Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:07:52 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Świadkowie Jehowy drugim wyznaniem w Polsce?
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Świadkowie Jehowy drugim wyznaniem w Polsce?  (Przeczytany 2864 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« dnia: Grudnia 22, 2009, 21:24:10 pm »

Niedawno była gdzieś informacja, że Świadkowie Jehowy to drugie wyznanie w Polsce pod względem liczebności. Zaniepokoiło mnie to. Co o rozwoju tej sekty w Polsce sądzą Forumowicze? Czy stanowią duże zagrożenie tutaj w Polsce?
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #1 dnia: Grudnia 22, 2009, 21:32:11 pm »

Niedawno była gdzieś informacja, że Świadkowie Jehowy to drugie wyznanie w Polsce pod względem liczebności. Zaniepokoiło mnie to. Co o rozwoju tej sekty w Polsce sądzą Forumowicze? Czy stanowią duże zagrożenie tutaj w Polsce?
Myślę, ze wątpię - 2 są prawosławni, a jehowici są na 3-4 miejscu razem z luteranami. Ich liczebość oscyluje w okolicach 100.000 ludzi i jest podobno ostatnimi czasy dość płynna i od 20 lat nie wzrasata. Tzn. wiele osób do nich przychodzi, ale też wiele odchodzi.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #2 dnia: Grudnia 22, 2009, 21:32:34 pm »

Drugim, jesli za pierwsze uzna sie chrzescijanstwo (katolicyzm, prawoslawie, protestantow), a ich uzna za wyznanie niechrzescijanskie, ktorym rzeczywyscie sa. Jesli natomiast przyjac inny rodzaj rankingu to katolicyzm pierwsze miejsce, drugie prawoslawie - ok 600 tys wyznanwcow, a trzecie swiadkowie, w sumie okolo 127 tysiecy.
Moim zdaniem od lat nie stanowia juz wielkiego zagrozenia, liczba wyznawcow rosnie im bardzo powoli, a ludzie juz dobrze poznali ich metody dzialania. Gorzej w krajach slabach slabo rozwinietych, tam maja zniwo. Kiedys bylem mocno zaangazowany w dyskutowanie z sJ i badaniem ich ruchu, ale mi sie znudzilo :) Wiele informacji znajdzie pan rowniez na stronce, z ktora kiedys wspolpracowalem
www.brooklyn.org.pl
Pozdrawiam
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #3 dnia: Grudnia 22, 2009, 23:05:58 pm »

Drugim, jesli za pierwsze uzna sie chrzescijanstwo (katolicyzm, prawoslawie, protestantow)

Chrzescijanstwo to nie religia, ale zjawisko socjologiczno-cywilizacyjne. Katolicyzm to religia.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #4 dnia: Grudnia 22, 2009, 23:14:05 pm »

http://portalwiedzy.onet.pl/4287,,,,chrzescijanstwo,haslo.html

Prosze pretensje kierowac do encyklopedystow, a nie do mnie. Poza tym pierwsze slysze, by chrzescijanstwo nie bylo religia. Moze pan blizej uzasadnic swoje stanowisko?
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #5 dnia: Grudnia 23, 2009, 01:07:39 am »

Religia musi miec jasno okreslone zasady, przynajmniej w sferze wiary, miec jakis wspolny mianownik, byc w miare spojnym systemem swiatopogladowym, a nie sloganem, metnym i rozmytym nurtem, opakowaniem na cokolwiek.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #6 dnia: Grudnia 23, 2009, 07:12:05 am »

Religia musi miec jasno okreslone zasady, przynajmniej w sferze wiary, miec jakis wspolny mianownik, byc w miare spojnym systemem swiatopogladowym, a nie sloganem, metnym i rozmytym nurtem, opakowaniem na cokolwiek.
Muszę powiedzieć, że to zdanie trafiło mi mocno do przekonania.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #7 dnia: Grudnia 23, 2009, 10:28:11 am »

Wydaje mi sie, ze myli pan wyznanie z religia panie Fons Blaudi.
Zapisane
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 13, 2012, 12:16:08 pm »

Czy ktoś z państwa widzi na tych zdjęciach sugerowane przez autora rzeczy, których nie dopowiada?! Ja nie widzę, no może za wyjątkiem Chrztu św. Jan ma sześć palców w prawej dłoni!

Proszę o ewentualne sugestie.
Chodzi mi o pierwszy link, drugi przesyłam dla zainteresowanych, trochę jak w nowej świątyni ojca Pio.

http://www.piotrandryszczak.pl/prowokacja.html

http://www.piotrandryszczak.pl/cokryja.html
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 13, 2012, 13:16:43 pm »

Czy ktoś z państwa widzi na tych zdjęciach sugerowane przez autora rzeczy, których nie dopowiada?!
Widzę wszystkie te o których wspomina, przy czym jest to moim zdaniem gruuuuubymi nićmi szyte.
Sądzę, że przy odrobinie kreatywności i woli, można w każdym obrazku znaleźć takie "ukryte" kształty. Oczywiście kompletny zbieg okoliczności.

Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #10 dnia: Lutego 13, 2012, 14:32:00 pm »

No dobra, ale co widać? (pierwszy link)
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #11 dnia: Lutego 13, 2012, 14:55:56 pm »

Męskie i damskie narządy ... jak sądzę :P

Ale to jak pisałem - szukanie na siłę.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #12 dnia: Lutego 13, 2012, 17:23:24 pm »

Męskie i damskie narządy ... jak sądzę :P

Ale to jak pisałem - szukanie na siłę.
No właśnie też tak z początku myślałem. Ale nic takiego tam nie widzę...
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #13 dnia: Lutego 14, 2012, 15:25:25 pm »

Czy ktoś z państwa widzi na tych zdjęciach sugerowane przez autora rzeczy, których nie dopowiada?! Ja nie widzę, no może za wyjątkiem Chrztu św. Jan ma sześć palców w prawej dłoni!

Proszę o ewentualne sugestie.
Chodzi mi o pierwszy link, drugi przesyłam dla zainteresowanych, trochę jak w nowej świątyni ojca Pio.

http://www.piotrandryszczak.pl/prowokacja.html

http://www.piotrandryszczak.pl/cokryja.html

Powyższe stronki świadczą jedynie o poważnych problemach psychicznych ich autora oraz kompromitują jakąkolwiek rozsądną polemikę z ŚJ.... to są psychiczne odloty w stylu Pana Pająka i jego osobliwych fotek Benedykta XVI czy JPII "puszczających satanistyczne znaki"...totalny odlot...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Świadkowie Jehowy drugim wyznaniem w Polsce? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!