Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 14:38:18 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Zmarła Wisława Szymborska
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] Drukuj
Autor Wątek: Zmarła Wisława Szymborska  (Przeczytany 9835 razy)
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #60 dnia: Lutego 10, 2012, 01:14:36 am »

Jako, że pojawiają się tutaj elementy cenzury, pozwolę sobie nie wspomnieć co sądzę o zmarłej wielbicielce socjalistycznych zbrodniarzy.

Nie napiszę też, obawiając się nazwania chamem i człowiekiem bez kultury, o pomyśle zintegrowania tejże autorki peanów do zwyrodnialców - z pewnym drewnianym przedmiotem, wykorzystywanym w bajkach przez łowców wampirów.

Kompletnie i absolutnie niezrozumiałe pozostanie dla mnie wciskanie się między "wódkę a zagrychę" niektórych (np. wspomniany x. prof. ) katolickich publicystów/myślicieli/filozofów czy co tam jeszcze.
Tak trudno to zrozumieć? Was i waszego nieba nie chce szanowna zmarła (tzn. czy teraz nie chce to nie wiadomo, nie chciała kiedy jeszcze mogła chcieć) - i trudno - jej świadomy wybór.
W sytuacji kiedy ktoś mi pokazuje "niewymowność", to ja w nią co najwyżej mogę kopnąć, ale na pewno nie całować.

Odrobinę godności!

Seweryn to powinien być szturchnięty za takie głupie teksty. Szanowna zmarła życzyła sobie pogrzebu świeckiego, więc co to za umizgi to religijnego pojmowania "życia po śmierci"?
Panie Seweryn, szanowna zmarła twierdziła, że po śmierci nie ma nieba, po śmierci ciało gnije i zjadają je robale i tyle, cała to historia, nie szło na tej bazie stworzyć jakiegoś ściskającego za serce epitafium?


Jednocześnie, modlić się można - a nawet trzeba - za każdego, nawet (lub tym bardziej) za "wroga".
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Highlander
bywalec
**
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #61 dnia: Lutego 10, 2012, 01:38:30 am »

A w tv z Szymborskiej zrobil sie piekny temat zastepczy.
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Zmarła Wisława Szymborska « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!