Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:53:57 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Świętość Jana Pawła II
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj
Autor Wątek: Świętość Jana Pawła II  (Przeczytany 11216 razy)
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« dnia: Stycznia 11, 2012, 21:13:22 pm »

W tym wątku chciałbym poruszyć temat świętości Jana Pawła II. Znaczna większość tradycjonalistów posiada negatywny stosunek co do jego pontyfikatu, argumentując to jego postawą do ekumenizmu oraz brakiem zainteresowania się powrotem do Tradycji. Ja natomiast uważam, że to naprawdę święty człowiek:
-asceta
-był papieżem misjonarzem-pielgrzym miłości(swoimi czynami poruszył wiele serc, które myślę że powróciły na łono Kościoła)
-ECCLESIA DEI
-w swoich encyklikach wyjaśniał wiele rzeczy, które nie zostały sprecyzowane na SVII
-często upominał w sprawach wiary(aborcja, eutanazja, antykoncepcja itd.)
-można by powiedzieć że był męczennikiem(choroba, zamach)
-człowiek modlitwy(wypraszał u Boga wiele uzdrowień i nadal się wstawia za Nami)
-poliglota i dyplomata co Papierzom szczególnie się przydaje
-pomimo wyczerpującej i długiej pracy zawsze miał czas dla drugiego człowieka
http://www.youtube.com/watch?v=zzJgJY5vLU0
http://mateusz.pl/wam/poslaniec/0704-2.htm
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1 dnia: Stycznia 11, 2012, 21:21:39 pm »

świętość NIE moze być fragmentaryczna
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #2 dnia: Stycznia 11, 2012, 21:33:30 pm »

Owszem, ale tu nie chodzi o fragmentaryczność ale stopień tej świętości. Od początku świata Duch św. pobudził wiele ludzi do świętości ale każdy z nich zdobył tą w różnym stopniu(Jedynie Niebo wie w jakim). Myślę, że jest wielu świętych, którzy osiągnęli o większy stopień świętości ale jednak Jan Paweł II zdobył pewien stopień świętości.

O różnych stopniach świętości dowodzą te fragmenty Pisma św:
"I mówił: Abba, Ojcze, dla Ciebie wszystko jest możliwe, zabierz ten kielich ode Mnie! Lecz nie to, co Ja chcę, ale to, co Ty [niech się stanie]!" (Mk 14, 36)

"Na to rzekła Maryja: Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!" (Łk 1, 38)

"Przynosili Mu również dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego. A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego. I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je." (Mk 10, 13-16)

"W tym czasie uczniowie przystąpili do Jezusa z zapytaniem: Kto właściwie jest największy w królestwie niebieskim? On przywołał dziecko, postawił je przed nimi i rzekł: Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim. I kto by przyjął jedno takie dziecko w imię moje, Mnie przyjmuje." (Mt 18, 1-5)

"Powstał również spór między nimi o to, który z nich zdaje się być największy. Lecz On rzekł do nich: Królowie narodów panują nad nimi, a ich władcy przyjmują nazwę dobroczyńców. Wy zaś nie tak [macie postępować]. Lecz największy między wami niech będzie jak najmłodszy, a przełożony jak sługa! Któż bowiem jest większy? Czy ten, kto siedzi za stołem, czy ten, kto służy? Czyż nie ten, kto siedzi za stołem? Otóż Ja jestem pośród was jak ten, kto służy. Wyście wytrwali przy Mnie w moich przeciwnościach. Dlatego i Ja przekazuję wam królestwo, jak Mnie przekazał je mój Ojciec: abyście w królestwie moim jedli i pili przy moim stole oraz żebyście zasiadali na tronach, sądząc dwanaście pokoleń Izraela." (Łk 22, 24-30)
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #3 dnia: Stycznia 11, 2012, 21:50:02 pm »

Przepraszam ale zadam głupie pytanie(nie pojąłem wszystkich panujących tutaj skrótów i terminologii): może Pan wyjaśni skrót ME II + skąd sie wziął skrót KRR(Msza Trydencka)??
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #4 dnia: Stycznia 11, 2012, 21:57:03 pm »

good idea
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #5 dnia: Stycznia 11, 2012, 22:34:41 pm »

"Ecclesia Dei" to ma byc argument "za" ?!
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #6 dnia: Stycznia 11, 2012, 23:02:58 pm »

Ecclesia Dei dla mnie raczej jest czynnikiem wpływającym negatywnie na ocenę pontyfikatu.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #7 dnia: Stycznia 11, 2012, 23:04:55 pm »

Nie dyskutuję z tytułem watku tylko z argumentacją od czapki:

Cytuj
-poliglota i dyplomata co Papierzom szczególnie się przydaje
w drodze do świętości?

