Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 01:02:39 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Radio Watykańskie - Nowa fala na falach
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Radio Watykańskie - Nowa fala na falach  (Przeczytany 2638 razy)
DexterFK
uczestnik
***
Wiadomości: 212


« dnia: Stycznia 31, 2012, 10:45:58 am »

Radio Watykańskie i powolne zmiany jakie może zaobserwować w jego przekazach za pontyfikatu O.Św. Benedykta XVI.
Na początek magazyn RV, który łamie beton posoborowia (w 1 i 2 cz. gdyż już 3 to pomysł i wykonanie ewidentnie polskie)
http://www.deon.pl/religia/radio-watykanskie/magazyn-radia-watykanskiego/art,602,o-kosciolach-wybudowanych-po-soborze.html
1. Wieści z US - czyli jak powinien wyglądać ekumenizm
2. Paolo Portoghesi i jego uwagi - dla tradisrodowisk nic nowego ale dla przeciętnego zjadacza chleba to nowość
3. - tu już rodzima wersja neogallikanizmu
Zapisane
Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #1 dnia: Stycznia 31, 2012, 16:19:24 pm »

Od lat słyszę z ust oficjeli watykańskich o reformie liturgii. Że łacina, że versus Deum, że chorał, że modlitwa u stóp ołtarza, a Msza w mojej parafii jest wciąż taka sama.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #2 dnia: Stycznia 31, 2012, 18:27:26 pm »

Z roku na rok jest coraz gorzej.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #3 dnia: Stycznia 31, 2012, 21:29:27 pm »

Msza w mojej parafii jest wciąż taka sama.

No to niechże się Pan cieszy - bo zawsze może być gorzej niż jest!
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 03, 2012, 14:26:07 pm »

Msza w mojej parafii jest wciąż taka sama.

No to niechże się Pan cieszy - bo zawsze może być gorzej niż jest!

Nie ma z czego.  Zmiany w liturgii przekładają się na zmiany w architekturze kościelnej. Najbardziej widać to na przykładzie kaplic i kościołów neokatechumenalnych. Nawet jak nowobudowany kościół wygląda w miarę normalnie to nie uświadczy w nim ambony czy balasek.Kształt kościołów jest skutkiem głębszych zjawisk.  I nic tu nie pomoże jedna czy druga wypowiedź. Zmiany poszły tak daleko, że trzeba kilku pokoleń, by wszystko wróciło do normy. Wypowiedzi Ojca Świętego, czy Msza św odprawiana przez Niego nie robią na nikim wrażenia. Potrzeba radykalnego przełożenia wajchy, ale kto to zrobi?
« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2012, 14:37:20 pm wysłana przez bruno1960 » Zapisane
darl
uczestnik
***
Wiadomości: 138

« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 07, 2012, 14:02:34 pm »

nie ma co sobie robić złudzeń. Jest Wolnośc Równość Braterstwo.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 07, 2012, 15:18:36 pm »

Zmiany poszły tak daleko, że trzeba kilku pokoleń, by wszystko wróciło do normy. Wypowiedzi Ojca Świętego, czy Msza św odprawiana przez Niego nie robią na nikim wrażenia. Potrzeba radykalnego przełożenia wajchy, ale kto to zrobi?

Chyba nikt tego nie zrobi - w każdym nie ma na to widoków.

Ale może inny scenariusz jest bardziej realny. Mam znajomego, który wychował się na wschodzie Kanady w czasie największych wynaturzeń posoborowych, kiedy księża palili na grillach stare mszały, mensy ołtarzowe przerabiano na płyty chodnikowe, konfesjonały rozbierano, a posągi świętych lądowały na wysypiskach śmieci.

On uważa, że ta trauma, którą Kościół wtedy przeżył, całkowicie zniszczyła jego fundamenty,
a to, co powstało na gruzach starego systemu jest dotknięte tak wielką skazą, że
NOM i posoborowa wersja katolicyzmu nie ma żadnych szans na przeżycie.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 07, 2012, 16:10:21 pm »

Chyba nikt tego nie zrobi - w każdym nie ma na to widoków.

Może zrobi to jakiś święty na wzór św Atanazego, czy św Franciszka.

