Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:50:44 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Fantastyka naukawa
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Poniższy tekst mnie obraża lub jest nieodpowiedni na to forum:
Tak
Nie
Nie wiem

Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Fantastyka naukawa  (Przeczytany 2020 razy)
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« dnia: Stycznia 24, 2012, 14:06:16 pm »

Pofantazjujmy :)

Notka prasowa
Cytuj
...wtorek, 31.02.2012 Agencje prasowe z całęgo świata a także z Polski podają, że zakonsekrowane hostie w tabernakulach kościołów katolickich zmieniły się z powrotem w mąkę. Ponadto księża katoliccy nie są w stanie wymówić poprawnie całej formuły konsekracji. Nie wiadomo czym jest to spowodowane. Jeden z księży pracujących w archidiecezji warszawskiej powiedział nam, że nie wie, dlaczego tak się dzieje. Mówi o nagłej pustce w głowie: "Nie jestem w stanie przeczytać słow z mszału, nie potrafię w ogóle powtórzyć tych słów z pamięci, mimo że każdego dnia w moim kapłańskim życiu powtarzałem je codziennie. Dla mnie jako kapłana to ciężka porażka, bo nie potrafię już odprawić mszy świętej. Okropna pustka w głowie, dla mnie nie do pojęcia! Kiedy czytam konsekrację "na sucho", jako cytat, przeczytam bez najmniejszego zająknięcia!".
Ogromnemu zaniepokojeniu w kręgach katolickich towarzyszy zdziwienie na wschodzie, ponieważ o podobnym "zjawisku" donoszą kręgi związane z Cerkwią prawosławną. Tamci księża również nie potrafią już odprawiać mszy prawosławnej.
Bez zakłóceń sprawowana jest za to liturgia protestancka a także lefebrystyczna. Jeden z księzy Bractwa świętego Piusa w Polsce wyjaśnił nam w rozmowie telefonicznej, że przynajmniej w Polskich placówkach bractwa nie zetknięto się z omawianym zjawiskiem. Wyraził także przypuszczenie, że Bóg pozbawił możliwości odprawiania mszy świętej błądzących w wierze, którzy mieli do tej pory możliwość konsekracji na mocy ważnych święceń kapłańskich, tj. kapłanów posoborowych i prawosławnych, natomiast protestanci, jako ludzie bez święceń, czyli świeccy, nigdy nie mogli konsekrować hostii". Jeden z polskich biskupów, wypowiadając się anonimowo, stwierdza, że w przypadku lefebrystów, jest to udana współpraca z szatanem w zwodzeniu wiernych na manowce i odwodzenia ich od jedności z Ojcem Świętym.  Na pytanie o współpracę protestantów z szatanem, biskup uchylił się od odpowiedzi. Wspomniany biskup wypowiada się anonimowo, gdyż wcześniej Watykan zabronił wypowiadania się biskupom na ten temat.
Rzecznik Stolicy Apostolskiej zpowiedział wydanie oficjalnego oświadczenia w ciągu kilku najbliższych dni.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #1 dnia: Stycznia 24, 2012, 15:01:25 pm »

Pominął Pan stoarokatolików, mariawiów etc.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #2 dnia: Stycznia 24, 2012, 17:26:14 pm »

ale bezsens.
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #3 dnia: Stycznia 24, 2012, 19:07:16 pm »

komuś się tu nudzi
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
Eochaid
rezydent
****
Wiadomości: 328

« Odpowiedz #4 dnia: Stycznia 25, 2012, 09:03:18 am »

Niby trochę niesmaczne ale jak się zastanowić to daje pewne możliwości.

Proponuję (poważnie!) aby Autor (lub ktoś inny, obdarzony talentem pisarskim) - na bazie tego krótkiego tekstu napisał opowiadanie i wysłał je do czasopisma "Nowa Fantastyka" (sztandarowego polskim czasopisma SF/fantasy - od 1982 r.) lub opublikował innym piśmie z tej "branży".

Wbrew opinii części katolików, nie jest to wyłącznie siedlisko diabelskiej propagandy. W tejże "Fantastyce", oprócz tekstów religijnie obojętnych a także pogańskich (rzadko ateistycznych), są też wcale nierzadko teksty jawnie propagujące chrześcijaństwo, przeważnie ekumeniczne, ale czasem też katolickie. Może czas aby umieścić tam tekst propagujący tradycję katolicką, podany w atrakcyjnej, literackiej formie.

To co napisał Autor - jest znakomitym tematem, który rozwinięty mógłby zainteresować ludzi, nie mających pojęcia o Tradycji, czy nawet katolików nie wiedzących co to jest konsekracja i sukcesja apostolska.

Gorąco zachęcam osoby potrafiące napisać opowiadanie, do wyruszenia na te wzburzone wody, może uda się złowić choć parę zbłąkanych dusz! Uświadomić parę rzeczy nieuświadomionym. Niech nawet tam zabrzmi głos Tradycji!

P.S.: mogą być problemy jeśli naczelny redaktor jest praktykującym katolikiem - może zastosować cenzurę i odwalić już na wstępie.

Ale czemu nie spróbować, jeśli ktoś czuje się na siłach i to potrafi?
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #5 dnia: Stycznia 26, 2012, 00:15:20 am »

Proponuję (poważnie!) aby Autor (lub ktoś inny, obdarzony talentem pisarskim) - na bazie tego krótkiego tekstu napisał opowiadanie i wysłał je do czasopisma "Nowa Fantastyka" (sztandarowego polskim czasopisma SF/fantasy - od 1982 r.) lub opublikował innym piśmie z tej "branży".

Brakuje trochę talentu Pana Fidelisa... :(
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 07, 2012, 16:30:24 pm »

Cytuj
Ponadto księża katoliccy nie są w stanie wymówić poprawnie całej formuły konsekracji.

To pewnie się nie zdarzy, ale gdzieś czytałem że żaden NOM nie jest odprawiony w 100 % poprawnie. Przynajmniej w Polsce.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 07, 2012, 17:28:55 pm »

No. A co dopiero gdzie indziej.
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Fantastyka naukawa « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!