Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:58:42 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Arch. Warszawska - statut
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] Drukuj
Autor Wątek: Arch. Warszawska - statut  (Przeczytany 16259 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #60 dnia: Sierpnia 31, 2012, 09:27:14 am »

To już obaj księża IDP odprawiają w Warszawiei? Czyżby to oznaczało to koniec IDP we Wrocławiu?
Się Pan obudził. Piszą już o tym od conajmniej dwóch miesięcy.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #61 dnia: Sierpnia 31, 2012, 09:34:37 am »

Nie chciałem poruszać tematu Wrocławia, bo tam  w życiu tylko raz byłem. Ale na stronie Tradycji we Wrocławiu nadal figuruje nazwisko x. Grzegorza, więc byłem przekonany, że jest tam nadal. Bo gdzie jest pracujący tam wcześniej x. Konstantyn to wiem już dość dawno i mam możliwość uczestniczyć we mszach przez niego celebrowanych.
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #62 dnia: Sierpnia 31, 2012, 09:40:27 am »

Ale nie rozgłaszać. Nikt nikogo nie będzie wyrzucał z mszy, ale to są tylko msze ciche, prywatne ( bez masowego udziału wiernych). Msze miały być nawet bez ministranta, ale uprosili o zgodę i poinformowali, że wierni jak się dowiedzą to przyjdą. ( proboszcz miejsca poprosił, aby to nie było masowo).

Obawiam się, że będzie podobnie jak ze św. Dominikiem. Przełożeni, rządcy kościołów, gdzie przebywał, apelowali o dyskrecję. A kończyło się masowym szarpaniem za habit i darciem brewiarza na kawałki, bo każden wierny chciał mieć relikwiją ;)
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #63 dnia: Sierpnia 31, 2012, 09:44:54 am »

Tym bardziej, że od kilku dni informacja o tych mszach wraz z podaniem miejsca i godzin celebracji jest umieszczona na jednej ze stron internetowych.
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #64 dnia: Sierpnia 31, 2012, 09:46:25 am »

To już obaj księża IDP odprawiają w Warszawiei? Czyżby to oznaczało to koniec IDP we Wrocławiu?

Tylko do końca września a potem zobaczymy. Zapytałem czy jest szansa, że będą w Warszawie. Dostałem odpowiedź, że niema najmniejszych szans. Co do Wrocławia to nie wiem.
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #65 dnia: Sierpnia 31, 2012, 09:56:51 am »

Nie sądzę by zostali w Warszawie, chociaż bym tego nie wykluczał bo w granicach miasta jest kościół, w którym swobodnie by mogli publicznie celebrować msze ;)
Zapisane
fsa
uczestnik
***
Wiadomości: 247

« Odpowiedz #66 dnia: Sierpnia 31, 2012, 10:54:43 am »

To już obaj księża IDP odprawiają w Warszawiei? Czyżby to oznaczało to koniec IDP we Wrocławiu?
Wiadome "radosne" osoby osiągnął swój cel i niedługo pewnie ruszą na Breslau. A x Śniadochowi pozostaje tylko wyslać pocztowkę z podziękowaniami do Konstantyna N.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #67 dnia: Sierpnia 31, 2012, 11:04:55 am »

Cytuj
Zapytałem czy jest szansa, że będą w Warszawie. Dostałem odpowiedź, że niema najmniejszych szans.

Wszystko to, to wróżenie z fusów. Może pod koniec września sytuacja się odmieni,  może biskup się odmieni (albo zmieni).
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #68 dnia: Sierpnia 31, 2012, 11:08:01 am »

To już obaj księża IDP odprawiają w Warszawiei? Czyżby to oznaczało to koniec IDP we Wrocławiu?
Wiadome "radosne" osoby osiągnął swój cel i niedługo pewnie ruszą na Breslau. A x Śniadochowi pozostaje tylko wyslać pocztowkę z podziękowaniami do Konstantyna N.
Nie zagalopował się Pan czasem???
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #69 dnia: Sierpnia 31, 2012, 12:53:07 pm »

To już obaj księża IDP odprawiają w Warszawiei? Czyżby to oznaczało to koniec IDP we Wrocławiu?
Wiadome "radosne" osoby osiągnął swój cel i niedługo pewnie ruszą na Breslau. A x Śniadochowi pozostaje tylko wyslać pocztowkę z podziękowaniami do Konstantyna N.

Niech milczą ci, co nic nie wiedzą
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #70 dnia: Sierpnia 31, 2012, 12:58:54 pm »

Niech milczą ci, co nic nie wiedzą
Ale ci są najbardziej rozmowni ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #71 dnia: Sierpnia 31, 2012, 15:44:41 pm »

No więc własnie, pozostaje miec nadzieję, że i zacni kapłani IDP zasilą szyki FSSPX  8)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #72 dnia: Sierpnia 31, 2012, 16:31:17 pm »

No więc własnie, pozostaje miec nadzieję, że i zacni kapłani IDP zasilą szyki FSSPX  8)

 
W 100% nie, rozmawiałem i wiem, że nie. IV stopień (zagrożenie duże) nie jest stopniem  V stopień (zagrożenie bardzo duże).

IV (IDP) należy poruszać się jedynie po bezpiecznych szlakach i trasach, choć zaleca się zaniechanie wyjścia w góry.

V  (  FSSPX) Obowiązuje BEZWZGLĘDNY zakaz wyjścia w  góry.

Zapewnienie to jedno a życie robi  nam niespodzianki. Gorąco się o to modlę, aby nie przeszli do FSSPX.


Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #73 dnia: Sierpnia 31, 2012, 16:46:15 pm »

Co zrobią to zrobią. No nic, szkoda w każdym bądź razie.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Strony: 1 ... 3 4 [5] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Arch. Warszawska - statut « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!