Cytuj
-pomimo wyczerpującej i długiej pracy zawsze miał czas dla drugiego człowieka
tak owszem to bardzo miłe.

Cytuj
-był papieżem misjonarzem-pielgrzym miłości
Pielgrzym - z pewnością tak. Misjonarz? ... pewnie w nowym innym znaczeniu; całujacy Koran, proszący o opiekę Jana Chrzciciela nad islamem (dokładnego cytatu nie pamiętam)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #8 dnia: Stycznia 11, 2012, 23:05:47 pm »

Nie mówiąc już o deklaracji z Balamand.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #9 dnia: Stycznia 11, 2012, 23:09:33 pm »

swoją drogą znów bł. Jana Pawła II usłyszałem dziś wymienianego w II ME.
U mnie ostatnio przestali się w ten sposób wygłupiać. Niestety przy okazji w równie tajemniczych okolicznościach zniknął krzyż ołtarzowy  >:(

Owszem, ale tu nie chodzi o fragmentaryczność ale stopień tej świętości. Od początku świata Duch św. pobudził wiele ludzi do świętości ale każdy z nich zdobył tą w różnym stopniu(Jedynie Niebo wie w jakim). Myślę, że jest wielu świętych, którzy osiągnęli o większy stopień świętości ale jednak Jan Paweł II zdobył pewien stopień świętości.
Jak można osiągnąć ten wyższy stopień świętości ? Czy aby nie uzyskuje się go poprzez uczestnictwo w spotkaniach w Asyżu ? A może raczej przez branie czynnego udziału w pogańskim kulcie w "świętym" lesie ?

O różnych stopniach świętości dowodzą te fragmenty Pisma św:
A ja poprosiłbym jakieś dokumenty Magisterium na tę okoliczność. Pismo Św. nie interpretuje się samo z siebie wbrew temu co sądzą wszyscy protestanci.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2012, 23:11:15 pm wysłana przez Andriusza » Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #10 dnia: Stycznia 12, 2012, 06:50:43 am »

Bł. Jan Paweł II i jego podejście do człowieka i otwartość ok. Szkoda że tu nasi biskupi go nie naśladują. Może by nie tracili wiernych katolików z kościołów.
Ale o Asyżu, Koranie, Balamand i innych hucpach zapomnieć nie można. Żadna ekwilibrystyka umysłowa tego nie obroni że to katolickie i misyjne. Usprawidliwiać bł. Jana Pawła II może tylko jego otwartość i podejście do drugiego człowieka. I może naiwność; święta naiwność?
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #11 dnia: Stycznia 12, 2012, 09:20:45 am »

"Ecclesia Dei" to ma byc argument "za" ?!

Każde dobro (a ED była krokiem w dobrą stronę) zasługuje na pochwałę.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #12 dnia: Stycznia 12, 2012, 09:42:35 am »

-można by powiedzieć że był męczennikiem(choroba, zamach)
Nie można.

jednak Jan Paweł II zdobył pewien stopień świętości.
To zapewne.

Każde dobro (a ED była krokiem w dobrą stronę) zasługuje na pochwałę.
Tyle, tylko, że EDA powinno być zamiast "Quattur abhinc annos"...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #13 dnia: Stycznia 12, 2012, 09:44:37 am »

-można by powiedzieć że był męczennikiem(choroba, zamach)
Nie można.

jednak Jan Paweł II zdobył pewien stopień świętości.
To zapewne.

Każde dobro (a ED była krokiem w dobrą stronę) zasługuje na pochwałę.
Tyle, tylko, że EDA powinno być zamiast "Quattur abhinc annos"...
QAA też był kroczkiem w dobrą stronę.
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #14 dnia: Stycznia 12, 2012, 10:16:10 am »

-można by powiedzieć że był męczennikiem(choroba, zamach)
To, że ktoś dużo w życiu cierpiał nie oznacza, że jest męczennikiem
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Świętość Jana Pawła II « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!