Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 12:14:16 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Święci o kobietach - prawda czy mity?
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8 Drukuj
Autor Wątek: Święci o kobietach - prawda czy mity?  (Przeczytany 39737 razy)
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #15 dnia: Lutego 04, 2012, 14:45:31 pm »

@Blej
Czytam tę opowiastkę już któryś raz i nigdy nie podaje się źródła tejże wypowiedzi. Będzie źródło - pogadamy.
Zapisane
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #16 dnia: Lutego 04, 2012, 14:47:43 pm »

Proszę modlitwę za mnie abym kierował się dobrą drogą
Będę o tym pamiętać.
Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #17 dnia: Lutego 04, 2012, 16:41:40 pm »

Bóg zapłać
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #18 dnia: Lutego 04, 2012, 16:42:45 pm »

@Kalistrat
http://www.padrepio.catholicwebservices.com/POLSKA/Confess_Pol.htm
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #19 dnia: Lutego 04, 2012, 22:55:54 pm »

Podam pewien epizod:(...) Było to pomiędzy 1954 i 1955 rokiem. (...)Czy to prawda, że chodzisz na dyskoteki?"
Pojęcie dyskoteka jest ponad 15 lat późniejsze...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #20 dnia: Lutego 05, 2012, 01:32:32 am »

@Kalistrat
http://www.padrepio.catholicwebservices.com/POLSKA/Confess_Pol.htm
Przecież na tej stronie nie ma podanych źródeł owych wypowiedzi
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #21 dnia: Lutego 05, 2012, 02:24:57 am »

Szczerze powiedziawszy ja uważam, że taniec jest zawsze albo prawie zawsze okazja do grzechu.

Ta, a najgorsze są taniec liturgiczny i taniec na rurze.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #22 dnia: Lutego 05, 2012, 12:20:06 pm »

@Kalistrat
http://partenos.nowyekran.pl/post/48716,samobojstwo-duchowe
Na końcu wypowiedź: Sporządziłam w oparciu o: glosojcapio.pl
Któreś wydanie dwumiesięcznika - pewne źródło
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #23 dnia: Lutego 05, 2012, 13:54:59 pm »

Z tego samego źródła zdaje się pochodzi "spotkanie z abp. Lefebvrem", gdzie opis spotkania (osoby uczestniczące) jest sprzeczny z dostępnymi fotografiami i zdrowym rozsądkiem.
Pojecie dyskoteka powstało ok 1970 roku - czyli co najmniej 15 lat po opisywanych wydarzeniach. Albo tłumaczenie jest kiepskie, albo to po prostu wyssane z palca...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #24 dnia: Lutego 05, 2012, 17:23:47 pm »

Ojciec Pio jest postacia popkulturowa, na ktorej wielu chce zbic jakis kapital i ukrecic jakies lody. Stad takie fakty. O takich faktach, ze np. dwoje dzieci duchowych o. Pio bylo przeciw posoborowiu oczywiscie sie nie wspomina.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #25 dnia: Lutego 05, 2012, 19:41:55 pm »

Jak się czepiamy źródeł to ja też zacznę:
Proszę podać źródło:
-
O takich faktach, ze np. dwoje dzieci duchowych o. Pio bylo przeciw posoborowiu oczywiscie sie nie wspomina.

-
Pojecie dyskoteka powstało ok 1970 roku - czyli co najmniej 15 lat po opisywanych wydarzeniach. Albo tłumaczenie jest kiepskie, albo to po prostu wyssane z palca...
Możliwe, też że tłumaczenie kiepskie gdyż jak wiadomo Ojciec Pio był Włochem
Wyssane z palca-raczej nie albo na pewno nie, gdyż św. Ojciec Pio wyprosiła tyle cudów i otrzymał tyle darów, że myślę na pewno nikomu do głowy by nie wpadło aby wymyślać inne.
Po za tym wiem dlaczego Państwo nie dowierza w te słowa jakoby pochodziły by ust św. Pio. Mianowicie dlatego, że ojciec Pio był przeciwnikiem reformom liturgii. Przecież wypowiedział słowa: "Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!"
A tak z ciekawości to czy mógłby ktoś podać źródło (proszę poważnie).
I Ojciec Pio jak mistyk i święty Kościoła Katolickiego jest świetnym argumentem dla Tradycji.
 
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #26 dnia: Lutego 05, 2012, 21:16:38 pm »

O ojcu Pio :

http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/201


@ Blej : prosze wyguglac Katarina Tangari i Emanuele Brunatto. Sa nawet ksiazki po polsku.


Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #27 dnia: Lutego 06, 2012, 07:44:20 am »

no właśnie, to dlaczego nie można googlować innych info
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #28 dnia: Lutego 06, 2012, 07:52:12 am »

Nie wiem jak w innych seminariach czy zakonach, ale z pańskim brawarystycznym podejściem m.in. do tańca Pan do oblatów raczej nie zostałby przyjęty Panie Blej.
Zapisane
Mirosław Salwowski
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 220


« Odpowiedz #29 dnia: Lutego 06, 2012, 10:51:33 am »

Z tego samego źródła zdaje się pochodzi "spotkanie z abp. Lefebvrem", gdzie opis spotkania (osoby uczestniczące) jest sprzeczny z dostępnymi fotografiami i zdrowym rozsądkiem.
Pojecie dyskoteka powstało ok 1970 roku - czyli co najmniej 15 lat po opisywanych wydarzeniach. Albo tłumaczenie jest kiepskie, albo to po prostu wyssane z palca...
To tłumaczenie zostało przez kogoś podrasowane najpewniej z myślą o współczesnych realiach. Tak naprawdę mowa była nie o dyskotekach (których rzeczywiście wówczas nie było), ale o "salach balowych" i "towarzystwach tanecznych".
Podaję właściwe tłumaczenie:
"Umberto Antonelli di Marcianise między 1954 a 1955 rokiem przybył do San Giovanni Rotondo, by się wyspowiadać. Gdy zakończył wyznanie grzechów, Ojciec zapytał go: Czy czegoś nie wyznałeś? On odpowiedział, że nie. Ojciec powtórzył pytanie, o on znów powiedział "nie". Zapytał więc po raz trzeci: Czy czegoś nie wyznałeś? Znów usłyszał zaprzeczenie. Penitent opowiada: "Ojciec Pio krzyknął wówczas: Precz, precz, bo jeszcze nie żałujesz swoich grzechów!. Skamieniałem z powodu wstydu, jaki odczuwałem wobec zgromadzonych ludzi. Próbowałem coś powiedzieć, lecz on przerwał mi: Ucisz się gaduło, mówiłeś już wystarczająco: teraz ja chcę mówić. To prawda czy nie, że chodzisz na sale balowe? Na moją potwierdzającą odpowiedź powiedział: NIE WIESZ, ŻE TANIEC JEST ZAPROSZENIEM DO GRZECHU? Zdziwiony nie wiedziałem, co powiedzieć: w portfelu miałem legitymację członka towarzystwa tanecznego, o której zapomniałem. Obiecałem poprawę i po tym wszystkim dał mi rozgrzeszenie" (...). "Bardzo lubiłam tańczyć (...) Oczywiście zawsze tańczyłam w kręgu rodziny czy sąsiadów i pod okiem rodziców. LECZ OJCIEC TEGO NIE POCHWALAŁ. Pewnego razu w konfesjonale, po tym jak wyznałam, że tańczyłam, powiedział mi: JAK JESZCZE RAZ ZATAŃCZYSZ TO CIĘ WYRZUCĘ. Po jakimś czasie byłam na weselu i wbrew własnej woli zostałam "porwana" do tańca. Bojąc się, że gdy tylko zbliżę się do konfesjonału, Ojciec mnie wyrzuci, poszłam do innego spowiednika, który na moje wyznanie, że tańczyłam nie zwrócił żadnej na to uwagi. Zapytał mnie czy coś jeszcze chcę wyznać, lecz ja nic więcej do wyznania nie miałam. Otrzymawszy rozgrzeszenie, wróciłam do domu, lecz nie byłam spokojna. Następnego dnia poszłam do spowiedzi do Ojca, który jak tylko usłyszał mój głos, powiedział: A ty, co zmieniłaś dzień spowiedzi? <>. Chcesz dostać baty, prawda? Nie wyrzucę cię, lecz nie rób tego więcej. <>. Ty możesz być pewna swoich uczuć, a nie uczuć innych. Ja nie potępiam tańca jako takiego, LECZ UPIERAM SIĘ I UTRZYMUJĘ, ŻE JEST ON NIEBEZPIECZEŃSTWEM GRZECHU(...)" .

Cytat za: O. Marcellino IasenzaNiro, "Ojciec" Święty Pio z Pietrelciny. Misja ocalenia dusz. Świadectwa, San Giovanni Rotondo 2006, ss. 42-43, 140-141.
Oczywiście, św. Pio był tylko jednym z wielu Świętych i wybitnych ludzi Kościoła, którzy wierzyli w to, że taniec d-m jest bliską okazja do grzechu (więcej cytatów poniżej):
http://salwowski.msza.net/pub/ojcowie-doktorzy-i-swieci-o-mieszanych-tancach1.html
Zapisane
"Szczęśliwi, których droga nieskalana, którzy postępują według Prawa Pańskiego. Szczęśliwi, którzy zachowują Jego upomnienia, całym sercem Go szukają, którzy nie czynią nieprawości, lecz kroczą Jego drogami." - Psalm 119, 1-3.
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Święci o kobietach - prawda czy mity? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!