Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 08:19:08 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: OFFICIA PROPRIA PRO CLERO DIECESIUM POLONIAE
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj
Autor Wątek: OFFICIA PROPRIA PRO CLERO DIECESIUM POLONIAE  (Przeczytany 20403 razy)
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #30 dnia: Maja 03, 2011, 10:29:31 am »

Podlinkowałem w pierwszym poście.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #31 dnia: Maja 03, 2011, 11:21:38 am »

Podlinkowałem w pierwszym poście.
Fakt jest.
Pytanie dotyczące godzin mniejszych, sexty nony.
Skąd zaczerpnąć Hymn i antyfony?
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #32 dnia: Maja 03, 2011, 12:34:28 pm »

Hymny z Ordinarium, bez zmian. Antyfony z Laudesów, jak w każdym oficjum świątecznym (I kl.) - zresztą są tez podane przy każdej horce, na ss. 54-55.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #33 dnia: Sierpnia 14, 2014, 14:05:02 pm »

Udostępniam otrzymany od jednego z czytelników forum plik z 1. częścią oficjów dla Polski z 1965 r. (teksty przepisane ze skanów).
Ewentualne uwagi można wpisywać w niniejszym wątku albo kierować bezpośrednio do autora

https://drive.google.com/file/d/0B8Doz9OLPkv2WU90MlQzTFBSTVU/edit?usp=sharing
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #34 dnia: Sierpnia 14, 2014, 14:12:16 pm »

Świetna robota!
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #35 dnia: Sierpnia 14, 2014, 14:16:13 pm »

Całość można wydrukować jako wkładkę do Brewiarza. Po pobieżnym przejrzeniu nie znalazłem tam błędów, tak więc myślę, że może być to duża pomoc dla tych, którzy chcą odmawiać Brewiarz wraz z Oficjami dla Polski, a trudno byłoby im korzystać ze skanów na NRL.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Innomine
rezydent
****
Wiadomości: 326


« Odpowiedz #36 dnia: Maja 02, 2016, 14:48:55 pm »

Czy ktoś posiada może nuty do formularza mszalnego na NMP Królowej Polski (zarówno Gaudeamus z 1941 r., jak i Praeposuit z 196X)?
Zapisane
"Poza tym trudno ci było opuścić oratorium, tak dobrze się tam czułeś. Czy widzisz, jak prowadzi do Boga, jak do Niego przybliża rygoryzm liturgiczny?"  św. Józef Maria Escrivá de Balaguer, Droga, N. 543
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #37 dnia: Maja 02, 2016, 18:19:57 pm »

Wysłałem Panu na maila forumowego.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #38 dnia: Maja 04, 2016, 13:03:00 pm »

Ja w swoim Diurnale mam kalendarz powszechny. Jeżeli nie ma się przy sobie tekstów na Polskę to stosowanie tego zawartego w Diurnale zbrodnią chyba nie jest?
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #39 dnia: Maja 04, 2016, 20:04:11 pm »

Czy ktoś posiada może nuty do formularza mszalnego na NMP Królowej Polski (zarówno Gaudeamus z 1941 r., jak i Praeposuit z 196X)?
Gaudeamus jest, chociaż alleluja są simplex. Mszy prepozuit nie ma.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #40 dnia: Maja 04, 2016, 21:19:22 pm »

Ja w swoim Diurnale mam kalendarz powszechny. Jeżeli nie ma się przy sobie tekstów na Polskę to stosowanie tego zawartego w Diurnale zbrodnią chyba nie jest?
Świeckich rubryki nie obowiązują pod grzechem, zresztą można zawsze odmawiać oficjum o świętym polskim z komunału.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #41 dnia: Maja 20, 2016, 21:36:22 pm »

Przy niektórych świętych takoż czynię. Głównie jednak stosuję kalendarz powszechny?
Zapisane
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #42 dnia: Września 09, 2016, 15:30:43 pm »

Czy wiadomo coś Państwu na temat formularza o Matce Boże Gietrzwałdzkiej? W mszale Jana XXIII w gietrzwałdzkiej parafii jest wkładka z formularzem z imprimatur z 1967 roku, to znaczy że wcześniej nie było tego formularza? Czy można go używać do liturgii tradycyjnej? Czy ma on zasięg wyłącznie parafialny, czy też diecezjalny?
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #43 dnia: Września 10, 2016, 16:07:26 pm »

Czy wiadomo coś Państwu na temat formularza o Matce Boże Gietrzwałdzkiej? W mszale Jana XXIII w gietrzwałdzkiej parafii jest wkładka z formularzem z imprimatur z 1967 roku, to znaczy że wcześniej nie było tego formularza? Czy można go używać do liturgii tradycyjnej? Czy ma on zasięg wyłącznie parafialny, czy też diecezjalny?

Własna Msza o NMP Gietrzwałdzkiej znalazła się w "Mszale Rzymskim dla diecezji polskich" z 1986 r. W "Mszale Rzymskim łacińsko-polskim" z 1968 r. jeszcze jej nie było, stosowano formularz z święta Narodzenia NMP. 8 grudnia w Gietrzwałdzie do roku 1962 czczono liturgicznie Narodzenie NMP, a skoro nowy formularz pochodzi z 1967 roku, to nie nadaje się do użycia w liturgii tradycyjnej.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
romek13
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #44 dnia: Lipca 23, 2018, 08:35:51 am »

Czy ktoś dysponuje skanami officium proprium dla Polski, bo z tego co widzę, to wszystkie poznikały z internetu tylko jest ta przepisana część pierwsza?
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: OFFICIA PROPRIA PRO CLERO DIECESIUM POLONIAE « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!