeństwie, podejmowaniem zwykłych zadań życiowych?
Tak to chyba jest. Wprawdzie już kilkanaście lat nie mam z tym kontaktów ale odnosiłem podobne wrażenia.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #10 dnia: Lutego 07, 2012, 14:17:57 pm »

Spraw oczywiście nie można wiązać.
Nie wiąże tego w żaden sposób z tą straszną tragedią, przyjmijmy nawet na moment, że dotyczy to nie tej dwójki, tylko jakiejś innej, żyjącej gdzieś-tam-w-polsce.
I teraz -> Gdzieś w internecie czytałem mniej więcej tak:

" oboje należeli do katolickich grup (charyzmatycznych?) , oboje służyli do mszy, ślubu kościelnego nie mieli - tak wyszło".

Pomyślałem sobie natychmiast - po owocach ich poznacie, wcale mnie to nie dziwi.

Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #11 dnia: Lutego 07, 2012, 16:07:54 pm »

wspólnoty posoborowe (w tym N.) kojarzą mi się z jakimś udziwnieniem, szukaniem wrażeń. Kogo przyciągają takie wspólnoty? Czy nie ma w nich większego niż w populacji odsetka ludzi, którzy mają problem , po prostu z normalnym funkcjonowaniem w społeczeństwie, podejmowaniem zwykłych zadań życiowych?

Każda mała grupa przyciąga takie osoby, obojętnie czy to Akcja Katolicka, grupa tradycjonalistów, czy wspólnota  charyzmatyczna. I nie jest dziwne, że mama Magdy przeszła przez kilka z nich. Szkoda, że w żadnej nie zakotwiczyła się na dłużej. Może nie byłoby tragedii.
Fakt, że grupy Odnowy bardziej są zapatrzone w siebie, niż w Boga i otaczający je świat.Ale to już inna kwesta, jak powiedziałby znany nadispektor.
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #12 dnia: Lutego 07, 2012, 21:15:56 pm »

A przed soborem takich spraw nie było? Nie zwalajmy wszystkiego na SWII ( bynajmniej nie jestem jego entuzjastą). To tak jak z aborcją. Polki jej dokonywały i przed SWII  i po nim.
http://www.fidesetratio.com.pl/Presentations0/01aZieba.pdf
Tekst podaje liczbę aborcji w Polsce w latach 1956-1993 na 20 milionów
To są zupełne odrębne sprawy i nie mają ze sobą żadnego związku. Chyba nikt normalny ze wspólnot neokatechumenalnych, oazowych i odnowy w Duchu Świętym nie wzywa kobiet do dokonania zbrodni lub aborcji.


Pan chyba zapomnial jaka to byla Polska?
Stalin, mowi to panu cos?
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #13 dnia: Lutego 07, 2012, 21:51:13 pm »

O ile ja pamiętam to Stalin umarł 5 marca 1953 roku, a przytoczone sprawozdanie obejmuje okres 1956-1993. Nie zwalajmy też wszystkiego na komunizm, bo w krajach w których go nie było, też masowo dokonuje się aborcji. Zresztą też nie urządzono łapanek na kobiety, by dokonywały aborcji, tak jak i teraz nikt nie jest w stanie zabronić Polkom wyjazdów ,,aborcyjnych" do  Niemiec i Czech. Niestety
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #14 dnia: Lutego 07, 2012, 21:59:38 pm »

Z tego co wiem, to za Stalina aborcja była zakazana. Ustawa proaborcyjna z 1956 r została uchwalona na fali odwilży postalinowskiej.
Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: "służyła do mszy"... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!