Dziś ludzie uczęszczający na NOM to ludzie wychowani na nim. Nawet 70-latkowie. Oni o KRR wiedzą tylko, że ksiądz stał tyłem i modlił się po łacinie. Poza tym większość z nich zaczęła chodzić do kościoła w ostatnich 20 latach i znają ten Kościół jaki zastali.
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2012, 16:16:57 pm wysłana przez bruno1960 » Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 07, 2012, 16:13:34 pm »

Od lat słyszę z ust oficjeli watykańskich o reformie liturgii. Że łacina, że versus Deum, że chorał, że modlitwa u stóp ołtarza, a Msza w mojej parafii jest wciąż taka sama.

Zbierać podpisy o ryt klasyczne , pisać do biskupa , Watykanu.  Ja bym sobie darował reformę liturgii . Jedynym lekarstwem jest zastąpienie klasycznym rytem + katecheza , katecheza czym jest KRR i ,, jak to się je ''

Audycja nareszcie jest przełomem . Brawo  :o
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 07, 2012, 16:23:34 pm »

Od lat słyszę z ust oficjeli watykańskich o reformie liturgii. Że łacina, że versus Deum, że chorał, że modlitwa u stóp ołtarza, a Msza w mojej parafii jest wciąż taka sama.

Ja bym sobie darował reformę liturgii .

Malo chrześcijańskie.
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #10 dnia: Lutego 07, 2012, 16:36:32 pm »


Ja bym sobie darował reformę liturgii .

Mechaniczne wprowadzenie KRR zamiast NOM nie jest możliwe i przyniosłoby więcej szkody niż pożytku. Najpierw trzeba uporządkować kilka spraw. Przywrócić czystość doktryny, dyscyplinę etc.

Zmiany niedługo pójdą dalej. Będą próby zmuszenia Kościoła do wyświęcania kobiet w imię równości płci. Sanepid każe stosować maszynki do rozdawania Komunii św w imię higieny itd.
Być może trzeba będzie zejść do katakumb.
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2012, 16:41:14 pm wysłana przez bruno1960 » Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #11 dnia: Lutego 07, 2012, 18:44:54 pm »

 Może tak inicjatywa Forum Krzyż  Krucjata różańcowa :
 
  • o przywrócenie  czystości doktryny,
  • o dyscyplinę w Kościele ,
  • o powrót Kościoła do  Tradycji Apostolskiej i Mszy św. Wszechczasów
Zagrożeniem dla kościoła jest kolegialnym .
ps.  to co Biskupi robią zrobili z Mszą Wszeciechów i Summorum Pontificum to skandal . Dawno nie widziałem tak zastraszonych kapłanów w diecezjach.[/list]
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #12 dnia: Lutego 07, 2012, 18:55:26 pm »

    ps.  to co Biskupi robią zrobili z Mszą Wszeciechów i Summorum Pontificum to skandal . Dawno nie widziałem tak zastraszonych kapłanów w diecezjach.[/list]
    Mam nadzieje, ze nie napisze zbyt wiele, ale dla wielu biskupow dobry ksiadz to nie tylko mierny czy bierny ksiadz, ale zastraszony. I potem nie ma sie co dziwic roznym problemom w zyciu ksiezy (niektorych), o czym tu zreszta nie chce pisac. Przykre to, ale prawdziwe.
    Zapisane
    Major
    aktywista
    *****
    Wiadomości: 3722

    « Odpowiedz #13 dnia: Lutego 07, 2012, 19:47:30 pm »

    Oj ma Ksiądz rację. BMW panuje a do tego strach.
    Zapisane
    PTRF
    aktywista
    *****
    Wiadomości: 2129


    « Odpowiedz #14 dnia: Lutego 07, 2012, 20:36:57 pm »

    Mechaniczne wprowadzenie KRR zamiast NOM nie jest możliwe i przyniosłoby więcej szkody niż pożytku.

    Mechaniczne wprowadzenie NOM zamiast KRR było możliwe czterdzieści kilka lat temu i przyniosło więcej szkody niż pożytku.
    Zapisane
    "Kto tradycji nie szanuje
     Niech nas w dupę pocałuje"
    /kawaleryjskie/
    Strony: [1] 2 Drukuj 
    Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Radio Watykańskie - Nowa fala na falach « poprzedni następny »
     

    Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!